کد خبر 1415456
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷
راستینه: تاج به احترام افکار عمومی استعفا بدهد/ قوه قضائیه شعبه ویژه‌ای برای بررسی پرونده‌های تاج مشخص کند

مسئول کمیته تربیت بدنی فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از مهدی تاج خواست با توجه به جریحه دار شدن افکار عمومی، به احترام مردم از ریاست فدراسیون فوتبال استعفا دهد.

به گزارش مشرق، احمد راستینه، رئیس کمیته تربیت بدنی فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در برنامه فوتبال برتر درباره انتخاب پرشائبه مهدی تاج گفت: آقای تاج گفته‎اند مجلس فقط راستینه و قاضی زاده نیستند اما به این ایشان متذکر می‌شوم که اینگونه نیست.

وی افزود: این حرف آقای تاج که می‌گوید مجلس فقط این دو نفر نیستند، مغلطه‌ای است که وی بکار می‌برد. به مردم می‌گویم که مجلس در این دو سال نشان داد که فساد ستیز است و در برابر هیاهو و شانتاژ عقب نشینی نمی‌کند و برای حقوق مردم با کسی مسامحه نخواهد کرد.

راستینه در ادامه با اشاره به تخلفات صورت گرفته در یکی دیگر از فدراسیون‌های ورزشی گفت: در جلسه‌ای در حضور آقای وزیر و مسئول حراست وزارت حجم زیادی از تخلفات در کمیسیون اعلام شد اما در اوج ناباوری دیدیم که انتخابات فدراسیون سوارکاری بدون حضور نماینده وزارت ورزش برگزار شد.

نماینده مردم شهرکرد با بیان اینکه چماق بزرگی از فدراسیون جهانی هراسی را برای بالای سر ورزش کشورمان به وجود آورده‌اند، خاطرنشان کرد: مخصوصا سیاست فیفا هراسی که در رشته فوتبال وجود دارد و عده‌ای به انواع مختلف سعی می‌کنند، سیاست‌های خودشان و افراد مدنظرشان را بر ورزش کشور تحمیل کنند.

وی افزود: این در حالی است که در منشور فیفا احترام به قوانین کشورها دیده می‌شود اما متاسفانه در دو سال بعد از پرونده ویلموتس، حرکت در مسیر به باد دادن هویت و آزادی کشور در قالب پذیرش خواسته‌های تحمیلی که به اسم فیفا به کشورمان بیان می‌کردند آغاز شد، تا جایی که تلاش کردند اساسنامه فدراسیون را بر اساس خواسته‌های عده‌ای که به دنبال باز کردن راه نفوذی برای جریان غرب‌گرا جهت تحمیل و اراده بیگانگان در کشور بود، بنویسند. مجلس اما با توجه  اراده ریاست مجلس و در راستای حفظ استقلال و آزادی کشور، راه خطری که آقایان برای نفوذ در کشور طراحی کرده بودند، بسته شد.

راستینه در ادامه با اشاره به تخلفات صورت گرفته در انتخابات فوتبال، خاطرنشان کرد: وقتی مجلس شفاف به وزیر ورزش خطرات انحراف مراحل صحیح انتخابات را گوشزد کرده است، وقتی قوه قضائیه پرونده های آقای تاج در یک استعلام، شفاف به فدراسیون و وزارتخانه اعلام کرده است، وقتی آقای تاج علاوه بر ناکارآمدی در پرونده ویلموتس، چندین پرونده مفتوح قضایی دارد که حکم جلب دادرسی آنها صادر شده است، چه قدرتی در پشت صحنه است که بر اراده ملت تحمیل شده است. ما این قدرت را به رسمیت نمی‌پذیریم و در راستای سیاست های نظارتی‌مان، وزیر ورزش و جوانان را برای اعمال اراده ملت در کمیسیون خواهیم خواست و وی باید گزارشی از اقدامات نظارتی شان را ارائه بدهد.

نماینده مردم شهرکرد در پاسخ به این سوال که با توجه تخلفات صورت گرفته، الان چه باید کرد، تصریح کرد: دو مسیر شفاف و قانونی وجود دارد، در اولین مسیر، احکام قطعی پرونده‌های آقای تاج صادر شود و همان طور که بلاتر رئیس فیفا پس از چنین اتقافی کناره گیری کرد، وی از ریاست فدراسیون فوتبال کنار خواهد رفت.

مسئول کمیته تربیت بدنی فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، افزود: حداقل در کمیسیون اصل نود که ریاست آن، آقای پژمان‌فر شناخته شده و فساد ستیز هستند، همه اتفاق نظر دارند که سه مسئله درباره آقای تاج غیرقابل اجتناب است، یک مسئله ناکارآمدی مدیریتی‌شان است و دیگر نیز ترک فعل آقای تاج در مباحث حقوقی قرارداد ویلموتس است که باید توجه می‌شد. دیگری هم تضییع حقوق ومنافع ملی و ضربه زدن به عزت و غرور ملی است، در این سه مورد در کمیسیون اصل نود اجماع وجود دارد و کمیسیون این پرونده را به دستگاه قضایی اعلام خواهد کرد.

راستینه افزود: وقتی رئیس کمیسیون اصل نود در جایگاه یک شخصیت حقوقی که مسئولیتش در آئین‌نامه داخلی مجلس به عنوان دادگاه عالی رسیدگی به شکایات است، نظرش را صریحا اعلام می‌کند، وزارت ورزش و جوانان باید متوجه می‌شد که در فرایند این انتخابات، این تذکرات را وارد بداند و به آن دقت کند اما وزارت این دقت را انجام نداده است.

وی اظهار داشت: پرونده‌های مفتوح قضایی آقای تاج که نماینده دادستان تهران آن را هم اعلام کرده است، به رسیدگی برسد و رای آن صادر شود. با توجه به اینکه چندین پرونده به مرحله جلب دادرسی رسیده است و جرم در مرحله بازپرسی احراز شده است و ممکن است در رای دادگاه تائید بشود یا نشود اما اینکه در پرونده به جلب دادرسی رسیده و جرم محرز شده است، مسئله مهمی است که باید دوستان در این باره دقت می کردند. اگر احکام قضایی صادر شود، هر کسی در هر جایگاهی باشد، از جایگاه خود عزل خواهد شد.

راستینه مسیر دیگر برخورد با تخلفات انتخابات فوتبال را از داخل فدراسیون عنوان کرد و گفت: مسیر شفاف دوم، مسیر فدراسیون فوتبال است و فدراسیون می‌تواند ورود کند و بر اساس مستندات و شواهدی که اساسنامه فیفا در انتخابات فوتبال مخدوش شده است، تصمیمات لازم را بگیرد.

وی در افزود: راه دیگری هم وجود دارد که آقای تاج به احترام ملت عزیز ایران و جریحه‌دار شدن افکارعمومی استعفا بدهند، این دیگر مسئولیت ایشان است. با این حال ما به عنوان نمایندگان مجلس این پرونده را تا به سرانجام رسیدن آن دنبال خواهیم کرد و مردم در این باره تردید نکنند.

راستینه در بحث پایانی گفتگو درباره مسیر مجلس و قوه قضائیه برای برخورد با تخلفات انتخابات فوتبال، گفت: جلسه‌ای با آقای حسین پور مسئول پرونده آقای تاج در کمیسیون اصل نود داشتم که تاکید کردند در اولین فرصت مجدد پرونده را بررسی و جلسه رای گیری را برگزار خواهند کرد. طبیعتا به هر رایی که کمیسیون اصل نود بدهد تمکین خواهیم کرد و این رای به مردم اعلام خواهد شد.

مسئول کمیته تربیت بدنی فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، درباره روند پیگیری پرونده در قوه قضائیه هم گفت: قوه قضائیه اراده محکمی دارد که هر چه سریعتر احکام پرونده آقای تاج را که به مرحله جلب دادرسی رسیده است، صادر کند. از آیت‌الله اژه‌ای ریاست قوه قضائیه درخواست دارم یک شعبه ویژه را برای رسیدگی به پرونده‌های آقای تاج مشخص کنند تا در یک زمان سریع احکام پرونده اعلام شود و این می‌تواند به روشن شدن ابعاد قضیه کمک کند. هم ما و هم مردم به رای صادره تمکین می‌کنیم و قانون را بر هر چیزی اولا می‌دانیم.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  4 4
  آقای تاج لطفا برای جریحه دار شدن افکار این آقا و رفقایش استعفا بده. ثواب داره برادر. قابل توجه این آقا اگر بنای استعفا بر جریحه دار شدن باشد مسئولی بر کره زمین باقی نخواهد ماند.
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  5 0
  به جای این حرفها وزیر ورزش رو استیضاح کنید
 • علی IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  7 0
  اقای تاج و دهها هزار مسعول بدرد نخور و بیکفایت تر خدا بعد ۴۰ سال بیاید استعفا بدید افرین.قول بدید بچهاتونم جاتونو نگیرن.مردم جریهه دار شدن
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  4 0
  رای گیری به درد نمیخورد دوباره آقای تاج پولدار در رای دهندگان نفوذ میکند و آقای تاج هم ابقا میشود
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
  6 0
  شما که تو گفتگوی ویژه خبری با اقای مصطفوی تاکید میکردی نقش نظارتی داری این دو ماهی که تاج کاندید شد دقیق کجا بودید؟ همیشه همینطوره یکنفر میاد کلی فساد و بی قانونی میکنه کار که از کار میگذره نهادهای نظارتی میان میگن این کار اشتباه بوده و نباید میشده یجورایی دارن ماله کشی میکنن -تاجی که اینهمه قدرت داره قرارداد ویلموتس رو با خزانه خالی مینده انقدر قدرت داره خودشو میکشه کنار پس این قدرت رو خواهد داشت که 4 سال دیگه هم رئیس بمونه
  • IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
   2 0
   این از تاج باج دوباره میخواد...فکر کرده تاج هم مثل وزراست که دوباره و دهباره،هردفعه با تهدید استیضاح،یه دور برای نماینده ها بسلفه و اسمشم بذاره لابی...اوندفعه شیتیلی که گرفته بودن رو گذاشتن به حساب بیخیال شدن گند ویلموتس...این باجو میخوان برای شیرینی ریاست مجدد فدراسیون فوتبال...غافل از اینکه اینم مثل خودشون دمبریدست...بلکه دمبریده تر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس