افزایش ابتلا به کرونا در ایتالیا برای چهارمین هفته متوالی

بر اساس گزارشات هفتگی دولت ایتالیا که روز جمعه منتشر شد، نرخ انتقال کرونا در این کشور برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافته است.

به گزارش مشرق به نقل از بیزینس استاندارد، وزارت بهداشت و موسسه عالی بهداشت ایتالیا در گزارش پایش هفتگی خودش اعلام کرد نرخ انتقال ویروس کرونا برای دومین هفته متوالی بالای ۱.۰ بود. این عدد به معنی در محله گسترش بودن ویروس است.

نرخ انتقال برای دوره بین ۷ ژوئن تا ۲۰ ژوئن، ۱.۳۰ بود، به این معنی که به نسبت هر ایتالیایی بهبود یافته، ۱.۳۰ نفر تازه مبتلا شدند. در هفته منتهی به ۳۰ ژوئن، نرخ ابتلا به کرونا ۷۶۳ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بود که نسبت به ۵۰۴ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر در هفته قبل، بیش از ۵۰ درصد افزایش داشت.

هشت منطقه از ۲۱ منطقه و استان خودمختار ایتالیا در سطوح بالای خطر ابتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده اند و بقیه به عنوان خطر متوسط ‌طبقه بندی شدند.

روز جمعه، وزارت بهداشت بیش از ۸۶ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد که بالاترین رقم ابتلا روزانه در این کشور از آوریل تاکنون است. این بیماری همه گیر روز جمعه جان ۷۲ نفر را در ایتالیا گرفت که بالاترین رقم روزانه فوت در دو هفته اخیر است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس