برزیل شکست‌ناپذیر نیست/ خطای تیمی والیبال ایران زیاد است

سید عباسی در مورد دیدار ایران و برزیل در مرحله حذفی قهرمانی جهان گفت: حمله برزیل نقطه قوتش است و اگر بتوانیم سرویس خوب بزنیم و با دفاع روی تور حمله آنها را دچار مشکل کنیم، می توانیم برنده شویم.

به گزارش مشرق، تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی قهرمانی جهان سه بازی انجام داد که مقابل آرژانتین و مصر به پیروزی رسید اما در جنگ صدرنشینی برابر هلند شکست خورد تا در مرحله یک هشتم نهایی رقیب برزیل شود. دیدار این دو تیم ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه پانزدهم شهریور برگزار می‌شود.

جهانگیر سیدعباسی کارشناس و پیشکسوت والیبال در گفت‌وگویی به دیدار ایران و برزیل اشاره کرد و در مورد احتمال پیروزی ایران گفت: هر اتفاقی ممکن است در والیبال بیفتد. برزیل یکی از بهترین تیم‌های دنیاست اما ما ثابت کرده‌ایم اگر کم اشتباه بازی کنیم، ‌ هر چند شانس برزیل روی کاغذ زیاد است اما می‌توانیم برنده شویم.

او به نقطه ضعف و قوت برزیل اشاره و بیان کرد: برزیل نقطه ضعف اساسی ندارد و جزو تیم‌هایی است که والیبال مدرنی را ارئه می دهد. این تیم از نظر فنی متفاوت از تیم‌های دیگر است و جزو والیبال‌های مرجع محسوب می‌شود اما این دلیل بر شکست ناپذیربودن تیم نیست. حمله برزیل نقطه قوتش است و اگر بتوانیم سرویس خوب بزنیم و با دفاع روی تور حمله آنها را دچار مشکل کنیم، می‌توانیم برنده شویم.

سیدعباسی به عملکرد تیم ملی در دور مقدماتی قهرمانی جهان اشاره و بیان کرد: با دو برد و یک باخت حریف برزیل در یک هشتم نهایی شدیم. از این نظر که دو تیم را بردیم نتیجه بدی نبود اما می‌توانستیم هلند را هم ببریم و حریف اوکراین شویم. می‌شد بهتر از این کار کرد و نتیجه گرفت اما فکر می‌کنم نتایج تیم در مجموع ضعیف‌تر از لیگ ملت‌ها بود.

او نقطه ضعف تیم ملی ایران در خطای تیمی دانست و گفت: هرچند رقبایمان در قهرمانی جهان نسبت به لیگ ملت‌ها ضعیف‌تر بود اما خطای تیمی بالایی داشتیم. نتوانستیم مثل لیگ ملت‌ها دریافت کنیم، توپ‌های برگشتی را بخوانیم و سرویس بزنیم.

پیشکسوت والیبال در مورد دلیل افزایش خطای تیمی ایران گفت: بعضی از بازیکنان ما برای اولین بار به تیم ملی وارد شده، در شرایط سخت قرار نگرفته‌اند و تجربه بین‌المللی ندارند. این نوسانات برای تیمی که تازه در این مسابقات شرکت می ‌کند، وجود دارد. از طرفی به نظر من خستگی دلیل دیگر است چون چند ماهی در اردو و مسابقات مختلف حضور داشتند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس