مخبر: به صحنه آوردن شرکت‌های دانش بنیان از اولویت‌های کشور است

معاون اول رییس جمهورگفت:‌ آنچه توانست کشور را در دوره تحریم مقاوم کند و به‌رغم همه تقابل‌ها اقتصاد کشور را سرپا نگه دارد، تکیه بر فعالیت‌های‌ دانش بنیان بود.

به گزارش مشرق، محمد مخبر عصر چهارشنبه با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت، از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید و ضمن گفت‌وگو با غرفه‌داران، در جریان خدمات دانش بنیان ارائه شده در حوزه کسب و کار قرار گرفت.  

معاون اول رییس جمهور همچنین از مسائل و مشکلات پیش روی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کسب و کار مطلع شد و دستورات لازم را برای رفع موانع این شرکت‌ها صادر کرد.

مخبر همچنین در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: به صحنه آوردن شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها نه صرفا مزیت، بلکه از ضرورت‌ها و اولویت‌های کشور است و بازیگر اصلی این صحنه جوانان نخبه، با انگیزه و خلاق هستند که خوشبختانه کشور ما از نظر نیروی انسانی خلاق و نخبه جزو کشورهای استثنایی و برتر است.

وی افزود: کشور ما از مواهب الهی متعدد و ظرفیت‌های گسترده‌ای برخوردار است و خوشبختانه بسترها و زیرساخت‌های لازم برای جهش اقتصادی هم فراهم است.  

معاون اول رییس جمهور افزود: برای اینکه بتوانیم این جهش را از مسیر میانبر محقق سازیم باید کارها را به دست جوانان، نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان بسپاریم.  

مخبر ادامه داد: تحقق هدفگذاری‌های انجام شده در شاخص‌های کلان اقتصادی از طریق گام به گام و حرکت در مسیر عادی میسر نیست بلکه نیازمند جهش و شتاب هستیم که این امر فقط با اتکا به نخبگان و فعالیت‌های دانش‌بنیان قابل انجام است.  

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: دولت در همین راستا در همه  وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تدوین آیین‌نامه فعالسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و تامین تسهیلات برای این شرکت‌ها را در دست اقدام دارد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مشکلات کشور جز به دست شرکت‌های دانش‌بنیان قابل حل نیست، افزود: آنچه توانست کشور را در دوره تحریم مقاوم کند و به رغم همه تقابل‌ها اقتصاد کشور را سرپا نگه دارد، تکیه بر فعالیت‌های‌دانش بنیان بود. و در بخش نفت، پزشکی و صنعت وقتی که شرکت‌های خارجی به تعهدات خود عمل نکردند، با اعتماد و اتکاء به شرکت‌های دانش‌بنیان توانستیم کارها را به انجام برسانیم.

مخبر خاطرنشان کرد: امروز کشور به نقطه بسیار خوبی رسیده و آینده بسیار بهتری هم پیش رو داریم.  

وی با تاکید بر اینکه باید جریان‌های دانش‌بنیان را تقویت و پشتیبانی کنیم، گفت: این تصمیمات در دولت اتخاذ شده است در همه وزارتخانه‌ها اجرا خواهد شد تا شاهد حرکت انقلابی و تحول خوبی در بخش استارت آپ‌ها باشیم.  

با حضور معاون اول رییس جمهور در این نمایشگاه از ۶ پلتفرم در زمینه کسب و کار شامل سامانه جامع خدمات کسب و کار، سامانه حقوق کسب و کار، سامانه جامع مشاوره کسب و کار، سامانه جامع مدیریت زنجیره تأمین، پلتفرم تبلیغات کسب و کار و کارخانه شبیه سازی کسب و کار رونمایی شد.

نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در دو سالن به مساحت ۵۶۰۰ متر مربع برگزار شده و ۸۵ شرکت فعال در زمینه خدمات توسعه کسب و کار در این نمایشگاه حضور دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس