مدیررکن صدور مجوز حرفه‌‌ای: تعلیق لیگ برتر فوتبال ربطی به استقلال و پرسپولیس ندارد

مصطفی زارعی مدیر رکن صدور مجوز حرفه‌ای باشگاهی فدراسیون فوتبال اعلام کرد تعلیق، در ظاهر و روی کاغذ هیچ ربطی به آرای سال گذشته ندارد.

به گزارش مشرق، مصطفی زارعی مدیر رکن صدور مجوز حرفه‌ای باشگاهی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش شبکه رادیویی ورزش درباره تعلیق لیگ برتر فوتبال ایران اظهار داشت: ابتدا باید ساختار را روشن کرد. ساختار مجوز حرفه‌ای این‌گونه است که یک کمیته دپارتمان صدور مجوز، یک کمیته بدوی صدور مجوز و یک کمیته استیناف صدور مجوز داریم. فرآیندی که برای صدور مجوز باشگاه‌هاست ابتدا دپارتمان کارشناسی و مدارک را بررسی می‌کند و در اختیار کمیته بدوی صدور مجوز می‌گذارد و افراد این کمیته نباید هیچ‌گونه فعالیت فوتبالی داشته باشند.

وی ادامه داد: آنها رأی خود را مستقیم به AFC ارسال می‌کنند و رونوشت به باشگاه هم ارسال می‌شود و در صورت اعتراض در کمیته استیناف دوباره مستندات بررسی می‌شود و به AFC فرستاده می‌شود.

مدیررکن صدور مجوز باشگاهی تأکید کرد: تمام اسنادی که باشگاه‌ها می‌دهند بررسی می‌شود. صدور مجوز حرفه‌ای هیچ سندی را خودش بارگزاری نمی‌کند بلکه مسئول سندها و کسب صدور مجوز یا عدم مجوز باشگاه‌ها هستند.

وی افزود: من ۱۰ روز است در مورد تعلیق، اسنادی را بررسی کردم. در ظاهر و روی کاغذ تعلیق هیچ ربطی به آرای سال گذشته ندارد. سندهای کیفیت استاندارد را AFC بررسی کرده و گفته است بر اساس اسناد بررسی شده کیفیت لازم را ندارید. ۱۷ مورد تأیید شده است و باقی را گفته‌اند تایید نشده است.

زارعی تصریح کرد: به طور شفاف باید گفت تعلیق صدور مجوز هیچ ربطی به بحث استقلال و پرسپولیس نداشته است. ما استانداردهای لازم را نداشتیم. ۱۴ بند دارد که یکی از بندها این است که برای مثال باید چارت سازمانی داشته باشیم که چارت درست نداریم و آیین‌نامه باید داشته باشیم که نداریم.

وی در پاسخ به این سؤال که در دوره قبل کسی در فدراسیون فوتبال نبوده که مقررات را استانداردسازی کند، بیان کرد: دوستان خیلی زحمت کشیدند. سهیل مهدی مدت‌ها مسئول این کمیته بود و بعد خانم شهریاری، اما بخشی از اسناد و مدارک باید مصوب رئیس فدراسیون و مدیران بالایی شود که نشده است و بسیاری از اسناد امروز در جلسه‌ای مصوب می‌شوند. به امید خدا تا آخر هفته پاسخ‌ها را می‌فرستیم و در آینده نزدیک رفع تعلیق می‌شود.

زارعی در پایان گفت: اصلاً نگرانی نداشته باشید. امسال لیگ قهرمانان آسیا نداریم بنابراین زمان‌بندی صدور مجوز حرفه‌ای هم تغییر کرده است. قبلاً از شهریور شروع می‌کردیم، اما الان تا دی و بهمن به ارسال اسناد و مدرک نیاز نیست و خیال دوستداران فوتبال راحت باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس