احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه اجرایی می‌شود

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه اصلاح و حقوق همان ماه اعمال خواهد شد.

به گزارش مشرق از روابط عمومی وزارت تعاون، «محمدهادی زاهدی وفا» اظهار کرد: احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه در پرونده شخصی آنها اصلاح و حقوقشان از همان ماه اعمال می‌شود.

وی افزود: دولت برای بهبود وضع معیشت بازنشستگان برنامه‌های رفاهی دیگری هم دارد. 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم شرکت‌های سرمایه‌گذاری را  در هر استان به صورت شرکت‌های تعاونی نوع دوم یا سهامی عام تحت عنوان «شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرفت ایران» تاسیس کنیم. 

زاهدی وفا گفت: با عرضه سهام این شرکت‌های تعاونی، بازنشستگان ما برای عضویت در آن حق تقدم خواهند داشت.

به گزارش مشرق، مصوبه شورای‌عالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب و از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی جهت اجرا از شهریورماه امسال ابلاغ شد که براساس آن مستمری بازنشستگان سایر سطوح ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان مبلغ ثابت افزایش خواهد یافت.

قبلاً مصوبه که در سایر سطوح برای بازنشستگان در نظر گرفته شده بود، برای بازنشستگانی که تا سقف ۱۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند، ۱۰ درصد افزایش به علاوه ۶۵۰ هزار تومان بود و برای بازنشستگانی که بالاتر از ۱۰ میلیون تومان دریافت می‌کردند ۱۰ درصد افزایش بود.

این مصوبه در خردادماه بر اساس قانون اجرا شد اما با تأکید رئیس‌جمهور برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و تفویض اختیار به هیات‌امنای تامین اجتماعی، سایر سطوح حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار و ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  0 0
  چرا‌عکس‌پیرمرد‌عصا‌بدست‌و ویلچر‌سوار‌را‌درصفحه‌میگذارید‌
 • بازنشستگان تامین اجتماعی IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 0
  25 /. باقی مانده از : افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بابت همسان سازی حقوقشان که از : پارسال مانده است با معوقات آن چی شد ؟
 • بازنشسته IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 0
  ۲۵ درصد همسان سازی ۱۴۰۰ چی شد !؟ کی واریز می شود !؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بازنشسته IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
  1 0
  ۲۵ درصد همسان سازی سال ۱۴۰۰ چی شد !؟؟؟ کی واریز می شود !؟؟؟ اعضای کانون محترم جواب بفرماید !؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس