برای نجات جمعیت ایران کمتر از ۱۰ سال فرصت داریم!

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت:‌ برای نجات جمعیت ایران کمتر از یک دهه زمان داریم و اگر نتوانیم کاهش مسئله جمعیت را به افزایش جمعیت تغییر معکوس دهیم، کشور متحمل ضررهای هنگفت و آسیب‌های زیادی خواهد شد.

به گزارش مشرق، کمال حیدری در کارگاه دو روزه آموزشی معاونان فنی معاونت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در هتل قلب بیمارستان شهید رجایی با اشاره به طرح ملی جوانی جمعیت اظهار کرد: برای نجات جمعیت ایران کمتر از یک دهه زمان داریم و اگر نتوانیم کاهش مسئله جمعیت را به افزایش جمعیت تغییر معکوس دهیم کشور دارای ضررهای هنگفت و آسیب‌های زیادی خواهد شد.

وی افزود: بحث جوانی جمعیت یک بحث فرهنگی، استراتژیک و حیاتی است و باید جدی‌تر به این مسئله وارد شده و این موضوع را نهادینه کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت در امر جوانی جمعیت مسئولیت مستقیم دارد، گفت: همه واحدهای مربوط به سلامت و بهداشت کشور باید در بحث اقناع کردن عمومی فرزندآوری، فعال شوند چرا که تغییر نگرش جامعه در مورد فرزندآوری به دست شماست و باید تفهیم کنید.

حیدری همچنین در ادامه با اشاره به این‌که معاونان فنی معاونت‌ بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی نبض کار و حلقه وصل وزارت بهداشت و بدنه سلامت و بهداشت کشور هستند، گفت: کلید اجرای برنامه‌های عملیاتی نتیجه بخش در دست معاونان فنی است و این معاونت‌ها نقش بسیار مهمی در سیستم ارزیابی برنامه‌ها دارند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص نظام شبکه‌ بهداشت کشور گفت: تقویت نظام شبکه فصل جدید و نقطه عطفی برای حوزه بهداشت است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آنچه در نظام شبکه‌ مهم است بحث ساختار فیزیکی است. متاسفانه بسیاری از مراکز استیجاری است و اگر استیجاری هم نباشد ظاهر خوبی ندارند و در شان حوزه بهداشت که نهضتی در آن اتفاق افتاده، نیست.

حیدری خاطرنشان کرد: بسته‌های خدمتی و بستر الکترونیکی دو موضوع حائز اهمیت در  تقویت نظام شبکه کشور محسوب می‌شوند که باید به هر دو توجه ویژه داشته باشیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 7
  • IR ۲۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
    1 0
    عزیز جان دیگه دوران قدیم و سی سال پیش نیست . بانوان ایران سطح توقعشون خیلی بالا رفته . هزینه های زندگی هم کمرشکن است . قشری هم که توانایی مالی داره بچه دار نمی شه . زاد و ولد که که از آسمون نمی یاد . مادران در ده های قبل توقع بی جا نداشتن . الان طرف می خواد ازدواج کنه اولویت اولش توانایی بالای مرد است . مردان ایرانی هم از مهری های بالا ترس دارن و زیر بار نمی رن .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس