ماکرون با رئیسی تماس گرفت، به آقای غربگرا برخورد!/ زیباکلام از چه چیزی ناراحت است؟

یک روزنامه زنجیره‌ای اذعان کرد: اگر بهانه فوت مهسا امینی هم پیش نمی‌آمد، بانیان آشوب، «بهانه» دیگری دست و پا می‌کردند.

به گزارش مشرق، کیهان در ستون ویژه های خود نوشت: روزنامه آرمان به قلم صادق زیباکلام نوشت: «کمتر ایرانی را شاید بتوان این روزها سراغ گرفت که نگران اوضاع و احوال کشور نباشد. به هر حال چه طرفداران نظام و چه منتقدین هرکدام نگران از آینده کشور هستند. هر ایرانی که به هم می‌رسند چه در خارج و چه در داخل کشور ناخودآگاه پرسش‌شان این می‌شود که چه خبر؟ متأسفانه تاکنون برخورد به‌گونه‌ای بوده که با برخورد آن در گذشته هیچ تفاوت آشکاری مشاهده نمی‌شود. همان رویکرد همیشگی و همان صحبت‌های همیشگی. ‌ای کاش چهره‌ها و شخصیت‌هایی همچون آقای ناطق ‌نوری یا علی لاریجانی یا مهندس باهنر یا دکتر احمد توکلی و سایر چهره‌ها و شخصیت‌هایی که معتدل‌تر، میانه‌روتر هستند، می‌توانستند تاثیرگذاری بیشتری در بحران فعلی داشته باشند. هیچ‌چیز بدتر از آن نیست که برخی صورت مسئله را هم نمی‌خواهند قبول کنند. نمی‌خواهند قبول کنند که برخی از زنان و جوانان با برنامه‌های آنان همراه نیستند. اگر مرگ مهسا امینی نمی‌بود، ممکن بود بهانه دیگری پیدا شود و باز هم ما شاهد این امواج ناآرامی بودیم. قطعا اگر فکر اساسی و بنیادی که بلندمدت نظام را در نظر داشته باشد، توسط مسئولین کشور صورت نگیرد، همچون بحران‌های گذشته این یکی را هم نظام پشت‌سر می‌گذارد. به تدریج از اوایل هفته آینده از امواج تظاهرات و ناآرامی‌ها کاسته شود، به تدریج بازداشتی‌ها آزاد شوند و ما به وضعیت قبل از مرگ مهسا امینی برگردیم».

اعتراف زیباکلام درباره بهانه بودن ماجرای فوت مهسا امینی، یادآور شعار رسوای آشوبگران در سال 1388 گفتند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». ادعای در تقلب انتخابات در حالی اسم رمز آشوب در سال 1388 شد که خاتمی بعدها در پستو اذعان کرد تقلبی در کار نبوده است. همچنین تاجزاده به صفایی فراهانی و رمضان‌زاده گفته بود «برای بنده که تجربه انتخابات رو دارم، می‌دونم که در انتخابات تقلب نشده، ممکنه یکی دو میلیون عقب جلو بشه، ولی ما انتخابات رو باختیم. حالا به جای 25 میلیون و 13 میلیون، شده باشد 14 میلیون و 24 میلیون مثلا».

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  0 1
  خاک بر سر تفاله های لیبرال که اعتبار و آبروی همه چیز را نابود کردند! فقط ۳ موضوع موشکی،نفوذ منطقه ای و برچیدن کل صنعت هسته ای ازدسترسشان دور بود که انواع ترفندها و خباثتها را بکار بردند تا اخلاص خود را به معبود انگلیسی خود اثبات کنند.
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  0 0
  فارق از صحبت های دیگه ش با زیبا کلام در این مورد موافقم و نوشته ش رو خیر خواهانه میبینم. برای گشل ها فعال شده در اجتماع فکری باید
 • رضا IR ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  0 1
  سلام موافقم که در انتخابات تغلب نشده فقط بهانه است چون من خودم در روند انتخابا بودم واینجور محکمه که نمیشه تغلب کرد چون از شروع انتخابات تا پایان از شمارش وشروع برگه ها نمایندهای کاندیدها در شعب وجود دارن وهم در شرو وهم در یپایان صورتجلسه شماره برگه های رای وهم پیان شمارش برگه های رای حضوردارن وصورتجلسه شمارش وشروع ومانده ته برگه وبرگه های سالم رو امضا واثر انشگتشون ثبت میشه وکلیه صورتجلسه وبرگها وهرچیزی که تو رای گیری بوده باصورتجلسه در صندوق رفته وپلمپ میشه وهمراه همین نمایندها تحویل محل صندوقها فرمانداری وشورای نگهبان تحویل میشه این صندوق باز نمیشه تا زمانی که کسی اعتراض داشته باشه چون شمارش رو بصورت یه کپی صورتجلسه تحویل واحد شمارش داده میشودوثبت شمارش میگردد همش بهانست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس