.

فرمانده واحد ایران در ارتش رژیم صهیونیستی با بیان اینکه ایرانِ سال ۲۰۲۰ با ایرانِ سال ۲۰۰۰ یا ۲۰۱۰ فرق دارد، گفت که ایران فعالانه در تلاش است تا اسرائیل ده، بیست یا سی سال دیگر وجود نداشته باشد.

به گزارش مشرق، رئیس واحد ایران در ارتش رژیم صهیونیستی که نام کامل او در رسانه‌های عبری فاش نمی‌شود و تنها با حرف «د» به او اشاره می‌شود، در اظهاراتی درباره قدرت نظامی ایران هشدار داد.

بنابر گزارش امروز (سه‌شنبه) روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم» به نقل از روزنامه عبری «اسرائیل هیوم»، رئیس واحد ایران گفت: «ایران یک قدرت منطقه‌ای است که در مجاورت ما قد علم کرده است  و تهدید اصلی علیه اسرائیل به شمار می‌آید. این کشور مفهوم امنیت اسرائیل را تا سالیان متمادی به چالش می‌کشد.»

وی ادامه داد: «این مسئله مستلزم آمادگی مناسب ما، بهره‌برداری از منابع و توجه [به این خطر] است. چنانچه این موضوع را جدی نگیریم، ممکن است بیدار شویم و شاهد تحولاتی باشیم که در آن زمان مناسب برای آن آماده نشدیم.»

این فرمانده صهیونیست تأکید کرد:‌ «ایران چالشی است که در دهه‌های آینده همراه ما خواهد بود و شدت آن افزایش خواهد یافت. ایرانِ سال ۲۰۰۰ یا ۲۰۱۰ کاملا با ایران سال ۲۰۲۰ فرق دارد. این مسئله مستلزم اقدامی مناسب از جانب و پیش از هر چیز ایجاد یک سازمان برای سامان‌دهی افکار و ایجاد مفاهیمی است که می‌توان بر پایه‌ آن‌ها برنامه‌ریزی عملیاتی و قدرت‌سازی کرد و اصلاحات لازم را انجام داد.»

او همچنین گفت: «چالشی که ما شاهد آن هستیم‌، برای پیشبرد [امور] چالشی بزرگ است. این چالش تا جایی افزایش خواهد یافت که مستلزم آمادگی ما در بلندمدت با بودجه و زیرساخت متناسب با حجم این چالش خواهد بود.»

رئیس واحد ایران اضافه کرد: «ایران در چند سطح ما را به چالش می‌کشد؛ اول در تلاش‌ برای انرژی هسته‌ای؛ دوم با بازوهایی که در تلاش برای استقرار در اطراف ما هستند؛ چه حزب‌الله لبنان یا تمایل به تثبیت حضور این جنبش در لبنان یا حمایت از شبه‌نظامیان شیعی در عراق و یمن و یا [جنبش] جهاد اسلامی در غزه. و سوم اینکه ایران بزرگترین و خطرناک‌ترین صادرکننده اسلحه، توانمندی‌های [نظامی] ، ابزارها و فناوری به تمامی دشمنان ماست.»

وی در ادامه اشاره کرد: «زمانی که تمامی این مؤلفه‌ها برای شکل‌دهی چالشی که ایران علیه ما ایجاد کرده، در یک تصویر جمع می‌شوند، این چالش ما را ملزم می‌کند با جدیت تمام برای آن آماده شویم و قطعاً زمانی که با این واقعیت همراه باشد که ایران وجود ما را انکار می‌کند و فعالانه در تلاش است تا ده یا بیست سال یا سی سال دیگر ما اینجا نباشیم.»

او همچنین گفت که ایران همواره در میدان حضور داشته؛ اما این تهدید تاکنون در این سطح نبوده؛ به‌نحوی که ایران در زمینه توانمندی‌های نظامی‌اش جهشی چشمگیر داشته است. 

این فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی ادامه داد: «در سال ۲۰۰۰، احتمال آسیب رساندن به ما از جانب ایران وجود نداشت. در سال ۲۰۱۰ این کشور از چندصد موشک غیرنقطه‌زن برخوردار شد. اما شما امروز به زرادخانه آن‌ها بنگرید، تعداد موشک‌های نقطه‌زن آن‌ها و اینکه چگونه آن‌ها دشمنان ما را مسلح می‌کنند، می‌بینید. این ایران کاملا فرق کرده است.»

وی در بخش پایانی اظهارات خود تأکید کرد: « [مسئله] هسته‌ای طبیعتا تهدید اصلی است؛ اما در کنار آن یک تهدید دیگر در سطحی که ما پیشتر شاهد آن نبودیم، رشد می‌کند؛ تهدیدی که در سال‌های آینده بیشتر هم خواهد شد. این مستلزم آن است که ما آماده باشیم و به‌شکلی متفاوت با آن تعامل کنیم.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 42
 • غیر قابل انتشار: 0
 • هوشنگ IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  24 2
  حقیقت دیدنی باطل شنیدنی است صبر کن جنگ بشه شخصا در میدان جنگ حاضریم
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  37 3
  ایرانی مجری فرامین ادیان وپیمان ابراهیم حقیقی است ایران مرکز اصلی مقابله بافاشیسم وادمکشی صهیونیستهای فاسدازهرطریقی که بتوانندوضدامنیت است ازقدرت ایران است که منطقه ازگرمای خون واتش فاصله گرفته وصهیونیست نماداستبدادوزشتی رانابودمیکنیم وبه این حکومت بلعمیستی نوکرفراعنه برای فسادوفاشیسم پایان میدهیم
  • IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
   1 15
   حدود صدها اسکاتران آواکس مورد نیاز فوری کشور هست آواکس آواکس آواکس اوجب واجب و واجب کفاعی
 • هوشنگ IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  6 1
  آخ جون اگه جنگ بشه
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  0 5
  اگه قرارداد خرید ۳۰۰تا اف ۱۶ لغو نشده بود به همراه جنگنده های دیگری که خریداری میشد
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  1 4
  با ابراز تاسف از ۳۰۰ تا اف ۱۶ که به ماندادن
 • هوشنگ IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  9 29
  خخخخخ ما در پوشش خبرنگار با دوربین های پیشرفته 10 هزار فریم در ثانیه آماده ثبت لحضه به لحضه عملکرد گنبد آهنین هستیم در برابر موشک های ایرانی هستیم تا دروغ ایران در مورد گنبد آهنین را آشکار کنیم
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
   15 0
   آره ارواح پدرت شارون قسم تو راست میگی
  • IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
   12 1
   باز تو هوشنگ چقدر می گیری برای هر حرف به حرف هر پست
  • بندرانزلی IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
   0 0
   گنبدآهنین در مقابل موشکهای غزه نتوانست کاری از پیش ببرد در حالیکه موشکهای هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت بسیار بالاتر از موشکهای فلسطینیان هست بعد ممکنه اسمش رو به گنبد آبکشی یا گنبد سوراخ شده تغییر بدهند و ما منتظر هستیم که عکسهات رو چاپ بکنی
 • سید IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  23 7
  گوشه سکوی مشت زنی و مشت های قدرتمند یوز ایرانی و زوزه های شغالی صهیونی که از گرگ ها کمک می طلبد اما متوجه نیست که از کنار سکو مرتب به او سیخ می زنند و شغال گیجی که نمی داند با این سوزش ها چه باید بکند؟!
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  0 4
  باورمیکنین مصرف داخلی
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  8 0
  خانم د، گزارش سیا رو بخونید ، ۲۰۲۵ وجود ندارید
 • هوشنگ IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  1 15
  خخخخخ ایران بیا جلو حمله کن ما عملکرد گنبد آهنین را در برابر موشکهات با چشم ببینیم
  • BE ۰۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
   0 0
   روانت پاک شده هوشنگ جان ، خدا شفات بده
  • BE ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
   0 0
   پری مجرد ۴۸ ساله الان بود جوابتو میداد هوشنگ ورپریده
  • BE ۰۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
   0 0
   معلومه که اعصاب معصاب نداری هوشنگ خان
  • IR ۰۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
   0 0
   معلومه حسابی سوختی
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  5 0
  این فرمانده صهیونیست تأکید کرد:‌ «ایران چالشی است که در دهه‌های آینده همراه ما خواهد بود...» به فرمایش رهبر عزیزمان شما نوزده سال آینده را نخواهید دید
 • IR ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  0 0
  ایران نمی خواهد شما حتی یک روز باشید نه ده سال!
 • BE ۰۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  0 0
  گرانمایه را نام هوشنگ بود تو گفتی همه هوش و فرهنگ بود ... تو سر زیباکلام
 • MD ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  2 0
  چرا این یهودیها به نماد زن, یا ناجی زن یا رهبر زن معتقد هستند. ملکه یهودی انگلیس که به تازگی فوت کرد نماد رهبریت جهانی فراماسونرها بود, استر در داستانهای آنها نماد یک زن ناجی, فیلم تل ماسه روی یک ناجی زن داستان پردازی میکند، و حالا نیز یک زن در اطلاعات رژیم اشغالگر که حتی نام او را ذکر نمیکنند، شاید مبادا از روی اعداد نامش مورد حمله ماورائی قرار گیرد یا شخصیتش مشخص شود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس