تاج و نبی و قنبرزاده

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال با یک ساعت تاخیر از ساعت ۱۰ امروز آغاز شد و در نهایت مهدی تاج با رای اعضای مجمع به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

به گزارش مشرق، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال کشورمان صبح روز سه‌شنبه در محل همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی سه نامزد ریاست فدراسیون فوتبال بودند که در نهایت مهدی تاج با اکثریت آرا و با ۵۱ رای به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد. ماجدی ۲۵ رای و عزیز محمدی ۴ رای کسب کردند.

۸۷ نفر کل اعضای مجمع بودند که ۸۵ نفر از آن‌ها می‌توانستند رای بدهند اما در نهایت ۸۱ نفر رای خود را به صندوق انداختند.  

حواشی این مجمع را در ادامه بخوانید:

حضور نماینده باشگاه پرسپولیس خوزستان در مجمع غیرقانونی است و باید مدیرعامل استقلال خوزستان در این مراسم شرکت می کرد. در حالی که قرار بود مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال از ساعت ۹ آغاز شود با یک ساعت تاخیر از ساعت ۱۰ با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی، سه نامزدی هستند که در این مجمع برای رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون با هم رقابت‌ خواهند کرد.

*غیبت نمایندگان پرسپولیس، استقلال و کاپیتان تیم ملی

مراسم امروز با غیبت نمایندگان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، کاپیتان تیم ملی و تعدادی دیگر از اعضای مجمع آغاز شد.

*توضیحات کامرانی‌فر در مورد خبر لغو مجمع

حسن کامرانی فر اولین سخنران مراسم بود که ضمن خیر مقدم گفتن به اعضای مجمع و اصحاب رسانه گفت: قبل از هر چیزی لازم می‌دانم درباره به یک موضوع کوتاه صحبت کنیم. در روند تایید نامزدها نامه‌هایی رسید که تا ساعت ۱۰:۳۰ شب گذشته بدون پاسخ کمیته بدوی انتخابات باقی ماند. سپس تصمیم به لغو مجمع گرفته شد.

هنوز هم معتقدم برخی بندها از سوی کمیته بدوی انتخابات لحاظ نشده اما هیات رئیسه تصمیم گرفت که جلسه برگزار شود. من هم به احترام جامعه فوتبال و مجمع آمدم. اگر در آینده مواردی پیش آمد حتما خودشان پاسخگو خواهند بود.

دبیرکل فدراسیون سپس دستور جلسه مجمع را خواند و اعلام کرد باید رأی گیری انجام شود. او سپس از محمد پولادگر و میرشاد ماجدی خواست طبق اساسنامه و صورتجلسه صحبت کنند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون شد

پولادگر: برگزاری مجمع نماد ثبات، امنیت و مدیریت است

محمد پولادگر سپس شروع به سخنرانی کرد و گفت: ابتدا هفته دولت را به ملت و دولتمردان تبریک عرض می کنم. یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌داریم که نماد دولت مردمی هستند. بنده به دستور وزیر ورزش اینجا هستم زیرا امروز جلسه هیأت دولت با مقام معظم رهبری بود، من آمدم.

معاون وزیر ورزش افزود: همه می‌دانیم برگزاری مجمع نماد ثبات، امنیت و مدیریت است. بدون شک انتخابات یعنی بالغ شدن یک مجموعه که خودش می تواند تصمیم بگیرد و نیازی به تصمیم دیگران نیست. قطعا عدم برگزاری هرگونه انتخابات به معنی این است که دیگران برای ما تصمیم گیری کنند. انتخابات کمیته ملی المپیک با همه فراز و نشیب هایش برگزار شد و انتخابات امروز فدراسیون فوتبال نیز برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: از ماجدی بابت سرپرستی در این دوران بسیار تلاش می‌کند. از کامرانی‌فر هم که مسئولیت سنگینی را عهده دار بود تشکر می کنم. آرزو می‌کنم شما دلسوخته های ورزش بهترین انتخاب را داشته باشید.

* بازگشت ماجدی به جایگاه نامزدها

* میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال سپس سخنرانی کرد و اظهار داشت: نمی‌خواهم حق هیچ یک از کاندیدا ضایع بشود و بابت تشکر و خوشامدگویی فقط صحبت می‌کنم. اگر اجازه دهید با توجه به اینکه نامزد هستم به صندلی خودم بر می‌گردم تا رعایت اصول جوانمردی انجام شده باشد.

*رای گیری برای دستور جلسه/ حضور ۷۲ نفر در مجمع

کامرانی فر سپس دستور جلسه را به رای گذاشت که همه اعضا به آن رای مثبت دادند تا انتخابات بطور قطعی برگزار شود و سپس سه تن از اعضای مجمع به عنوان ناظر برای رای گیری حاضر شدند.

با اعلام  کامرانی فر ۷۲ نفر از اعضای مجمع حضور داشتند.

*تاخیر ۳۰ دقیقه‌ای درویش و حاج صفی

رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس و احسان حاج صفی پس از حدود ۳۰ دقیقه از شروع مراسم وارد سالن شدند.

فلاحتی: موضوع احراز صلاحیت نامزدها تا روز آخر باز نبود/ ماجدی شبهه ایجاد نکرد

علی فلاحتی ، رئیس کمیته بدوی انتخابات در ابتدای سخنرانی خود با زبان عربی به نمایندگان AFC  اظهار داشت: با تمام فراز و نشیب ها اکنون اینجا هستیم. از نهادهای نظارتی که نجیبانه کنار و همراه ما بودند تشکر می‌کنم. دنبال این بودند مجمع برگزار شود.

وی ادامه داد: در این مدت احساس می کردم وسط دشت وسیع مقدس شلمچه هستم و پس از چهار دهه آن خاطرات برای من زنده شد. از دبیرکل محترم به عنوان بازوی اجرایی انتخابات که منویات کمیته بدوی را به خوبی اجرا کرد و شب و روزش را گذاشت تشکر می کنم. همه ایرادهایی دارند اما همه شرافتمندانه و دلسوزانه حاضر شدند.

رئیس کمیته بدوی انتخابات فوتبال عنوان کرد: کامرانی فر نجیبانه عمل کرد اما خطاهای استراتژیک هم داشت اما به عنوان اولین کار ستادی به او تبریک می‌گویم. از ماجدی نیز تشکر می‌کنم که شبهه‌ای ایجاد نکرد. ما با توجه به مسائل مدل سازی کردیم. خط کش حقوقی را گذاشتیم و سپس تصمیم گیری کردیم. موضوع احراز صلاحیت نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال تا روز آخر باز نبود. از مراکز مختلف مشاوره گرفتیم ولی تصمیم‌گیرنده نهایی خودمان بودیم. در نهایت برایمان محرز شد امنیت و منافع ملی زیر سوال نرفته است.

* ادعای عجیب یک داور

در اواسط برگزاری مجمع یک فرد که ادعا می‌کرد داور فوتبال است با سر و صدای زیاد وارد مجمع شده و با انتقاد از عباس صوفی، نایب رئیس پیشنهادی اول میرشاد ماجدی مدعی شد فرزند او را برای فوتبال کشته اند! این فرد در ادامه توسط نیروهای حراستی به بیرون هدایت شد.

* آغاز رای گیری مجمع

رای گیری از اعضای مجمع برای انتخاب رئیس آغاز شد.

* حضور غیرقانونی نماینده باشگاه پرسپولیس خوزستان

علی فلاحتی اعلام کرد حضور نماینده باشگاه پرسپولیس خوزستان در مجمع غیرقانونی است و باید مدیرعامل استقلال خوزستان در این مراسم شرکت می‌کرد.

* انصراف کامرانی فر از ترک مجمع

در شرایطی که حسن کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون پیش از شروع رای گیری قصد داشت سالن را ترک کند از این تصمیم صرف نظر کرد و در قسمت عقب سالن مستقر شد.  غلامرضا شاه کرمی، عضو کمیته بدوی به ترتیب اسامی اعضای مجمع را برای انداختن آرای خود به صندوق قرائت کرد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون شد

* حق تقدم برای کاپیتان تیم ملی

با توجه به اینکه احسان حاج صفی باید سریع تر خود را به پرواز می‌رساند، شاه کرمی نام او را زودتر خواند. حاج صفی پس از انداختن رای خود در صندوق دقایقی با محمدرضا ساکت و حمیدرضا گرشاسبی خوش و بش کرد.

* تاخیر یک ساعته آجورلو

مصطفی آجورلو، مدیرعامل استقلال نیز با یک ساعت تاخیر وارد سالن و بلافاصله برای رای دادن دعوت شد.  او پس از نوشتن نام کاندیدای مورد نظرش، ابتدا برگه رای را با دقت بررسی کرد و سپس اطراف خودش را با احتیاط نگاه کرد تا مطمئن شود عکسی از برگه رای او گرفته نشده است.

*شاه کرمی پیش از اینکه حاج صفی رای خود را به صندوق اندازد، با کنایه گفت لطفا برگه خود را خوب تا بزنید تا رای معلوم نشود.

*گلاره ناظمی، داور منتخب بانوان کشورمان به دلیل مصدومیت لنگ لنگان به سمت صندوق رای رفت.

*شمارش آرا با غیبت ۵ عضو

رای گیری با حضور ۸۱ عضو مجمع برگزار شد. هدایت یزدی(مدیرعامل نفت مسجد سلیمان) نماینده باشگاه فجر سپاسی، پژمان نوری(مدیرعامل ملوان) کاظم عابدینی(نماینده ویستاتوربین) و رسول جهانداری(نماینده باشگاه شهرداری بندرعباس) ۵ عضو غایب در مجمع هستند.

* به دلیل حضور میهمانان خارجی اسامی نامزدها به زبان انگلیسی هم روی تخته نوشته شد.

*تاج رئیس فدراسیون شد

پس از شماش آرا (۸۰ رای)، مهدی تاج با کسب ۵۱ رای به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد. ماجدی ۲۵ و عزیزالله محمدی هم ۴ رای را به خود اختصاص دادند.

* دست ماجدی بالا رفت

تاج پس از اعلام رسمی ریاست خود به سمت میرشاد ماجدی رفت و با بوسیدن وی دست سرپرست سابق فدراسیون را بالا برد.

او همچنین با عزیز محمدی نیز خوش و بش کرد.  رئیس جدید فدراسیون تا ۹ اسفند ۱۴۰۳ در ای سمت فعالیت خواهد کرد.

*نبی و قنبرزاده نواب رئیس شدند

برای انتخاب نواب رئیس اول و دوم مهدی تاج رای گیری شد که در پایان مهدی محمد نبی با ۶۴ رای به عنوان نایب رئیس اول و قنبرزاده با ۵۸ رای به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند. ۸ رای نیز باطله بود.

*ساکت نماینده باشگاه‌ها در هیات رئیسه شد

رای گیری برای انتخاب نماینده باشگاه‌ها انجام شد که محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان با ۲۶ رای به عنوان نماینده باشگاه در هیان رئیسه انتخاب شد. همچنین درویش ۱۸ رای، گرشاسبی ۱۳ رای، حیدرپور ۱۴ رای و  پرویزی یک رای را کسب کردند.

*محمد جواد پاینده، مدیر روابط عمومی، حسن کامرانی فر، دبیرکل و میرشاد ماجدی، سرپرست قبلی فدراسیون فوتبال پیش از اتمام مراسم سالن را ترک کردند و ظاهرا پاینده قصد ادامه همکاری با این مجموعه را ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 41
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  77 3
  این نشانه فساد شدید در فوتبال ایران است مافیای کثیف فوتبال.
  • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
   2 35
   جنابعالی که از فساد شدید در فوتبال میگی فراموش نکن در کشوری مانند عراق که نفت عراق در زمان خود صدام که برنامه نفت در برابر غذا قوانین مربوطه همیشه کسانی در راس کار خصوصا افراد با تجربه در شعر و شاعری که حتی شاعر آلمانی جناب گوته یا دانشمند انگلیسی مانند برتراند راسل در خود اروپا غربی همین الان آمریکای مرکزی که زمانی خبرنگار ما در آرژانتین هواپیمای ماهان و خدمه اش آشوبی در عراق که برخی مقتدی صدر را حتی چارپوپ فلزی هماهنگی که خواست محمد السودانی در آفریقا آمریکایی ها میان کشور سودان جنوبی تشکیل و شیلات در شمال ایران ماهی های خاویاری روزانه و شبانه بورسیه شدند.!!!!!
  • IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
   3 17
   منم خوشحالم نیستم تاج انتخاب شد ولی اینکه کی روش میاد خوشحالم
  • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
   0 11
   کنتور نمیندازه منم ایشون را مهدور الدم می دانم خجالت بکشید تا از کسی خوشمون نمیاد او را صاحب همه بدیها ندانیم
  • IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
   10 0
   تسلیت به همه انسانهای ضد مافیا در این مملکت یک پیروزی به نفع رانتخواران که خیلی چیز ها را در این مملکت برای من آشکار کرد از تمام کامنتهایی که که به نفع این سیستم آلوده به فساد داده ام از پیشگاه ملت ایران عذر میخواهم
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  59 1
  استمرار فساد و دهن کجی به ملت
 • شهرام IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  31 1
  خدا به خير كن متاسفم متاسفم عجب اين همه دارن ميگن اين اقا هزاران ريگ به كفش داره ولي بازهم پس اين مبارزه با فساد چه شد دولت و قوه قضائيه كجاست
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  5 6
  و اینک کیروش!
 • ما هیچ ما نگاه IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  30 0
  دیشب که اون دو نفر کاندیدای دیگه داشتن تو برنامه فوتبال برتر به اصطلاح مناظره میکردن، این بابا داشت رای ها رو میخرید.
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  1 22
  خوش آمدي كارلوس كيروش
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
   0 0
   خوش آمدید ای ستاره ها ای پرنده ها در بستر چمن ای بهاران خوش آمدی سوی یاران خوش آمدی
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  10 6
  این مسخره بازیها فقط برنامه چینی برای این است که تیم ایران از آمریکا ببازد. اگر در کل بازیها شرکت نکنیم سنگین تر خواهیم بود
 • موریس IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  33 1
  فاتحه فوتبال رو باید خوند . این تاج با اون استعفاش موقع پرونده ویلموتس به بهانه بیماری قلبی ، ظاهرا یه قلب نو براش کار گذاشتند..چه راحت میشه رای خرید و زد و بند کرد...هیات های فوتبال استان ها خائن ترین افراد به فوتبال هستن..فساد به چی میگند؟!
 • سید فروزان CH ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  9 0
  تاج ،معاونت فروش فولاد مبارکه را هم در لیست مدیریت خود دارد فساد فولاد مبارکه هم در قسمت فروش بوده است
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  14 0
  معلوم نیست باپول ملت ودر آمدهای فوق نجومی آقای تاج و دیگر بزرگان فوتبال سبیل چند نفر چرب شده که نیاز به نظارت و دخالت قوه قضاییه می باشد.
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  9 0
  یکی به من بگه تو این فوتبال چه خبره؟
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  13 0
  تاج سمبل فساد تو فوتبال ایرانه و فعلا منفورترین فرده با این کارشون هم به ملت دهنکجی کردن
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  9 0
  کثافت خانه ای به نام فدراسیون فوتبال ، نباید اجازه استفاده پسوند جمهوری اسلامی را به این فدراسیون داد
  • حامد پلاس DK ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
   0 1
   پس بگیم فدراسیون فوتبال کجا؟؟ هر چی بگی قبوله
 • IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  8 1
  تاج که خونش توجوردن تهران میلیاریه هنوز دادگاهیه چرا اینقدر کشکی دوباره شد
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  12 0
  این نشون میدهه هرکی بیشتر بخوره بهتر پست میگیره
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  10 0
  یه دزد داریم تو محلمون حالا که می بینم زیاد آدم بدی هم نیست بنده خدا
  • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
   2 0
   خداوکیلی من هم نظرم نسبت به دزدهای در و محله عوض شده. بندگان خدا آدمهای محترمی هستند. خدا منو ببخشه قبلا خیلی از اون بیچاره ها بدم میومد.
 • حسین IR ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  9 0
  سلام حقیر فوتبالیست نیستم ولی نظرم این هست مجلس باید قانونی تصویب کندکه هرکس با سو مدیریت برای بار دوم موجب اتلاف منابع انسانی وارزی کشور شد بعدازتصدی مسولیت ممنوع الخروج گرددوتمام اموال ان شخص به نفع بیت المال ضبط گردد تادیگر هیچکس جرات پیدانکند کارهای اشتباه انجام دهد
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  12 3
  فساد سیستماتیک، دیگه جوابی ندارم بهش بدم
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  10 0
  تمسخر ملت، قانونگذاران و قضات. مایوس کردن مردم از اصلاح فساد! اونهمه اولدورم پولدورم چی شد.
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  8 0
  مافیای کثیف
 • محسن IR ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  11 0
  مافیای سیسیل جلوی مافیای فوتبال ایران قفله
 • DE ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  13 0
  تبریک به رئیس قوه قضاییه!
 • JP ۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  8 0
  تبریک به دستگاههای نظارتی کشور. تبریک به دلسوزان نظام. همین طوری با همین اقدامات مردم را نسبت به آینده کشور امیدوار کنید. با همین دست فرمان برید جلو. با انتخاب تاج مردم خیلی بیشتر از قبل نسبت به سلامت تصمیم گیریهای کشور امیدوار شدند. با همین دست فرمان برید جلو. خیلی خوبه. به حرف کسانی که دچار توهم مافیا هستند گوش ندید. فقط مستقیم به جلو. آفرین
 • IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  11 0
  انتخاب جناب سنگ پا مبارک باد.
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  2 0
  ببندید در این فوتبال کثیف رو اون مربی بی کفایت استقلال که ما چیزی ازش ندیدیم اون تاج پول نابود کن که باز اوردید این همه بازیکن درجه چهار خارجی
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  1 0
  ببندید در این فوتبال کثیف رو اون مربی بی کفایت استقلال که ما چیزی ازش ندیدیم اون تاج پول نابود کن که باز اوردید این همه بازیکن درجه چهار خارجی
 • IR ۰۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  1 0
  این ورزش که صاحب نداره ما مردم باید بریم و این پیر های بی عرضه را به جهنم واصل کنیم شاید یک روز چند تا آدم لایق در فوتبال مسئولیت قبول کنند
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  0 3
  جالبه اینه که مشرق اصرار داره این فساد رو فقط به فوتبال ربط بده
 • وهدی US ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  3 0
  خیلی متاسفم برای ایران و‌جامعه ورزش. اگر او را بخاطر میلیارد ها دلار خسارت به ملت ایران و جامعه محاکمه نکردند حالا پست ریاست را دوباره به او دادند که گند جدیدی بزند و خود و نوچه هایش را ثروتمند تر کند. اگر فوتبال دولتی نبود کمتر مردم رنج می کشیدن. این فدراسیون فاسد ترین و افراد درون آن کاملا از موقیعت خود بدون هیچ ترس و ملاحضه ای هر کار می خواهند می کنند.
 • A-R IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  4 0
  وای . چقدر بدبختید که ............... را انتخاب کردید .چیز عجیبی نیست دزدان و اختلاس گران بزرگ در راس هستند
 • بسیجی IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  5 0
  فساد در کشور سیستماتیک نشده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • zohreh IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  0 0
  متاسفانه در این کشور حق را ناخق می کنند به خصوص در دانشگاهها . به افراد دلسو ز کشور و دلسوز دانشجویان تهمت می زنند انا به کارمندهای بی دقت زبان دراز احترام می گذارند. این هم عدالت دولت رییسی.
 • محمد IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  2 0
  در اين فدراسيون و فوتبال كثيفي كه در كشور حاكم شده را بايد گل گرفت، و به ساير ورزشهاي بسيار موفق كه افتخارهاي جهاني نيز دارند، پرداخت.
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۰
  1 0
  فوتبال ایران باند بازی است بساط استقلالیها در حال برچیده شدن است متاسفانه باند دزد اصفهانیها روی کار میاید در واقع فوتبال پیشرفت نمی کند بلکه به قهقرا میروند کسانیکه از باند اصفهانی به سرکردگی تاج و ساکت دفاع میکنند از دزد سر گردنه بدتر هستند و نهادهای نظارتی طبق معمول در حال شعار دادن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس