کد خبر 1392053
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۲
تجمع معلمان معترض مقابل اقامتگاه «یائیر لاپید»

منابع رسانه‌ای از تجمع معلمان معترض مقابل اقامتگاه وزیر خارجه کنونی رژیم موقت صهیونیستی که قرار است چندی دیگر نخست وزیر شود، خبر دادند.

به گزارش مشرق، منابع رسانه‌ای صهیونیستی یکشنبه شب از تجمع معلمان معترض مقابل اقامتگاه وزیر خارجه رژیم موقت صهیونیستی که قرار است نخست وزیر  این رژیم شود، خبر دادند.

 به نوشته وبگاه «عروتص شوع» ده‌ها معلم  معترض در مقابل اقامتگاه یائیر لاپید دست به اعتراض زدند و خواستار تغییر شرایط استخدامی خود شدند. این در حالی است که گفته شد اتحادیه معلمان این رژیم  با وزارت دارایی رژیم موقت صهیونیستی  برای بازگشایی مدارس در فردا دوشنبه به  توافق رسیده است.

طی روزهای گذشته معلمان شاغل در فلسطین اشغالی چندین بار دست به اعتصاب زدند. معلمان  و مدارس پیش دبستانی و ابتدایی و همچنین موسسات آموزش زبان عبری  فلسطین اشغالی چهارشنبه گذشته بار دیگر اعتصاب کردند و این باعث تعطیلی سراسری مدارس و اخلال در روند آموزشی شد.

«بن دیوید» دبیر کل اتحادیه معلمان رژیم موقت صهیونیستی در این زمینه گفت: «ما ۶ ماه است که مذاکراتی را با نمایندگان وزارت دارایی انجام داده‌ایم، اما هنوز حتی یک پیشنهاد مشخص دریافت نکرده‌ایم.»

تجمع معلمان معترض مقابل اقامتگاه «یائیر لاپید»

بن دیوید افزود: «این  زمان اضطراری و یک خطر واقعی برای آینده اسرائیل است. تنها یک توافق در نحوه پرداخت دستمزد می‌تواند از فرار از خدمت که منجر به فروپاشی نظام آموزشی می‌شود، جلوگیری کند.»

وزارت دارایی رژیم موقت صهیونیستی در مقابل مدعی شده که بر توافقی اصرار دارد که حقوق معلمان را بهبود بخشد.

در ادامه بحران در فلسطین اشغالی، چندی قبل روزنامه «معاریو» نوشت که آمار فقر میان شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته، مسئله‌ای که نشان‌دهنده شکست سیاست‌های رژیم اشغالگر اسرائیل  است.

 به نوشته این روزنامه عبری زبان ، بر اساس تعریفی که بیمه (رژیم) اسرائیل از خط فقر ارائه داده ، یک میلیون و ۹۲۰ هزار صهیونیست فقیر هستند (معادل ۲۰ درصد از کل صهیونیست‌ها) که شامل حدود ۸۶۰ هزار کودک و ۱۶۰ هزار بعد از سن بازنشستگی نیز می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس