کد خبر 1391965
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
محدودیتی برای خرید تجهیزات نوین نداریم/سردار اشتری: باید اطلس جرایم در کل کشور مشخص شود

فرمانده کل انتظامی کشورگفت: باید اطلس جرایم در کل کشور مشخص شود و با برنامه ریزی دقیق، ظرفیت‌های خود را روی جرایم استان‌ها و شهرستان‌های خاص متمرکز کنیم.

به گزارش مشرق، همایش روسای پلیس آگاهی استان های سراسر کشور با موضوع «آیین رونمایی از دستاوردهای علمی پلیس آگاهی فراجا» با حضور سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

سردار حسین اشتری در این همایش ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه، گفت: ایام سالگرد شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش را گرامی می داریم؛ این شهید والامقام دو موضوع عدالت گستری و مسئولیت پذیری را سرلوحه کاری خود ومورد تاکید قرار دادند.

وی ادامه داد: ما نیز باید در مجموعه فراجا عدالت گستری را سرلوحه کاری خود قرار دهیم و ادامه دهنده راه این شهید والامقام و معزز باشیم.

فرمانده کل انتظامی کشور ضمن عرض خسته نباشید به تمامی همکاران خصوصا پلیس آگاهی فراجا به واسطه تلاش های مستمر و شبانه روزی در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم شریف و شایسته ایران اسلامی به موضوع مهم امنیت اشاره و اعلام کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، فراجا از ستون­ های اصلی امنیت در کشور است، ضمن این که نقش، سهم و تاثیرگذاری فراجا در برقراری امنیت در کشور بر کسی پوشیده نیست، از سویی قطعا پلیس آگاهی فراجا نقش و تاثیرگذاری بیشتری در ارتقاء امنیت دارد.

سردار اشتری ادامه داد: امروز جرایمی در کشور از جمله سرقت وجود دارد که باعث نگرانی مردم در سطح جامعه شده است، بنابراین پلیس آگاهی فراجا باید به صورت پیش رویدادی از وقوع برخی اتفاقات پیشگیری کند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه مردم شریف ایران اسلامی قدردان اقدامات پلیس در تمامی حوزه ها هستند، تصریح کرد: باید با به کارگیری تمامی ظرفیت ها در کشف به وقوع، استرداد اموال و ... سرعت بیشتری داشته باشیم؛ لازم است که در این راستا سهم و نقش سایر دستگاه­ها را نیز مشخص و از آنها مطالبه گری کنیم؛ همچنین باید برای پیشگیری از سرقت و مقابله با آن بسیاری از خلاء های قانونی (پایین بودن هزینه جرم و ... ) مرتفع شود، از اینرو لازم است سایر دستگاه ها نیز برای مقابله با سرقت همراه و یاری رسان باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر برگزاری مستمر قرارگاه مقابله با سرقت به دستگیری سارقان بانک ملی اشاره و تصریح کرد: دستگیری سارقان در مدت زمان بسیار کم (۴۸ ساعت) با لطف و عنایت پروردگار متعال و هوشیاری کارآگاهان یکی از دستاوردهای بزرگ فراجا است که باعث عزت و افتخار برای ایران اسلامی نیز شد.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص دستگیری سارقان بانک ملی تصریح کرد: ایشان فرمودند که «نیروی انتظامی تعدادی دزد را ظرف ۴۸ ساعت دستگیر می‌کند؛ خب باید تشویق بشوند» این اقدام یک افتخار و دستاورد بزرگ برای مجموعه فراجا است از اینرو باید بیش از پیش با به کارگیری ظرفیت های موجود در راستای خدمت رسانی به مردم تلاش کنیم.

سردار اشتری تاکید کرد: لازم است که با متخلفان در سرقت های مسلحانه، تجاوز به عنف و ... با سرعت هر چه بیشتر و با قاطعیت تمام برخورد شود ضمن اینکه باید از وقوع جرم پیشگیری کنیم و هزینه جرم را نیز افزایش دهیم.

فرمانده کل انتظامی کشور افزود: لازم است که در خصوص اقدامات بزرگی که در مجموعه انتظامی در راستای برخورد با مجرمان اتفاق می افتد برای ارتقاء امنیت و احساس آرامش در سطح جامعه، به صورت شفاف و دقیق اطلاع رسانی شود؛ بعضا موضوعاتی در فضای مجازی انتشار داده می شود که احساس امنیت مردم را خدشه دار می کند که معاونت فرهنگی و اجتماعی فراجا باید در این رابطه اهتمام بیشتری داشته باشد و اقدامات انجام شده را انعکاس دهد که این امر بسیار می تواند برای مردم امیدوار کننده و تاثیرگذار باشد.

سردار اشتری به اهمیت هوشمندسازی پلیس اشاره کرد و گفت: بحمداله در پلیس آگاهی فراجا در حوزه هوشمندسازی اقدامات بسیار مطلوبی انجام شده که باعث ایجاد تحول شده اما لازم است در محقق شدن این موضوع با سرعت بیشتری پیش برویم و از همه امکانات موجود بهره کافی ببریم.

وی در ادامه سخنان خود بر به‌کارگیری فناوری‌های نوین، تجهیزات به روز، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و ... تاکید کرد.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه پلیس آگاهی هوشمند، توانمند و حرفه ای است، خاطر نشان کرد: امروز با توجه به امکاناتی که وجود دارد هیچ محدودیتی برای خرید تجهیزات نوین نداریم؛ باید با به کارگیری فناوری های نوین بیش از گذشته و روز به روز در حوزه های مربوطه پیشرفت را شاهد باشیم و در واقع باید هوشمندسازی را به معنای واقعی در پلیس آگاهی پیگیری کنیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه هوشمندسازی از اولویت های مهم پلیس آگاهی در سال ۱۴۰۱ است، تصریح کرد: اگر در این حوزه کمبودی وجود دارد باید رفع شود ضمن اینکه آموزش ها نیز در این حوزه باید به صورت کاملا حرفه ای دنبال شود.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه اطلس جرایم در کل کشور باید مشخص شود، گفت:باید با برنامه ریزی دقیق، اصولی و هدف گذاری، ظرفیت های خود را بر روی جرایم استان ها و شهرستان های خاص متمرکز کنیم؛ بحمداله این ظرفیت در مجموعه آگاهی وجود دارد و می توانیم از وقوع بسیاری از جرایم پیشگیری و اقدامات لازم را نیز انجام دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری مطالبه مردم و استرداد اموال است، عنوان کرد: باید با یک برنامه ریزی دقیق در این حوزه وارد میدان شویم، زیرساخت ها باید به گونه ای فراهم شود که بتوانیم اموال سرقت شده مردم را به آنها برگردانیم؛ قطعا این کار باعث ارتقاء امنیت در سطح جامعه خواهد شد.

سردار اشتری ضمن قدردانی از زحمات تمامی همکاران در فراجا خصوصا پلیس آگاهی خاطر نشان کرد: براساس برآوردها، در آینده ای نه چندان دور به واسطه وجود ظرفیت ها و امکانات با لطف و عنایت پروردگار متعال بسیاری از مشکلات و نیازمندی ها مرتفع خواهد شد؛ اگر امروز از مجموعه انتظامی توسط مسئولان مربوطه قدردانی می شود به واسطه تلاش های شبانه روزی همه همکاران در مجموعه فراجا است.

سردار اشتری به دستاوردهای علمی پلیس آگاهی فراجا اشاره و تصریح کرد: بحمداله امروز مجموعه آگاهی و مرکز تحقیقات با کمک پژوهشگاه فراجا اقدامات خوبی انجام داده و نیازهای داخلی را مرتفع کرده است؛ ان شاء الله با تولید انبوه نیز بتوانیم در آینده ای نه چندان دور به سایر کشورهای متقاضی نیز صادرات داشته باشیم.

وی ضمن عرض تبریک در خصوص دستاوردهای پلیس آگاهی و پیشرفت های چشمگیر آن اظهار داشت: پودر سیاه اثربردار قطعا برای رسیدن به جرم و مجرم کمک شایانی به کارآگاهان خواهد کرد و ان شاءالله به صورت گسترده در اختیار تمامی همکاران در سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

گفتنی است در این همایش از دستاوردهای علمی پلیس آگاهی فراجا رونمایی شد؛ طرح تحقیقاتی تطبیق و مقایسه اصوات، پودر سیاه اثربرداری، محلول لومینول تشخیص خون نامرئی (شناسایی خون شسته شده) و ... از جمله دستاوردهای علمی پلیس آگاهی فراجا است که امروز توسط سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور رونمایی شد؛ همچنین در این همایش پایگاه اطلاع رسانی پلیس آگاهی فراجا نیز افتتاح شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس