عکس| جزئیات بازداشت خفت کن «خفه کن» های پایتخت

دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری زورگیرانی که در محله سعادت آباد و شمال تهران اقدام به خفت‌گیری و بی هوش کردن بانون و سرقت از آن‌ها می‌کردند، خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، چندی پیش تصاویری با عنوان زورگیری وحشیانه بانوان در محله سعادت آباد تهران منتشر شد که در این تصاویر سارق به صورت وحشیانه بانوان را بیهوش و اقدام به سرقت اموالشان می‌کردند.

علی رغم اینکه پرونده پیچیدگی‌های خاص خود را داشته و متهمان در زمان انجام اعمال مجرمانه خود و خفت‌گیری به گونه‌ای چهره خود را پوشانده بودند تا به راحتی شناسایی نشوند اما در نهایت و با توجه به اقدامات صورت گرفته متهم به همراه همدست خود شناسایی و دستگیر شد.

پس از دستگیری متهمان، پرونده‌ای با اتهام افساد فی الارض در دادسرای تهران تشکیل و موضوع به صورت ویژه تحت بررسی قضایی قرار گرفته است.

عصر امروز علی صالحی دادستان تهران با احضار متهمان با آن‌ها مواجهه حضوری انجام داد و از آن‌ها پیرامون اقدامات انجام شده علیه شهروندان، سوالاتی را پرسید.

علی صالحی در خصوص این پرونده بیان کرد: در راستای تاکیدات رئیس قوه قضائیه در خصوص برخورد قاطعانه، سریع و قانونی با جرایم سرقت‌های مسلحانه، به عنف خشن و خاص، در دادسرای‌ تهران با تشکیل قرارگاه مبارزه با جرایم خاص در این رابطه دو شعبه‌ ویژه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل این قرارگاه تصمیم‌گیری ویژه و خاص جهت مقابله با سرقت‌های خشن است، گفت:  از زمان تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت‌های خاص، جلسات بسیاری برگزار شد که نتیجه و ماحصل این جلسات منتج به دستگیری سارقان خشن شد و در واقع از  زمان تشکیل قرارگاه مبارزه با جرایم خشن شاهد بازداشت های سریعتر و رسیدگی قضایی با سرعت و دقت بیشتر هستیم.

دادستان تهران با بیان اینکه دستگاه قضایی با سارقان حوزه جرایم خشن برخورد قاطعی خواهد داشت، تصریح کرد: دو سارق خفت‌گیری که اقداماتشان که در فضای مجازی پخش شده بود، دستگیر شدند. شیوه و شگرد این افراد با حربه خفه کنی بود که در زمان و فرصت مناسب به بانوان حمله و از پشت سر آن‌ها را خفه کرده و در نهایت اقدام به سرقت از آن‌ها می‌کردند.

وی افزود: در حال حاضر اقدامات قضایی در خصوص این پرونده در حال انجام است تا در سریع‌ترین زمان ممکن قرار نهایی صادر و به دادگاه ارجاع شود.

صالحی با بیان اینکه تعدادی از شکات شکایات خود را اعلام کردند، بیان کرد: شکایات شکات واصل و بررسی‌های لازم در این خصوص در حال انجام است.

وی افزود: مردم بدانند اقدام دستگاه قضایی در حوزه مبارزه با جرایم خشن اقدامی عبرت آموز و قاطعانه خواهد بود و اجازه نخواهیم داد امنیت مردم و جامعه از آن‌ها سلب شود.

دادستان تهران همچنین با اشاره به دستگیری گروهی از سارقان خشن که در یک آرایشگاه مردانه اقدام به سرقت خشن کرده بودند، اظهار کرد: اقدام این افراد به صورت محاربه‌ای بوده‌ که کیفرخواست این پرونده نیز به دادگاه ارجاع و به این پرونده خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

گفتنی است که پس از دستور ویژه رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی به موضوع سرقت‌های خشن و خفت‌گیرهای خیابانی، دادستان کل کشور با تشکیل قرارگاه ویژه سرقت از بررسی اینگونه پرونده‌ها به صورت ویژه خبر داد و اعلام کرد که پرونده سارقان مسلح خیابانی و خفت‌گیرها به صورت ویژه و خارج از نوبت مورد بررسی قضایی قرار خواهد گرفت.

چندی پیش نیز در ادامه و تداوم بررسی ویژه سرقت‌های خشن و زورگیری‌های خیابانی، دادگاه خفت‌گیر اتوبان نیایش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد که در نهایت متهم این پرونده به اتهام محاربه و زورگیری به وسیله استفاده از سلاح سرد، به حکم اعدام محکوم شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  15 0
  اعدام در سریع ترین زمان ممکن خواست همه مردم.
  • IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
   0 0
   نه نگو حقوق بشر اوف می شه یه وخت...
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  0 0
  این زبل خان هم که همه جا هست!!!!!
 • morteza IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  12 0
  با طناب دار همون طوری که مردم بیگناه رو خفه میکردن برای همیشه خفشون کنید. اینها انگل های جامعه هستن.
 • رضایی مشهد IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  0 0
  تهران چه خبره؟؟؟
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  2 0
  چون به جرم افساد فی الارض محاکمه میشن قطع و یقین حکمشون اعدامه
 • حسين DE ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  0 0
  از خفت گيرى اتوبان نيايش تا اين مورد فاصله زمانى آنچنان زيادى نيست هر دو مورد در روز روشن انجام شد و در اين فاصله زمانى اين چندمين مورد بوده نميدانم؟ نكته مهم كاربرد خشونت بسيار بالا و خطرناك خفت گيران در در برابر قربانى است كه أكثرا" خانمها هستند ،اين كاربرد خشونت اثرات روحى و روانى بسيار خطرناكى بز روى قربانى بخت برگشته دارد كه گاهى از اوقات با صدمات جسماني هم همراه است ،حال چه بايد كرد؟ چگونه بايد با اين پديده خطرناك كه امنيت فردى و اجتماعى سراسر جامعه ايران را به طرز بيسابقه و وحشتناكى به خطر انداخته مقابله كرد؟آمار خفت گيرى بدين شيوه خطرناك با كاربرد خشونت روز به روز افزايش ميابد و گزارش روزانه رسانه ها گوياى اين امر است ،صرفنظر از علل ريشه ائى اين پديده خطرناك كه حتمًا و صد در صد بايد مورد بررسى دقيق كارشناسانه قرار گيرد و راهكارهاى اجتماعى و فرهنگى و اقتصادى را براى مقابله با روند خطرناك رو به رشد مقابله كرد،اگر امنيت روحى و روانى يك جامعه خدشه دار شود متا'سفانه بايد گفت آن جامعه از نظر امنيتى فاتحه…….، اما وظيفه قانون در قبال اين روند چيست؟ نيروهاى انتظامى نشان داده اند كه براى حفظ امنيت آماده هر نوع فداكارى و جانبازى هستند و واقعاً هم اين عزيزان شبانه روز در مورد تلاش ميكنند، يك مورد را قانون صد در صد بايد به ذهنيت جامعه القاء كند و آن اينكه جامعه براى خفت گيران و اراذل و اوباش و سارقين و زورگيران و مفسدين در همه زمينه ها و همه موارد كاملًا ناامن است ،مفسدين اقتصادى نظير فولاد مباركه و ساير اراذل و اوباش اين چنينى را با خفت گيران آن چنانى همراه هم و در كنار يكديگر و در يك دادگاه محاكمه كرد تا جامعه بداند كه قانون در برابر همه اراذل و اوباش در همه موارد و اشكال به صورت يكسان اجراء ميشود ،متهم و يا مجرم بايد بداند كه در برابر قانون هيچگونه امنيتى ندارد و با وى برخورد قانونى سختى خواهد شد،ما نياز به قوانين جديدى داريم، خانمها و آقايان حقوق دانان ،خانمها و آقايان قانون گزاران بسم الله.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس