.

در یک نظرسنجی جدید ۷۵ درصد از رأی‌دهندگان حزب دموکرات خواستار معرفی فردی غیر از جو بایدن به عنوان نامزد این حزب شدند.

به گزارش مشرق، نتایج یک نظرسنجی جدید از سوی شبکه خبری سی‌ان‌ان نشان می‌دهد ۷۵ درصد از رأی‌دهندگان دموکرات و مایل به دموکرات‌ها خواستار آن هستند فردی غیر از جو بایدن به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ۲۰۲۴ معرفی شود.

وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته این رقم، افزایشی شدید نسبت به ابتدای سال جاری میلادی را نشان می‌دهد.

این نظرسنجی در شرایطی انجام شده که نرخ مقبولیت بایدن در آمریکا کماکان پایین باقی مانده است و اکثر شهروندان این کشور از وضعیت کشورشان و اقتصاد آن ناراضی هستند. تورم در آمریکا کماکان بالاست و گزارشی که سه‌شنبه منتشر شد نشان می‌دهد اعتماد مصرف‌کنندگان برای سومین ماه پیاپی رو به کاهش است.

۲۴ درصد از رأی‌دهندگان دموکرات و متمایل به دموکرات گفته‌اند که خواستار معرفی فردی دیگر از سوی حزب دموکرات هستند چون فکر می‌کنند که بایدن نمی‌تواند در انتخابات ۲۰۲۴ پیروز شود. در ماه‌های ژانویه و فوریه این رقم ۱۸ درصد بود.

۲۲ درصد دیگر گفته‌اند به این دلیل خواستار معرفی فردی غیر از بایدن هستند که نمی‌خواهند او دوباره در انتخابات پیروز شود. ۲۵ درصد گفته‌اند که بایدن را به عنوان نامزد ترجیح می‌دهند.

دولت بایدن به دلیل افزایش نرخ تورم به بالاترین حد در چهل سال گذشته با مشکلات عدیده‌ای در داخل این کشور روبرو شده است. نرخ غذا، مسکن و سوخت در این کشور افزایش یافته است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان چند هفته پیش گزارش داد نرخ مقبولیت بایدن حدود ۳۰ درصد است و بر همین اساس انتظار می‌رود دموکرات‌ها عملکرد ضعیفی در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره داشته باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس