اژه ای

رئیس قوه قضاییه درخصوص نحوه رسیدگی به گزارش واصل شده تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه دستوراتی را خطاب به دادستان تهران صادر کرد.

به گزارش مشرق، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، امروز (دوشنبه هفتم شهریور) طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضائیه، ضمن تسلیت مجدد رحلت عالم وارسته آیت‌الله ناصری به محضر مقام معظم رهبری، علمای اعلام، حوزه‌های علمیه، مردم شریف استان اصفهان و منطقه دولت‌آباد این استان و آشنایان و خانواده آن عالم ربانی، یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی و شهیدان قوه قضائیه آیت‌الله قدوسی و لاجوردی را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با گرامیداشت مجدد هفته دولت و قدردانی از مجاهدت و تلاش‌های شبانه روزی رئیس جمهور محترم و اعضای هیأت دولت، به همه مسئولان قضائی در بخش‌های مختلف تکلیف کرد تا همچون یک سال گذشته در راستای رفع مسائل و مشکلات کشور در بخش‌ها و حوزه‌های گوناگون از جمله «رفع موانع کسب و کار»، «ایجاد اشتغال»، «انسداد بسترهای فسادزا»، «رفع معضلات حوزه صادرات و واردات»، «جلوگیری از تصرفات منابع طبیعی و تغییرکاربری‌های غیرمجاز» و «کنترل بازار» به دولت، کمک و یاری رسانند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به در پیش بودن هشتم شهریور، روز مبارزه با تروریسم، اظهار کرد: ایران قربانی تروریسم است؛ شاید هیچ نظام و کشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران از ناحیه تروریسم متحمل خسارت نشده است و شخصیت‌های ممتاز و برجسته زیادی در کشور و نظام ما توسط جریان‌های وابسته به استکبار و نفاق ترور شده‌اند؛ البته خون این شهیدان والامقام، امروز درخت جمهوری اسلامی ایران را تنومند و بارور کرده است؛ به گونه‌ای که این نظام دیگر با هیچ اقدام ایذایی از ناحیه دشمن، متزلزل نمی‌شود.

رئیس دستگاه قضا در ادامه بر اهمیت تبیین و افشای هر چه بیشتر چهره جنایتکاران و تروریست‌ها و حامیان آنها تاکید کرد و گفت: صاحبان قلم و سخن و تریبون در کشور ما و هنرمندان و تاریخ‌نویسان ما باید بیش از آنچه تاکنون انجام شده در افشای چهره جنایتکاران و تروریست‌های وابسته به استکبار جهانی و حامیان مستکبر آنها، تلاش و کوشش کنند؛ امروز باز هم شاهدیم که در کشورهای همسایه ما و در کشورهای اسلامی، گروه‌های تروریستی و تکفیری با حمایت‌های لجستیکی و تسلیحاتی استکبار جهانی، به کشتار مردم در اجتماعات مختلف مبادرت می‌ورزند.

رئیس عدلیه با یادآوری نقش رژیم آمریکا در ایجاد گروه تروریستی داعش، بیان داشت: امروز سرکردگان گروهک‌هایی که در اوایل انقلاب و در مقاطع بعدی، مردم ما را ترور می‌کردند، در دامن چه کسانی هستند؟ کدام کشورها از این تروریست‌ها و جنایتکاران حمایت می‌کنند؟ این‌ها مواردی است که باید بیش از پیش مورد تبیین و تشریح قرار گیرد و ستاد حقوق بشر ما با کمک وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های ذیربط نباید اجازه دهند جنایت‌های آن گروه‌ها به فراموشی سپرده شود.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد قضایای مرتبط با اقدامات جنایتکارانه گروهک‌های تروریستی علیه مردم ما، بیش از پیش برای نسل جوان تببین شود؛ چرا که کوتاهی در این امر سبب می‌شود بنگاه‌های تبلیغاتی نظام سلطه جای «جلاد» و «شهید» را عوض کنند و کسانی را که دستانشان تا مرفق به خون بی‌گناهان و مردم آلوده است را در مقام طلبکار بنشانند.

محسنی اژه‌ای در ادامه نشست امروز شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به واصل شدن گزارش تحقیق و تفحص مجلس پیرامون فولاد مبارکه به دستگاه قضائی، مجدداً خطاب به دادستان تهران تاکید کرد که شعبه ویژه‌ای را برای رسیدگی به این موضوع اختصاص دهد و همه جوانب قضیه مذکور با نهایت دقت، مورد بررسی قرار گیرد تا به آنچه حق و انصاف است، عمل شود.

رئیس قوه قضائیه در همین راستا گفت: پیرامون خیلی از این گزارشاتی که واصل می‌شود بخصوص در مواردی که خود اعضای تحقیق و تفحص تصریح دارند هنوز جمعبندی نهایی را انجام نداده و هنوز همه دفاعیات را استماع نکرده‌اند، بعضاً اخبار و مسائل خامی در سطح جامعه منتشر می‌گردد که خود متولیان تحقیق و تفحص، این اخبار را قبول ندارند؛ کمااینکه در مورد اخیر مرتبط با فولاد مبارکه نیز برخی نمایندگان مجلس توضیحاتی را ارائه کردند؛ لذا ضرورت دارد گزارش تحقیق و تفحص اخیر مجلس هر چه سریع‌تر و در نهایت دقت و انصاف و رعایت ضوابط قانونی مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد و آن مقدار که مطابق با حق و حقیقت است به صورت مستدل و متقن به مردم اعلام شود و آن مقداری دیگر نیز که برخلاف واقع است و ذهنیت‌هایی را ایجاد کرده، برای مردم تبیین شود.

رئیس دستگاه قضا در ادامه جلسه امروز با قدردانی از دادستان کل کشور به سبب تشکیل جلسه «بررسی راهکارهای برخورد با مجرمان جرایم خشن و سارقان مسلح» با حضور مسئولان فراجا و متولیان سایر بخش‌های ذی‌صلاح، بر ضرورت شکل عملیاتی به خود گرفتن این قبیل جلسات تاکید کرد و اظهار داشت: در حال حاضر اولویت اصلی، شناسایی و دستگیری سریع سارقان خشن است؛ این افراد باید بدانند که جامعه ما جای ایجاد ناامنی نیست؛ بر همین اساس، ضابطین و نیروی انتظامی برای شناسایی و دستگیری هر چه سریع‌تر مرتکبان جرایم خشن، تیم‌های ویژه تشکیل دهند؛ آنها می‌توانند در صورت لزوم از دستگاه امنیتی نیز در راستای شناسایی این افراد استفاده کنند.

قاضی‌القضات خطاب به مسئولان ذیربط قضائی نیز تاکید کرد: مطابق با ضوابط قانونی، هر چه سریع‌تر به پرونده‌های جرایم و سرقت‌های خشن رسیدگی کنید و برای سارقان خشن، وفق مقررات قانونی، مجازات‌های بازدارنده درنظربگیرید تا عبرتی برای دیگران برای عدم تکرار این قبیل مسائل باشد.

رئیس عدلیه همچنین تاکید کرد: دادگاه‌های برخی از این افراد شرور و باسابقه باید به نحوی برگزار شود که مردم مطلع شوند و از این طریق بازدارندگی بیشتری در جامعه ایجاد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سید فروزان CH ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  10 0
  رقم فساد در فولاد مبارکه با احتساب دلار سی تومان معادل دو میلیارد دلار میشود ، آقای اژه ای چند راس از دانه درشت‌ها را اعدام کنید تا مابقی غلاف کنند دانه کوچکها را هم بفرستند برای کار در مناطق محروم با پابند الکترونیکی ، برای انجام پروژههای راه سازی نیاز به نیرو داریم چه کسانی بهتر از فاسدین و دزدان ، هم زندان‌ها خلوت میشود هم هزینه کمتر ، مانند امریکا که از زندانیان برای کار استفاده میشود
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  9 0
  جناب اژه ای خوب است سازمان بازرسی را از افراد فاسد پاکسازی کنند!
 • جاسم IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  7 1
  احتمالا یک بچه قاضی خفت گیری شده که حالا بعد ۴۰ سال قوه قضاییه بفکر مبارزه با افراد شرور و زور گیر و سارق خشن افتاده و الا فقط باید خبردستگیری افرارد شرور رو توسط ناجا و آزادی ۲۴ ساعته افراد شزور رو همچنان میشنیدیم
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  4 0
  اقاي قوه قضاييه مگر سازمان بازرسي زنده نبوده ؟؟؟چرا بازرسي ودقت كافي ولازم شما مانع تخلفات نشده فشاراقتصادي از تخلفات بردوش و كمر مردم است هر تخلف مانند عفونت تخلفات ديگر را ميزايد و سبب ميشود ببين در اثربازرسي ودقت كافي ولازم انجام نمي دهيد تخلفات ديگر در راه هستند وشماهم مقصر وشريك جرم ميشويد
 • IR ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  2 0
  نظارت بر بانک ها و گردش پول ها داشته باشید برخی مثل مهناز افشار کمپین ازادی زندان میگذارد یک میلیارد به حساب شخصی واریز میشود واقعی غیر واقعی را شما باید بدانید افرادی مثل مهناز افشار زیاد هستن گردش پولها رو نظارت داشته باشید (جمع آوری پول برای یک یا دو ماه گذشته هست )محسن چاوشی با رعایت کلی قوانین پول جمع آوری میکنید ولی متاسفانه چون نظارتی بر گردش پولها نیست یک عده سواستفاده میکنن
 • مهدی US ۲۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  1 0
  اقای ازه ای چرا اینقدر سر و صدا بخاطر ارزال و اوباش ؟؟؟ این جماعت خیلی وقت است سلب آرامش از مردم کرده اند. سوال من از شما این است که چرا شما و قوه حرفی از رسیدگی به شرکت فولاد که ۲ میلیارد دلار از این مردم که مشکل اقتصادی دارند حرفی زده نمی شود.
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  1 0
  سارقان را با تبعید به سیبری قطع ید از جامعه کنید
 • IR ۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  4 0
  تو هم نه میخای نه میتونی فساد رو جمع کنی، ملاحظات و مصلحت اندیشی شما بیچاره کرد مردم رو
 • حمیدرضا IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۷
  1 0
  *** با سلام عرض ادب و احترام .... جناب اژه ای عملکرد و تراز قضاوت ها و سپس دادگستری های استان ها منفی ارزیابی میشود ... قضاوت ها سلیقه شده است . جنابعالی کسوت وزیر اطلاعات هم داشته آید سرگرم و مشغول تان نکنند . یک طوری شد تمام کارها داره دستور میخوره .. اولین روز انقلاب که نیست . در عذر خواستن بی صلاحیت ها لحظه ای درنگ نکنید . در انتصابات افراد رزومه دار و کاربلد بیاورید بصرفه توصیه انتصاب نکنید . قوه قضاییه قوه خیلی مهمی است خدای ناکرده دچار افت نشود .. ان شالله موفق و پیروز باشید .
 • GB ۰۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  0 0
  میخاید مجازات کنید اون اشد مجازات گه گداری برای سرقت های خشن و افراد شرور انجام میدید گهگداری انجام نمی‌دید چه قانونی است چه دستگاه قضایی است چرا برخورد ها همیشگی نیست ؟
 • IR ۰۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  1 0
  مسیله فولاد مبارکه باید بسرعت رسیدگی و عوامل اختلاس به اشد مجازات برسند و سریعا هم مردم نتیجه را ببینند فقط دزدی اعلام می شود به حیثیت نظام ضربه میخورد و بعد در پیچ و خم اداری پیگیزیها گم و گور میشود
 • ح ر IR ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
  3 0
  متاسفانه در مملکت ما تا گند کاری در نیاید مسئولین به فکره چارجویی نمی افتند
 • ایرانی IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
  0 0
  اقای اژه ای اگر قوه قضاییه بجای سخنرانی چندین اراذل خشن و اختلاس گران و رانت خوران را با مستندات اعدام میکرد امروز دیگر شاهد مانور اراذل و اختلاس فولاد نبودیم بعد از 43 سال بازهم صحبت میکنید بجای ان عمل نیاز است .
 • فارس IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۰
  0 0
  دیگه مردم خبر دارن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس