شریعتمداری

مدیر مسئول روزنامه کیهان گروسی را نماینده آمریکا و رژیم صهیونیستی معرفی کرد و گفت: عدم دادن تضمین از سوی آمریکایی ها، بدین معناست که آنها نمی خواهند و اعتقادی هم به توافق با ایران ندارند.

به گزارش مشرق،حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در خصوص روند ادامه مذاکرات، گفت: بعد از سومین سفر "البرادعی" رئیس سابق سازمان انرژی اتمی به ایران، جمهوری اسلامی، موضع خود را در مذاکرات اعلام کرد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با تأکید بر اینکه مشکل آمریکا و غرب با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در جریان مذاکرات، فناوری هسته ای ایران نیست، افزود: مواضع غرب و آمریکا نسبت به قدرت هسته ای ایران یک بهانه برای ادامه دشمنی ها علیه ایران است و این چالش ۲٠ ساله، به وضوح نشان می دهد که مشکل طرف مقابل در مذاکرات، قدرت و توانمندی هسته ای ایران نیست.

شریعتمداری با بیان اینکه یک تحلیلگر آمریکایی در سال های اخیر کتابی را با موضوع "روابط ایران با آمریکا" به چاپ رسانده است، گفت: این تحلیلگر آمریکایی تأکید دارد که جمهوری اسلامی ایران بدون رابطه با آمریکا و چهار دهه مقابله با این کشور، امروز به بزرگترین قدرت نظامی و تکنولوژیک منطقه تبدیل شده است.

وی ادامه داد: این تحلیلگر آمریکایی در فصل دیگری از این کتاب به نکته مهمی که تصویری از شکست آمریکا در برابر ایران را نشان می دهد با این موضوع که"آمریکا در ۴۳ سال اخیر علیه ایران، همه برگ های برنده اش را به میدان آورده و سودی نبرده است "، اشاره کرده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تحریم را از مهمترین اهرم های فشار آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: آمریکا، هرگز از تحریم علیه ایران دست بر نمی دارد و این چالش هرگز به نتیجه نخواهد رسید.

شریعتمداری با بیان اینکه از مصادیق به نتیجه نرسیدن مذاکرات در آینده، عدم دادن تضمین طرف مقابل به ویژه آمریکایی ها در قبال عملی کردن تعهدات خود نسبت به جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: عدم دادن تضمین از سوی آمریکایی ها، بدین معناست که آنها نمی خواهند و اعتقادی هم به توافق با ایران ندارند.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه تیم مذاکره کننده، به صراحت در مقابل زیاده خواهی های آمریکایی ها ایستاده است، اضافه کرد: قطعاً برای عدم توافق مذاکره نمی‌کنیم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی نکته بسیار دقیقی را مطرح کرد که "جمهوری اسلامی ایران، تنها دو درصد از فعالیت های هسته ای دنیا را در اختیار دارد، ولی ۳۵ درصد بازرسی ها از سوی آژانس بر روی ایران انجام می شود." و اساساً مشکل اصلی آنها، دستاورد هسته ای ایران نیست.

شریعتمداری ادامه داد: به عنوان مثال مواد( ۴ ، ۵ و ۶ ) "ام، پی، تی" تأکید دارد که کشورهای عضو سازمان انرژی اتمی باید تجهیزات و دانش هسته ای را با هم به اشتراک بگذارند ولی نسبت به جمهوری اسلامی ایران هرگز چنین اتفاقی نیفتاده است.


مدیر مسئول روزنامه کیهان با تأکید بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی، تنها سازمان بازرسی روند فناوری هسته ای ایران است، گفت: این سازمان توجهی به مصوبات دیگر "ام، پی، تی" نسبت به حق و حقوق ایران ندارد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه تحریم ها، اهرم فشار در دست آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: آنها هرگز دست از این اهرم فشار بر نمی دارند و توافقی که در آن منافع جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شود، تحقق پیدا نخواهد کرد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان در واکنش به مواضع گروسی در جریان مذاکرات نسبت به جمهوری اسلامی ایران، گروسی را نماینده آمریکا و رژیم صهیونیستی در افزایش فشار نسبت به ایران برشمرد و تصریح کرد: گروسی عملاً مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیست، بلکه مهره آمریکا و اسرائیل برای افزایش دامنه فشارها علیه ایران است.


شریعتی با بیان اینکه گروسی، بسیار به رژیم صهیونیستی نزدیک است، افزود: حتی در کشورهای غربی مطرح هست که مرگ "اومانو"مشکوک است و برخی اعتقاد دارند که برای تحقق ریاست گروسی در آژانس، افتاده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با تأکید بر اینکه یکی از نمونه های این نوع نگاه ها، نظر کتبی اومانو نسبت به صلح آمیز بودن فناوری هسته ای ایران بوده است، گفت: وی در آخرین گزارش خود آورده بود که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست، از طرفی هم گروسی که آن زمان معاون مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بود در کنار آمریکا و رژیم صهیونیستی بارها به اومانو برای پس گرفتن و ابطال این گزارش فشار می آورد.

شریعتمداری اظهار داشت: قطعاً گروسی، نماینده اسرائیل و آمریکا بوده و هست و الآن هم چنین وضعیتی وجود دارد تا دامنه فشارها اسلامی ایران را تشدید کند.

منبع: خبرگزاری بسیج

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  8 3
  الان شاهدیم گروسی کاملاضدگزارش اژانس صحبت میکنه اگه اینطوری که ازانس اتمی بالاترین نظارت رابربرنامه ی ایران دارد پس ایناازانس راهم به رسمیت نمیشناسند
  • IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   7 5
   هدف آمریکا از طولانی کردن مذاکرات مستهلک کردن افکار عمومی ایران با کمک بازوهای رسانه‌ ایی غربگدا در فضای بی در و پیکر مجازی است به امید روی کار آمدن مجدد دولتی لیبرال برای شروع مذاکرات منطقه ای و موشکی و تسلیم کامل ایران
 • علی IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  9 6
  چهل و سه سال شیطان شمشیرش را برای مملکت ما از رو بسته از هیچ جنایتی هم کوتاهی نکرده
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  9 8
  ایشون چکاره است که تحلیل کنه؟
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  8 8
  این آقای شریعتمداری خوب نظراتی میده خدا حفظش کنه. اکثر سازمانهای جهانی مامور رژیم آپارتاید صهیونیستن.
 • DE ۱۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  4 1
  قبل از هر چیزی ایران مدیریت کروسی گریه را به رسمیت قبول نکند و خواستار برکناری و شرکت در انتخاب جانشین شود.
 • مهران GB ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  7 8
  با سلام گروسی بلندگوی رسانه ای آژانس از طرف اسرائیل و آمریکا بر علیه ایران است. ایران نه تنها باید از ان پی تی خارج شود باید حتی در حضور در سازمان ملل امتنا کند و آنرا تحریم نماید.
  • رهگذر IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
   11 2
   در مورد NPT با شما موافقم؛ چون هیچ سودی برای ایران نداشت. ولی چرا از سازمان ملل بیرون برویم؟! که بایکوت رسانه ای غرب بر علیه ما تکمیل شود؟! یا بشویم کشوری منزوی؟! این ایده که مورد قبول کامل و آرزوی صهیونیست‌هاست. بنابراین به نفع ملت و ولت ایران نیست. نه خیر! خروج و بایکوت از سازمان ملل بزرگ‌ترین اشتباه راهبردی است.
 • SE ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  16 5
  برجام این معشوقه متعفن اصحالات را باید دفن کرد
  • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
   0 0
   تو برو دفنش کن
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  1 2
  جدی نمی گیرمش
 • BE ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  3 0
  یکی نیست
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  7 7
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
  • ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
   0 0
   تا اون موقع که سلطه دلار رو بشکنی جواب مردم خشمگین و گرسنه رو کی میخواد بده؟
 • US ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  0 1
  پس چرا تا امروز عضویت خود در آن نهاد را ادامه می دهید؟!
 • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷
  0 0
  بازم عقب افتاد!
 • DE ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  2 4
  تنها راه رهایی از شر برجام که دقیقا برای همین شل کن صفت کن ها و در نتیجه شرطی کردن و معطل کردن تولید و صنعت و پیشرفت و ساخت وساز....در کشور است قطع مذاکرات فرسایشی و تصویب قانونمند قوانینی از مجلس در مورد تضمین و لغو همیشگی تحریمها... که اجرای آن شدیدا برای دولت الزام آور باشد تا دشمن امید شل کن صفت کن خود را از دست بدهد . متاسفانه و متاسفانه مسوولین ما تمرکز کروه اند روی بند بند برجام و این اشتباه است زیرا خود برجام و بندهایش نیست که کار کشور را مختل کرده بلکه دقیقا همین جلسات و مذاکرات استکه با هر گردهم آیی چند ماه کار کشور مختل میشود و مسوولین ما هم تا کنون دقیقا مغبون شده و فقط از دشمن بازی خورده اند. و تمرکز کرده اند روی بندهای درون برجام . اسلحه برجام خالیست و توخالیست .قدرت فلج کنندکی و شلیک برجام بیرون از برجام است یعنی همین مذاکرات که ۲ هفته این دولت هم تا کنون یکسال شده و دقیقا دشمن هوشیارانه عمل کرده و تا چشم برهم زنید شده انتخابات ۱۴۰۴ و برجامی که هیچگاه جلسات مذاکراتش نباید تعطیل شود . ملت فلسطین را ۷۵ سال است با همین برجام و مذاکرات برجام از بین بردند و جلسات هنوز بعد از ۷۵ سال به آخر و یا به نتبجه نرسیده زیرا فلسطینی ها هم خود را مشغول به بند های درون برجام و نه بندهای اصلی یعنی قید و بندهای بیرونی برجام نموده اند.. لذا تا برجام وجود دارد همین آش است و همین کاسه و در انتخابات ۱۴۰۴ هم دقیقا رقیب جناب رییسی خود را متمرکز میکند روی لغو تحر یمها و امریکا و اروپا هم باز به وعده و وعید و کمک به این رقابت بر سر ب جام و مذاکرات وتا چشم برهم زنیم ماهم برجاممان شده ۴۰ سال...۵۰ سال ۷۵ سال...
 • علی IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  1 4
  این نظرات مثل همان شطرنج بازای تازه کارن که هیجانی عمل می کنند که وزیر را می بیندد که می تونن بزن اما یادشون میره همان لحظه توسط یک سرباز شاه مات شده است!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس