آشتیانی خواستار کناره گیری رئیس کمیته بدوی انتخابات شد

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال خواستار کناره گیری رئیس کمیته بدوی انتخابات شد.

به گزارش مشرق، امیر رضا واعظ آشتیانی با ارسال درخواستی به سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال با اعلام برخی دلایل خواستار کناره گیری علی فلاحتی از عضویت کمیته بدوی انتخابات شد.

متن درخواست نامزد ریاست فدراسیون فوتبال از ماجدی و کامرانی‌فر به شرح زیر است:

۱- سرپرست محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

۲- دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

۳- ریاست محترم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تقدیم احترام

به اطلاع می رساند جناب آقای فلاحتی رئیس محترم کمیته بدوی انتخاباتی فدراسیون فوتبال در روز دوشنبه مورخ ۲۷ تیرماه ۱۴۰۱ در مصاحبه تلویزیونی در برنامه فوتبال برتر، پیش از صدور رای کمیته، اظهاراتی را بطور مشخص درباره صلاحیت یکی نامزدهای انتخاباتی، مطرح نموده اند که قویا ایشان را در وضعیت نقض بیطرفی، ایجاد شائبه تعارض منافع و عدول صریح از اصول بنیادین دادرسی منصفانه قرار می دهد، لذا بدینوسیله درخواست خود را مبنی بر لزوم کناره گیری نامبرده از عضویت در کمیته بدوی انتخاباتی جهت رعایت سلامت فرایند انتخابات اعلام می دارد.
بدیهی است بر اساس قواعد مسلم حقوقی، هیچ مقام و مرجع رسیدگی قضاوتی، انضباطی و اداری از جمله اعضای  کمیته‌های بدوی و استیناف انتخاباتی و اعضای ارکان قضایی فدراسیون فوتبال مجاز نیستند درباره موضوعات و پرونده‌هایی که تحت صلاحیت آنها در جریان رسیدگی است، پیش از صدور رای اظهارنظر کنند؛ فلذا با استناد به بند ۱۰ ماده ۲۰ اساسنامه فدراسیون فوتبال و همچنین ماده ۲ مقررات انتخاباتی که ناظر بر تکلیف رعایت پرهیز از شرایط تعارض منافع در طول فرایند انتخابات نسبت به هر یک از اعضای کمیته انتخاباتی نیز می باشد، آقای فلاحتی فاقد صلاحیت لازم جهت حضور در این‌دوره کمیته انتخاباتی فدراسیون فوتبال می باشد و لازم است نسبت حضور عضو جایگزین ایشان اقدام گردد.

اشکال فاحش عملکرد رییس محترم کمیته انتخاباتی تا جایی است که بعنوان یکی از بدیهی ترین شرایط قضاوت، هر گونه مشاوره و اظهار نظر قبلی در مورد پرونده، از اسباب جرح داور، عدم صلاحیت قاضی و موارد مشمول رد دادرس بشمار می رود و این مهم برای نمونه در بند د ماده ۹۱ قانون آیین دادرسی مدنی و بند ت ماده ۴۲۱ قانون آیین دادرسی کیفری به صراحت آمده است.

همچنین بررسی و اطمینان از عدم وجود ایرادات قانونی نسبت به عضویت آقای گردانی در ترکیب اصلی اعضای کمیته بدوی را مطابق مقررات ، تقاضا دارم.

بنا به مراتب فوق، یادآور می شود اولا جناب آقای فلاحتی، صلاحیت قانونی خود برای ادامه عضویت در کمیته بدوی انتخاباتی این دوره از انتخابات، مشارکت در بررسی پرونده کاندیداها  و اعلام نظر درباره رأی نهایی برای معرفی نامزدها را نداشته و ضروری است فرد دیگری از اعضای علی البدل جایگزین ایشان شود.

ثانیاً با توجه به اینکه اقدام ایشان نقض جدی و فاحش اساسنامه و مقررات انتخاباتی فدراسیون فوتبال به شمار می‌رود بدینوسیله اعتراض خود را جهت تشکیل پرونده در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران اعلام داشته و درخواست رسیدگی به موارد تخلفات ارتکاب نامبرده که علاوه بر موارد یاد شده می تواند مصداق نقض ماده ۲۶ مقررات انتخاباتی در ارتباط با نقض اصل محرمانگی و رازداری در طول فرایند انتخابات نیز باشد، تقدیم می دارم.

بدیهی است حق اینجانب در پیگیری مراتب در کمیته استیناف انتخاباتی و سایر نهادهای رسیدگی و نظارتی، از جمله اعلام مراتب به سازمان بازرسی کل کشور محفوظ خواهد بود.

با احترام مجدد

امیر رضا واعظی آشتیانی

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس