گل محمدی: لوکادیا عملکرد خوبی داشته/ ورزشگاه دستگردی مناسب مسابقه نیست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: داور با گرفتن پنالتی به ضرر ما اشتباه بدی داشت و از باز شدن دروازه مان ناراحت هستم.

به گزارش مشرق، یحیی گل‌محمدی پس از برتری سه بر یک پرسپولیس مقابل هوادار اظهار داشت: بازی خوبی بود با وجود اینکه زمین شرایط سختی ایجاد کرد و کیفیت لازم را برای انجام مسابقه نداشت اما یکی از بازی‌های خوب فصل ما بود. توانستیم با کارهای ترکیبی به ویژه از کناره‌ها و روی ارسال‌ها به موقعیت برسیم.

*پنالتی حریف بیرون از محوطه جریمه بود

وی افزود: موقعیت خاصی هم به حریف ندادیم. پنالتی حریف هم بیرون از محوطه جریمه بود و اصلاً پنالتی نبود اما در مجموع بازی فیزیکی و فنی بود. بازی واقعاً سختی را بردیم به بچه‌ها تبریک می‌گویم زیرا واقعاً از جان خود مایه گذاشتند. سخت تلاش کردند و تمرکز خیلی خوبی داشتند. توانستند مزد برتری خود را نیز بگیرند. این برد را به هواداران عزیزمان تقدیم می‌کنم و ان‌شاءالله توانیم این روند را ادامه دهیم. در مجموع بازی خوبی برای پرسپولیس بود.

* تعطیلات فیفا دی به لوکادیا و دیاباته کمک می کند

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه پس از انتقادات او به نحوه جذب مهاجم در ابتدای فصل اکنون خیالش با جذب لوکادیا و شیخ دیاباته برای ادامه فصل راحت شده است، توضیح داد: برای تقویت خط حمله خود باید این کار را می‌کردیم. هرچند این نفرات دیر اضافه شدند اما هفته به هفته از لحاظ شرایط بدنی و آمدن به شرایط مسابقه بهتر می‌شوند. تعطیلات فیفادی به هر دو کمک خواهد کرد تا به شرایط بهتری برسند. عملکرد لوکادیا خوب بوده اما دیاباته هنوز به ما اضافه نشده است. لوکادیا با به ثمر رساندن دو گل در بازی اخیر واقعاً خوب کار کرده است.

* امکانات باشگاه های لیگ برتری خوب نیست

گل‌محمدی در خصوص انتقاداتش به کیفیت زمین دستگردی و بلند بودن چمن آن عنوان کرد: بحث کوتاه یا بلند بودن چمن نیست بلکه بحث کیفیتش است ورزشگاه دستگردی واقعاً مشکلات زیادی دارد و اصلاً این زمین، برای بازی نیست. قبل از بازی در نشست خبری هم گفتم امکانات باشگاه‌های ایرانی واقعاً در مجموع خوب نیست. تمرکز باشگاه‌ها، مدیران، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید قبل از شروع فصل این باشد که ورزشگاه‌ها چمن خوبی داشته باشند.

* بازیکنانم خیلی خوب توپ را به گردش درآوردند

وی در ادامه با حضور در نشست خبری اظهار داشت: قبل از هر چیز باید درگذشت مهدی یگانه از مربیان نامدار استان قم را که از مربیان خود من زمانی که فوتبال را تازه شروع کردم، بود تسلیت بگویم. برای روح یگانه آرزوی شادی و برای خانواده‌اش آرزوی صبر دارم. در مجموع بازی خوبی بود و نتیجه‌ای کسب کردیم که به دنبالش بودیم. در هر دو نیمه فوتبال خوبی بازی کردیم با وجود اینکه زمین ورزشگاه دستگردی مناسب نبود اما بازیکنانم توانستند خیلی خوب توپ را به گردش درآورند. از کناره‌ها خوب استفاده کردند و ارسال‌های خوبی داشتند. 

* به خاطر ارائه این فوتبال زیبا از همه تشکر می کنم

سرمربی پرسپولیس گفت: از این طریق به گل هم رسیدیم. بازی فیزیکی و فنی بود اما در مجموع برای ما خیلی سخت بود. با این وجود بازیکنانم توانستند امروز عملکرد خیلی خوبی داشته باشند. توانستند از لحاظ روحی و روانی خودشان را آماده این مسابقه فیزیکی کنند. در خیلی از درگیری‌ها برنده دوئل‌ها بودند و در بحث‌های فنی نیز خوب کار کردند. به دلیل ارائه این فوتبال زیبا از همه آنها تشکر می‌کنم.

* این برد را به هواداران تقدیم می کنم

گل‌محمدی افزود: همین که توانستند دل هواداران‌مان را شاد کرده و پیام‌آور شادی آنها باشند جای تشکر دارد. این برد را به همه هواداران عزیز پرسپولیس تقدیم کرده و امیدواریم بتوانیم این روند را ادامه دهیم.

*بازی کردن در این چمن خیلی سخت بود

وی در خصوص کیفیت زمین ورزشگاه دستگردی عنوان کرد: بازی کردن در این چمن خیلی سخت بود. خیلی به آن انتقاد داشتم و در نشست خبری قبل از بازی نیز درباره آن صحبت کردم. امسال تیم‌های لیگ برتری از لحاظ جذب بازیکن و مربی و کیفیت وضعیت بهتری دارند اما متأسفانه سال به سال شاهد هستیم کیفیت ورزشگاه‌ها و امکانات‌مان پس‌رفت می‌کند. این موضوع واقعاً جای نگرانی دارد و از مسئولان تصمیم‌گیرنده می‌خواهیم تمرکز بیشتری داشته باشند. باید این  موضوع را خیلی خوب مدیریت کنند.

* حیدری در صحنه پنالتی سخت اشتباه کرد؛ از باز شدن دروازه پرسپولیس ناراحت هستم

سرمربی پرسپولیس در مورد پنالتی تیم هوادار گفت: طبق آنچه بچه‌های ما از بیرون دیدند و در فیلم‌ها نیز مشخص بود حیدری تصمیم اشتباهی گرفت. با وجود اینکه خیلی خوب داوری و بازی را خوب مدیریت کرد و خوب سوت زد اما در آن صحنه سخت اشتباه کرد. خوشبختانه این اشتباه در نتیجه بازی تأثیر نداشت اما ناراحت هستیم از اینکه نتوانستیم برای پنجمین بازی متوالی دروازه خود را بسته نگه داریم. با این وجود به تیم داوری خداقوت و خسته‌نباشید می‌گویم. با توجه به جوانگرایی انجام شده و با  تجربه‌تر شدن داوران دیگرمان از لحاظ داوری پیشرفت خوبی کرده‌ایم و این موضوع جای خوشحالی دارد.

* دوست دارم جام قهرمانی را به پرسپولیس بازگردانیم

گل‌محمدی در خصوص عملکرد خوب خریدهای خوب پرسپولیس توضیح داد: کسی روی خریدهای ما زوم نیست اما دوست دارم نتیجه زحماتی که بچه‌ها می‌کشند مشخص شود و جام قهرمانی را به باشگاه پرسپولیس بازگردانیم. خودمان باید تمرکز خوبی داشته باشیم تا این روند را ادامه بدهیم. حفظ این بازیکنان و ریکاوری آنها خیلی مهم است. پیش از این هم  گفتم بازیکنان جذب شده به این دلیل که پرسپولیس را دوست داشتند و عاشق این تیم و هوادارانش بودند، اینجا آمدند.

وی افزود: با وجود پیشنهادات خیلی خوبی که از تیم‌های دیگر داشتند پرسپولیس را به خاطر علاقه‌شان انتخاب کردند. این بازیکنان جای پیشرفت دارند و امیدوارم بهتر شوند. ما هم سخت تلاش می‌کنیم این اتفاق بیفتد. به هر صورت بازیکنان نیز باید با توجه به تیمی که انتخاب کرده‌اند با تمام وجود کار کنند و این کار را هم به خوبی انجام می‌دهند.

*همه بازیکنان با جان و دل کار می کنند و این برای ما واقعا ارزشمند است

سرمربی پرسپولیس در خصوص عملکرد بازیکنان تعویض این تیم مقابل هوادار گفت: بازیکنانی که وارد زمین می‌شوند از لحاظ فنی تفاوتی با سایر نفراتی که از ابتدا به زمین می‌روند، ندارند. هر بازیکنی که به زمین می‌آید با تمام وجودش کار می‌کند. وظایفش مشخص است و فرقی هم ندارد چه کسی وارد زمین شود. همه بازیکنان با جان و دل کار می‌کنند و این برای من واقعاً ارزشمند است.

* همچنان بی توجهی به زمین های تمرینی قدیمی تهران می شود

گل‌محمدی در خصوص امکانات پایتخت توضیح داد: تهران از لحاظ استعداد یکی از استان‌های فوتبالی کشور است. اگر ۲۰ تیم شهرستانی هم به تهران بیایند باید برای تمرین کردن جا داشتند باشد یعنی به حدی زمین خوب و با کیفیت در تهران باشد تا هر باشگاهی ۴-۵ زمین خوب در اختیار داشته باشد اما هیچ توجهی به این موضوع نشده است. همچنان زمین‌های تمرینی قدیمی مانده و منتظرند هوا خوب شود، بهار بیاید و چمنی رویش کند تا ۲-۳ ماه زمین تمرین خوب داشته باشیم.

*هنوز نتوانسته‌ایم یک زمین تمرین خوب پیدا کنیم

وی ادامه داد: در فصل سرما تیم‌ها بار دیگر بدون زمین تمرین می‌مانند ما هم متأسفانه این مشکل را داریم و فقط در زمین کاظمی تمرین می‌کنیم. هنوز نتوانسته‌ایم یک زمین تمرین خوب پیدا کنیم. این زمین نیز در حال خراب شدن است. به مرور هم فصل سرما می‌رسد و همچنان مشکلات وجود دارد. وقتی مدعی هستیم فوتبالی حرفه‌ای داریم باید امکانات‌مان نیز حرفه‌ای باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس