کد خبر 1408151
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
چرا حکم اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام یک ماه تمدید شد؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تمدید یک ماهه دوره فعلی اعضای این مجمع خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، از تمدید یک ماهه دوره فعلی اعضای این مجمع خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مدت مسئولیت اعضای این مجمع، این هفته به پایان می رسد و از طرفی بندهایی از برنامه هفتم هنوز به تصویب مجمع نرسیده، در پایان جلسه امروز، ریاست مجمع خبر داد که با موافقت مقام معظم رهبری و با هدف پایان بررسی برنامه هفتم در مجمع تشخیص، دوره اعضای مجمع یک ماه تمدید شده است.

وی افزود: بنابراین، اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک ماه دیگر و بعد از پایان بررسی برنامه هفتم انتخاب و معرفی خواهند شد.

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون شش برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تصویب و اجرا شده که مدت‌ زمان اجرای هر برنامه، ۵ سال است.

اجرای برنامه هفتم توسعه می‌بایست از ابتدای سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شد که با استجازه مجمع تشخیص مصلحت نظام از مقام معظم رهبری، برنامه ششم یک‌ سال تمدید شد تا دولت سیزدهم و مجلس با هماهنگی با مجمع تشخیص اقدام به نگارش آن کنند.

بر همین اساس و با توجه به پایان فرصت بررسی برنامه هفتم در مجمع تشخیص مصلحت نظام، جلسات این مجمع به صورت روزانه برگزار شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس