کد خبر 1423878
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
رسانه‌های عبری‌ از مخالفت تل‌آویو با بسته پیشنهادی لبنان خبر دادند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند که تل‌آویو ملاحظات لبنان در خصوص طرح پیشنهادی آمریکا برای ترسیم مرز دریایی را نپذیرفته است.

به گزارش مشرق، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از جمله وبگاه روزنامه یدیعوت احارانوت به نقل از یک مقام تل آویو نوشته‌اند که «یائیر لاپید» نخست‌وزیر این رژیم با ملاحظات لبنان در خصوص طرح پیشنهادی آمریکا برای توافق در زمینه ترسیم مرز دریایی لبنان با رژیم صهیونیستی مخالفت کرده است.

«الیاس بوصعب» معاون رئیس پارلمان لبنان دیروز (چهارشنبه) اعلام کرد، اصلاحات مورد نظر بیروت درباره پیش‌نویس توافقنامه ترسیم مرزهای مورد اختلاف با رژیم صهیونیستی را به «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان تحویل داده است.

بر اساس گزارش «النشره»، وی در ادامه گفت، گمان نمی‌کند که تغییرات پیشنهادی منجر به خروج توافق از مسیر خود شود؛ اگرچه این پاسخ به معنای تأیید پیش‌نویس نیست اما مذاکرات به اتمام رسید.

بوصعب تأکید کرد، بر اساس پیش‌نویس توافق، لبنان به تمام بلوک‌هایی که در دریا متعلق به خود می‌دانسته دست پیدا کرده و رژیم اسرائیل هیچ حقی در میدان نفتی قانا ندارد.

در این راستا «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر مکلف لبنان امروز (پنجشنبه) در دیدار با «بشاره پطرس الرعی» اسقف کلیسای مسیحیان مارونی لبنان توافق ترسیم مرزی را راهبردی خواند و گفت، این توافق که در حال نهایی شدن است در جلوگیری از جنگ منطقه‌ای کمک می‌کند.

در هفتم مهرماه، دورتی شیا سفیر آمریکا در بیروت با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان در کاخ «بعبدا» دیدار و پیشنهاد این کشور برای حل و فصل اختلاف مرزی در بستر دریا با رژیم صهیونیستی را ارائه کرد.

از اکتبر سال ۲۰۲۰ مذاکرات فنی میان رژیم صهیونیستی و لبنان برای حل اختلافات مرزی دریایی با میانجی‌گری آمریکا آغاز شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس