اهمال نیروی دریایی آمریکا باعث مسمومیت هزاران خانواده شد

یک تحقیق نظامی از سوی نیروی دریای آمریکا مسئولیت این نیروها در آلودگی آب آشامیدنی برای هزاران خانواده را نشان می‌دهد،در حالی که پیشتر نیروی دریایی آمریکا از پذیرش مسئولیت شانه خالی کرده بود.

به گزارش مشرق، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که در حال بررسی این موضوع است که چه کسی مسئول نشت فاجعه بار سوخت در سال گذشته بوده که باعث مسمومیت آب آشامیدنی در یک پایگاه نظامی هاوایی شد و در این ارتباط گزارشی مبسوط و مفصل را تهیه کرده است.

نیروی دریایی آمریکا اکنون اذعان کرده است که فاجعه بهداشت عمومی و مسمومیت گسترده کارکنان ناشی از خرابی‌های گسترده و در نهایت قابل پیشگیری بوده است. در جریان مسمومیت گسترده، هزاران نفر از نظامیان بیمار و بسیاری دیگر نیز مجبور به ترک خانه‌های خود در پایگاه مشترک پرل هاربر شدند.

اکنون مقامات نیروی دریایی آمریکا گفته اند که مشکلات بهداشتی ابتدا در ماه مه ۲۰۲۱ پس از ریختن حدود ۲۰ هزار گالن فرآورده نفتی توسط کارگران در تأسیسات ذخیره‌سازی سوخت پدیدار شد. نیروی دریایی در گزارشی که جزئیات تحقیقات خود را شرح می‌دهد، می‌گوید: در اواخر نوامبر یک واگن قطار کوچک با لوله انتقال سوخت برخورد کرد و این حادثه آلاینده سوخت را به چاه آب مجاور فرستاد که آب مورد نیاز ۴۰ هزار نیروی نظامی و خانواده‌هایشان را در منطقه نظامی تأمین می‌کرد و سرانجام آلودگی آب در پرل هاربر در هاوایی بیش از هزار خانواده نظامی را مجبور به ترک خانه‌های خود کرد.

این در حالی است که در زمان حادثه با وجود شکایت خانواده‌های نظامیان از طعم و بوی آب، اما رهبران ارشد نظامی، از جمله فرمانده وقت، «سروان اریک اسپیتزر»، به دنبال این بودند که به خانواده‌ها اطمینان دهند که آب آنها برای نوشیدن سالم و بی عیب است.

به گفته واشنگتن پست، گزارش ۲۳۴ صفحه‌ای نیروی دریایی، فقدان حرفه‌ای بودن رفتار آن‌ها را نشان می‌دهد.

پایگاه نظامی که اکنون در آن هزاران خانواده نظامیان آمریکایی آسیب دیده اند، نامش «رد هیل» است که در دهه ۱۹۴۰ ساخته شد و طی چند سال گذشته بارها توسط گروه‌های محیط‌زیست مورد بررسی قرار گرفت و کارشناسان آن را «بمب ساعتی» نامیدند. مخازن عظیم سوخت که در بالای آبخوان قرار دارند، برای تأمین سوخت وسایل نقلیه نظامی، کشتی‌ها و هواپیماهایی که در سراسر اقیانوس آرام فعالیت می‌کنند، استفاده می‌شود. از سوی دیگر بستن این مجتمع یک معضل استراتژیک برای پنتاگون ایجاد می‌کند و وزارت دفاع آمریکا در تلاش برای بررسی سناریوهایی است تا اطمینان حاصل کند که ظرفیت ارتش آمریکا با تعطیلی این پایگاه مختل نخواهد شد.

در پایان این گزارش آمده است: «هیچ فردی مسئولیت حادثه بهداشتی در پایگاه مذکور را بر عهده نگرفته است.»

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس