امیر حیدری

فرمانده نزاجا گفت: ما پیشنهاد تشکیل پنج گروه پهپادی را به سلسله مراتب فرماندهی داده‌ایم و برای این کار نیز درخواست نیروی جدید نکرده و با همان ظرفیت‌های پیشین به دنبال ایجاد این یگان‌ها هستیم.

به گزارش مشرق، امیر «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در دوازدهمین جشنواره مالک اشتر که صبح امروز (چهارشنبه) در ستاد هوانیروز ارتش برگزار شد با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در سطح نیروهای مسلح اظهارداشت: ولی امر مسلمین جهان در اواخر سال گذشته جهاد تبیین را به‌عنوان فریضه‌ای فوری، قطعی و همگانی بیان کردند که همه باید در راستای تحقق این فریضه تلاش کنیم.

امیر حیدری افزود: ما در نزاجا سه اصل ولایت مداری عدالت محوری و شایسته سالاری را در رأس امور خود قرار دادیم و تلاش می‌کنیم تا آنچه که رهبری اراده فرموده‌اند در نیروی زمینی تحقق یابد.

فرمانده نزاجا ادامه داد: ما در حوزه جهاد تبیین پیشقدم‌ترین سازمان بوده و هیأت جهاد تبیین را تشکیل دادیم و ۹ همایش استانی را در این راستا برگزار کردیم تا آنچه مطابق اراده و مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی است در سطح نیرو ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما همچنین اصل تببین جایگاه ولایت در نظام جمهوری اسلامی را در سطح نیرو مورد توجه قرار دادیم و امروز اصل با افتخار اصل ولایت فقیه را صراط مستقیم می‌دانیم و در این مسیر با قدرت گام برمی‌داریم.

امیر حیدری اضافه کرد: اگر امروز نیروی زمینی موفقیت‌هایی داشته که با ارزیابی‌های منصفانه اشراف فرمانده معظم کل قوا توانسته به جشنواره سطح یک راه پیدا کند رمزش معطوف شدن در تلاش برای تحقق منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی است. ما اساس کار را بر لبیک به ایشان قرار دادیم. در واقع هدف از اجرای طرح‌های لبیک در نزاجا، صرفا این است که اوامر فرمانده معظم کل قوا باید در نیروی زمینی جاری و ساری شود.

فرمانده نزاجا یادآور شد: ۳۰ طرح لبیک را امروز به‌عنوان فروع فرماندهی ایجاد کردیم و معتقدیم همین فروعات هستند که اگر درست اجرا شوند اصول را به نتیجه می‌رساند.

وی عنوان کرد: ما در وهله نخست تغییر در ساختار نزاجا را در راستای چابک‌سازی نیروها در دستور کار خود قرار دادیم و تلاش کردیم تا نیروی زمینی از حالت گستردگی و پراکندگی خارج شده و به یگان‌های متحرک هجومی و واکنش سریع تبدیل شود.

امیر حیدری با بیان اینکه کارآمد کردن یگان‌ها مطابق با نیاز عملیاتی از دیگر اهداف تغییر ساختاری در نزاجا است، افزود: امروز ساختار عوض شده و در تلاش هستیم تا سلاح و تجهیزاتمان نیز مطابق با تغییر ساختاری ارتقا یابد و بر همین اساس نیز به سمت سلاح‌های دور زن و دقیق زن در حال حرکت هستیم.

فرمانده نزاجا گفت: امروز یکی از ارکان اصلی پیشرفت تسلیحاتی در نزاجا ورود به عرصه پهپادی است که باید گفت چندی پیش پیشرفته‌ترین پهپادها در خدمت نزاجا هستند که آثار آن در قرارگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش دیده شد و پهپاد کروز و پهپاد حیدر نزاجا به رخ جهانیان کشیده شد و جهان با دیدن قدرت پهپادی ارتش انگشت به دهان ماند.

وی تصریح کرد: ما پیشنهاد ایجاد پنج گروه پهپادی را به سلسله مراتب فرماندهی ارائه داده‌ایم و برای این کار نیز درخواست نیروی جدید نکرده و با همان ظرفیت‌های پیشین به دنبال ایجاد این یگان‌ها در سطح نزاجا هستیم.

امیر حیدری اضافه کرد: پس از اصلاحات در حوزه ساختاری و تسلیحاتی به سمت ساخت و نوسازی اماکن سازمانی و پادگانی آمده‌ایم. ۱۷ پادگان باید بسازیم ۲۳ هزار منزل سازمانی را نیز باید تکمیل و تحویل نیروها دهیم و امروز ۱۴ هزار خانه سازمانی زیر بار رفته اند و مابقی نیز نوبت به نوبت پیش می‌روند.

فرمانده نزاجا گفت: امروز در ۵۲ نقطه کشور در حال ساخت و ساز هستیم و ۴ هزار واحد سازمانی را ساخته و ۱۱ هزار واحد دیگر را تا پایان سال می‌سازیم؛ امسال با یک برنامه ریزی درست سراغ احداث خانه شخصی رفتیم و برعکس گذشته که یک سهم ملک به افراد می‌دادیم امروز برنامه ریزی کرده ایم تا در گستره ایران بزرگ، خانه شخصی را بسازیم و بعد در اختیار نیرو قرار دهیم و این در جهت ارج نهادن به منزلت و شأن نیرو است تا دیگر هم و غم خانه دار شدن را نداشته باشند.

وی تصریح کرد: امروز نیروی زمینی برای دفع هر خطر و تهدید در هر سطح و مقیاسی آمادگی دارد و این توانمندی را در رزمایش فاتحان اخیر نشان دادیم.

امیر حیدری ادامه داد: امروز بالگردهای ما از قدرت ناوبری و مقابله به مثل در شب برخوردارند و برد آتش ما تا شعاع ۲۰ کیلومتری افزایش یافته است.

فرمانده نزاجا در پایان گفت: امروز قدرت زرهی ما انباشته شده و تانک‌های ما اورهال شده و آماده نبرد هستند و توپخانه ما نیز آماده است. قدرت توپخانه ما امروز بالاترین قدرت را در سطح خاورمیانه دارد و البته باید برای هوشمند کردن حوزه توپخانه تلاش کنیم.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۲
  10 2
  ژ3 چی شد ؟ جایگزین شد ؟ دست یگان ها رسید ؟ به سربازهای مرزی اسلحه خوب دادید ؟ جلقه ضد گلوله دادید ؟
  • IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۴
   0 1
   اینهمه چیزای پیشرفته دادن ندیدی؟
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۲
  0 0
  همانطور که نیروی زمینی برای پشتیبانی از یگان های زمینی نیاز به هوانیروز دارد نیاز به یگان های پهبادی هم دارد تا عملیات های شناسایی. دیده بانی . پدافند هوایی و تهاجم را بر عیله دشمن را اجرایی کنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس