کد خبر 1391608
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۰
پلیس

سمند سوار مسلحی که صبح روز گذشته به یک مرکز بازی های رایانه ای در مشهد دستبرد زده بود، چند ساعت بعد طی درگیری مسلحانه با پلیس کشته شد.

به گزارش مشرق، اوایل صبح روز گذشته و در حالی که هنوز جنب و جوش زیادی در خیابان های شهر دیده نمی شد، راننده یک دستگاه سمند سفید رنگ در حاشیه بولوار دلاوران مشهد متوقف شد. عقربه های ساعت از ۶ صبح عبور کرده بود که راننده جوان مقابل در یک مرکز بازی های رایانه ای بین دلاوران ۴۳ و ۴۵ قرار گرفت. او نگاهی به کرکره بسته انداخت و چشم هایش را در اطراف پیاده رو چرخاند. وقتی مطمئن شد که رهگذری از آن جا عبور نمی کند و خیابان خلوت است، با ترفندی خاص کرکره مرکز بازی های رایانه ای (گیم نت) را بالا کشید و در حالی که سلاح کلت را در دست می فشرد به طبقه زیرزمین رفت جایی که متصدی مغازه به همراه شاگرد و فرد دیگری در آن مکان خواب بودند.

مرد جوان که مراقب اطرافش بود اسلحه به دست ، بالای سر متصدی مغازه رفت و پس از اطمینان از این که آن ها به خواب عمیق فرو رفته اند، ۴ دستگاه بازی های رایانه ای (پی اس فور) را جمع کرد و درون خودرو گذاشت. او دوباره به داخل زیرزمین بازگشت و دسته کابل های رابط را نیز به سرقت برد و درون خودروی سمند انداخت.

این سارق ۳۰ ساله برای بار سوم به داخل مرکز بازی های رایانه ای رفت تا لوازم صوتی را نیز جمع آوری کند اما در یک لحظه که از بالای سر آن ها عبور کرد یکی از آن ها از خواب پرید و با دیدن مرد ناشناس در زیر زمین، فریاد کشید «دزد! دزد»، سارق جوان اگر چه اسلحه را از کمرش بیرون آورد اما بدون تیراندازی پا به فرار گذاشت و سراسیمه پشت فرمان سمند سفید رنگ نشست.

در این هنگام متصدی مرکز رایانه ای که فلاسک چای را برای دفاع از خود برداشته بود فریاد زنان به داخل خیابان دوید و فلاسک چای را در حالی به سمت خودرو پرت کرد که راننده جوان پدال گاز را فشرد و از آن محل گریخت.

طولی نکشید که با گزارش ماجرای سرقت مسلحانه به پلیس، گروه کارآزموده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های مسلحانه و با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) عازم بولوار دلاوران شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

بررسی های میدانی که با نظارت سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) صورت گرفت، از سرقت مسلحانه با یک دستگاه سمند سرقتی حکایت داشت. تحقیقات کارآگاهان بیانگر آن بود که سارق مسلح، برای آن که آثاری از خود به جا نگذارد ابتدا خودروی سمند را از منطقه قاسم آباد مشهد سرقت و سپس با آن نقشه سرقت مسلحانه از مرکز بازی های رایانه ای را طراحی کرده است.

در همین حال متصدی این مرکز به سرهنگ وحید حمیدفر (رئیس دایره مبارزه با سرقت های مسلحانه) گفت: این مرکز حدود سه هفته قبل نیز مورد دستبرد سارق یا سارقان قرار گرفته است.

با افشای برخی زوایای این پرونده، دامنه تحقیقات گسترده به افسران اداره اطلاعات جنایی سپرده شد و بدین ترتیب ردزنی سارق مسلح فراری در حالی آغاز شد که نیروهای پلیس با هدایت مستقیم سرهنگ بهرامزاده (جانشین آگاهی خراسان رضوی) به امکانات و لوازم ایمنی مجهز شدند چرا که احتمال رویارویی با سارق مسلح وجود داشت اما رصدهای اطلاعاتی نشان داد که سمند سوار مسلح به سمت شهر جدید گلبهار در حرکت است و با سرعت ترسناکی آسفالت بزرگراه آسیایی را از زیر چرخ های خودرو می گذراند.

لحظاتی بعد بیسیم های پلیس به صدا درآمد و خبر فرار سارق مسلح به سوی گلبهار، نیروهای انتظامی را به تکاپو انداخت. عقربه های ساعت ۱۲ ظهر را پشت سر گذاشته بود که با دستور سرهنگ محسن صبری پور (فرمانده انتظامی گلبهار) نیروهای گشت و یگان امداد در مسیر فرار سارق مسلح قرار گرفتند و با رعایت تدابیر امنیتی به کمین دزد سمند سوار نشستند.

طولی نکشید که یکی از خودروهای گشت یگان امداد، با سمند سفیدرنگ روبه رو شد و بی درنگ مراتب را به سلسله مراتب فرماندهی گزارش داد. دقایقی بعد و در حالی که سارق مسلح در کمین نیروهای انتظامی با سرعت سرسام آوری به فرار خود ادامه می داد، نیروهای گشت فرمان «ایست» صادر کردند اما دزد جوان که نمی دانست همه نیروهای انتظامی با اجرای طرح مهار در حالت آماده باش قرار دارند، برای گریز از چنگ قانون، پدال گاز را به کف خودرو چسباند و بر سرعت سمند افزود.

فرمان های پی در پی «ایست» نیز بی نتیجه بود و او به گونه ای از لابه لای خودروها ویراژ می داد که با چندین خودروی عبوری به شدت برخورد کرد اما در حالی که وارد خیابان عطار شده بود در حاشیه خیابان توقف کرد چرا که دیگر خودرو به دلیل تصادف شدید با یک دستگاه کامیون به شدت آسیب دیده و قادر به حرکت نبود.

سارق مسلح بدون توجه به شلیک تیرهای هوایی پلیس نیز تلاش کرد تا باز هم راه فراری بیابد اما قسمت جلو و موتور خودرو جمع شده بود و به هیچ وجه امکان فرار وجود نداشت در همین هنگام ناگهان سارق جوان اسلحه کلت کمری را بیرون کشید و از پشت فرمان به سوی نیروهای گشت آتش گشود، او با تیراندازی قصد داشت جو رعب و وحشتی ایجاد کند ولی در عین حال گلوله هایی را به سمت نیروهای انتظامی نشانه می رفت.

دیگر جان شهروندان به خطر افتاده بود و مماشات پلیس با سارق مسلح جای تردید داشت به همین دلیل با دستور سرهنگ «صبری پور» افسران یگان امداد به شلیک متقابل پرداختند و سارق مسلح را هدف گرفتند. دقایقی بعد صدای تیراندازی متوقف شد و نیروهای گشت با رعایت موازین امنیتی، خودرو را به محاصره درآوردند که بررسی های مقدماتی نشان داد جوان ۳۰ ساله بر اثر اصابت گلوله های پلیس کشته شده است.

دقایقی بعد مراتب به مقامات قضایی اعلام شد و بررسی های مقام قضایی نیز در این باره ادامه یافت. بررسی های بیشتر بیانگر آن بود که هویت واقعی سارق مسلح «عادل – ش» است اما او با مدارک جعلی خود را تبعه عراقی معرفی می کرد. همچنین تحقیقات پلیس گلبهار که به سرپرستی سرهنگ صادقی (جانشین فرمانده انتظامی گلبهار) انجام شد به نتایجی رسید که نشان می داد خودروی سمند در پانزدهم اردیبهشت گذشته از منطقه قاسم آباد مشهد سرقت شده است که این خودرو برای ادامه تحقیقات به پارکینگ انتقال یافت و اسلحه کلت کمری سارق نیز ضمیمه پرونده شد. گزارش خراسان حاکی است، کنکاش های پلیس برای کشف سرقت های احتمالی دیگر این سارق مسلح همچنان ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • AU ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  2 15
  باسلام.البته کسی نمی دونه،نوع درگیری چطور بود(یعنی ویدئو نیست که متوجه شد) اما بهتر بود،لاستیک ها زده میشد (بازم میگم،ما اونجا نبودیم و شرایط رو نمی دونیم) در هر صورت هفت کشی و تهدید با هفت تیر و چاقو و .. جرم سنگین.در زمینه دزدیدن از مغازه،من احتمال میدم،دزد از قبل آمارش رو گرفته باشه! یا قبلا اونجا سر زده بازی کرده بوده. بهتر به همراه بی حجاب ها و بی بندبارها، دزدان حرفه ها و موارد جنون زده مثل این افراد قبل از انجام چنین کارهای شناسایی و دستگیر بشون و دادگاه و زندان مانع از ازاد شدن ان بشون. انها باید از جامعه اسلامی بترسن و دست از کارهای زشت خود بردارند.
  • IR ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   4 3
   تو مشخصا انگیزه روانی دزدی و حمایت از دزد در وجودت دو دو می زند - به این دزدها باید قبلا آموزش داد البته بوسیله خانواده و معلمها و رسانه ها و.. که اسم هر دزدی روی گلوله پلیسی نوشته شده و خدا عالم است که کدام گلوله است
  • IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   12 2
   تفنگ دستش گرفته برا کشتن امروز نمیکشت فردا حتما میکشت
  • محمد قزل IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   3 1
   مطلب خوب نخواندی ماشین تصادف کرده و حرکت نمی‌کرده ولی سارق باز هم تسلیم نشده که دیگه ماموران مجبور به شلیک شدن
 • فرزین IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  27 3
  آفرین به سارق مسلح نباید رحم کرد درجا باید او را کشت
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  20 3
  به درک که مرد
 • نیلی IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  19 24
  ای وای خدا رحمتش کنه 🖤😭
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  5 25
  پس عرب بود، بین بعضی عربها دزدی کردن یک جور افتخاره و نشونه مردانگی
  • IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   19 3
   یعنی میخوای بگی مطلب رو خوندی بازم متوجه نشدی که گفته ایرانی بوده و خودش رو با مدارک جعلی بعنوان عراقی جاز ده بود؟؟؟!!
  • IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   15 2
   الحق که بیشرفی، بیشرفی هم تو خون امثال تو هستش، حالا میخواید ایرانی باشی یا عرب یا اروپایی یا آمریکایی یا مریخی
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   1 10
   آهای اونی که فحش دادی و گفتی بیشرف، من توی عربها بزرگ شدم و می‌دونم که این قضیه در بعضی از اونا وجود داره ، با فحش دادن تو هم این مسئله برطرف نمیشه، اگر هم عرب هستی و از این حقیقت ناراحتی باید سعی کنید این فرهنگ افتخار به دزدی را از بین ببرید
  • NL ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   7 1
   خجالت بکش، کجا زندگی می‌کنی آلبانی؟ ایرانی هرگز نژاد پرست نبوده و نیست. تازه ما در ایران همه قوم عزیزی داریم که همه در ایران خلاصه میشویم
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   0 0
   منظورشان همه عربها نیستند سران سعودی و سران یاغی بحرین - سران امیریه یا امارات و ..که با زور سلا ح و سلطه ی اجانب دوست دارند و عاضق قدرت هستند و برای ماندن در قدرت نفت و منابع مسلمانان را دراختیار دشمن مسلمانان یانکی های سخیف و اشغالگران سرزمینهای کناره مدیترانه در فلسطین و کشتار مردم عراق و سوریه و یمن و افغانستان و.. قرار می دهند و ستون پنجم دشمن در میان 2 میلیارد مسلمان هستند
 • TR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  17 1
  کاش همه ابر دزدها را اینطور ب درک واصل میکردن
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
   2 0
   یه سلطان سکه رو کشتن جنابالی اومدی گفتی بی گناه بود یادته ؟
 • ملت IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  9 0
  دزد احمق وطمعکاری بوده ۳ مرتبه رفته محل دزدی وبرگشته واقعا حماقت تا این حد جای تعجب داره
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  7 0
  کسانی که کلت کمری به این جوان فروخته اند در دزدی ها و قتل او شریک جرم هستند
 • ایرانی IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  3 2
  ایوالله وخسته نباشید به نیروهای زحمت کش انتظامی باید قبل شلیک اولین تیر میکشتنش جامعه روباید ازوجوداین انگل هاپاک کرد.نزنید میزنن بگذارجامعه ازوجودناامن کنندگان تطهیرشود.هرکه ناراحتته خودشو بزاره جای صاحب ماشین سمند شعاردادن راحته نیروی انتظامی کم شهید نداده بخاطربرخورد احتیاطی بااین افراد
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  3 1
  خفه شو بابا فامیل دزدی یا ننه دزد، در هر صورت من که حال کردم جای تشکر از پلیس محترم .
 • علی IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  4 0
  این جنایتکاران باید کشته شوند تجربه گذشته از شهادت مظلومانه ماموران نیروی انتظامی ضرورت دارد که باید از پلیس حمایت شود تا بتوانند به وظیفه ذاتی خودشان عمل کنند . این به درک واصل نمیشد صد در صد بی‌گناهی قربانی این ملعون میشد .
 • علیرضا IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  2 0
  ای کاش همه دزدارو موازین با قانون اسلام دستاشونو قطع میکردن این رعفت باعث شده همیشه جون بچه های نیرو انتظامی در خطر باشه خدای نکرده تو همین عملیات شانس اوردیم شهید ندادیم
 • AU ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  0 1
  طرف دزد نبوده یا گیم نت باز بوده یا میخواسته گیم نتی باز کنه اسلحه اش هم احتمالا فندک بوده چون اعلام نشده کسی تیر خورده
  • شایان IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
   1 0
   چرا مطلب رو ناقص میخونی .مگه دقت نکردی که نوشته به روی نیروهای انتظامی آتش گشود پس اسلحه واقعی بوده
 • مهناز الفشار DE ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
  0 0
  ای رایانه دزد عزیز اجازه دارم داداش صدات کنم و باهات سلفی بگیرم حالا کجا هستی تا بیام پیش تو.
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
  1 0
  سلام گلبهاری هستم ،همه ی مردم وحشت کرده بودن واقعا حقش بود
 • IR ۰۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
  1 0
  ایندزد حقش بودخیلی بی رحم‌بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس