کد خبر 1423521
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶
انگلیس در آستانه وضعیت اضطراری تامین گاز

اداره بازارهای گاز و برق انگلیس (افگم) اعلام کرد: انگلیس به علت کمبود گاز در زمستان، احتمالا با وضعیت اضطراری تامین گاز مواجه خواهد شد.

به گزارش مشرق، اداره بازارهای گاز و برق انگلیس (افگم) که سازمان تنظیم کننده بازار انرژی در این کشور است، اعلام کرد، انگلیس به علت کمبود گاز در زمستان، احتمالا با وضعیت اضطراری تامین گاز مواجه خواهد شد.

انگلیس برای تولید ۴۰ درصد برق مورد نیاز خود به تاسیساتی که گاز می سوزانند، وابسته است؛ این درحالی است که از هر ۱۰ خانوار انگلیسی ۸ خانوار از گاز برای گرمایش منازل خود استفاده می کنند.

برخی از تاسیسات تولید برق که گاز می سوزانند و مصرف کنندگان بزرگ گاز، در صورت وضعیت اضطراری تامین گاز، احتمالا گازشان قطع خواهد شد و مجبور شوند که فعالیت خود را متوقف کنند و در نهایت احتمالا با عدم توازن در هزینه ها مواجه می شوند که به ورشکستگی منجر خواهد شد.

انگلیس در آستانه وضعیت اضطراری تامین گاز

بر اساس گزارش اخیر گاردین، حدود ۳۰ تامین کننده انرژی در انگلیس در چند ماه گذشته ورشکست شده‌اند.

«افگم» در نامه‌ای‌ به ناظر انرژی این کشور اعلام کرد: «به علت جنگ اوکراین و کمبود گاز در اروپا، ریسک چشمگیری وجود دارد که در زمستان ۲۳-۲۰۲۲ انگلیس با کمبود گاز مواجه شود. در نتیجه، این احتمال وجود دارد که انگلیس وارد وضعیت اضطراری تامین گاز شود.»

این نامه در ابتدا توسط روزنامه تایمز منتشر شده است.

بازار انرژی انگلیس به بازارهای اروپا متصل است و معمولا در صورت مواجهه با کمبود، به واردات گاز و برق از طریق خطوط لوله و کابل های زیر آب از اتحادیه اروپا و نروژ متکی است. با این حال، وقایع اخیر که سبب شد تا روسیه تامین گاز اتحادیه اروپا را از طریق نورد استریم یک متوقف کند، نگرانی در مورد کمبود گاز و عرضه را ایجاد کرده است.

برخی از کارشناسان صنعتی می گویند، بعید است کمبود رخ دهد اما هشدار می دهند که قیمت ها در ماه های آتی احتمالا افزایش می یابد.

بر اساس آخرین آمار وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی، متوسط قیمت انرژی در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۸.۹ پوند به ازای هر کیلووات ساعت بوده است اما پیش بینی می شود این رقم در پایان سال ۲۰۲۲ به ۳۴ پوند به ازای هر کیلووات ساعت برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس