حمل و نقل درون شهری و برون شهری حجاج ایرانی چگونه است؟

حمل و نقل درون شهری و برون شهری یکی از مهمترین بخش‌های عملیات اجرایی حج تمتع است و در حج امسال سعی شده از بهترین و با کیفیت‌ترین اتوبوس‌ها استفاده شود.

به گزارش مشرق، در حج تمتع ۱۴۰۱ حدود ۳۹ هزار و ۶۰۰ زائر از ایران در موسم حضور می یابند که اعزام این افراد از روز ۲۲ خرداد ماه آغاز شده و تا روز سیزدهم تیر ماه ادامه می‌یابد.

در همین راستا دست اندرکاران حج و زیارت چند روز قبل از شروع عملیات حج ، علی‌رغم اعلام دیرهنگام عربستان، به سرعت و بعد از دریافت روادید عازم کشور میزبان شدند و شرایط لازم اعم از اسکان، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل و ... را فراهم آوردند.

سازمان حج و زیارت سعی کرده از مطلوب‌ترین و مناسبت‌ترین خدمات در حوزه نقل درون و برون شهری بهره بگیرد تا دغدغه‌ای به جهت سلامت و امنیت سفر حجاج وجود نداشته باشد.

حمل و نقل برون شهری زائران را از فرودگاه به هتل‌های محل اسکان منتقل می‌کند و همچنین کار انتقال زائران از مدینه به مکه یا بالعکس را برعهده دارد؛ اما حمل و نقل درون شهری که در شهر مکه فعال است و بدلیل دور بودن هتل ها تا مسجدالحرام ایجاد شده است زائران را از هتل به مسجدالحرام و بالعکس منتقل می‌کند.

زیارت دوره و انتقال زائران به عرفات و منا نیز از دیگر وظایف واحد حمل و نقل است؛ حمل و نقل درون شهری در مدینه منوره فعالیتی ندارد چراکه هتل‌های مدینه در نزدیکی حرم قرار دارد و تنها چند دقیقه تا مسجدالنبی و بقیع فاصله دارد اما هتل‌های مکه مکرمه فاصله زیادی تا حرم دارد بنابراین زائران باید از حمل و نقل درون شهری بهره بگیرند.

مدل تمامی اتوبوس های حج تمتع امسال ۲۰۲۰و ۲۰۲۱ است و از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است و این مهم با زحمت دست اندرکاران حج و زیارت فراهم شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس