کد خبر 1385402
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
تداوم اعتصاب غذای ۲ اسیر فلسطینی

منابع فلسطینی از اعتصاب غذای دو اسیر فلسطینی خبر دادند که حال یکی از اسیران در بند رژیم صهیونیستی وخیم گزارش شده است.

به گزارش مشرق، منابع فلسطینی به اعتصاب غذای دو اسیر فلسطینی اشاره کردند.

فلسطین الیوم گزارش داد: «خلیل عواوده» چهل ساله از شهرک «اذنا» در الخلیل به اعتصاب غذای خود برای صدمین روز ادامه داد.

«رائد ریان» بیست و هفت ساله از روستای «بیت دقو» در شمال غرب قدس اشغالی هم برای شصت و پنجمین روز متوالی در اعتراض به بازداشت خود، به اعتصاب غذا ادامه داد.

از سوی دیگر باشگاه اسیران فلسطینی صبح امروز اعلام کرد که «خلیل عواوده» به دنبال وخامت حالش امروز از زندان «الرمله» به بیمارستان منتقل شد.

طبق گزارش منابع فلسطینی، «ریان» هم در سلول انفرادی از سردرد شدید و درد مفاصل و مشکلات بینایی، خستگی و  کوفتگی شدید رنج می‌برد و توان راه رفتن ندارد و با ولیچر حرکت می‌کند.

یورش شهرک نشینان به شرق «قلقیلیا»

شهرک نشینان یهود امروز جمعه به روستای «عزبه الطبیب» در شرق «قلقیلیا» حمله کرده و به خانه‌های فلسطینیان یورش برده و به سوی آنها سنگ پرتاب کردند.

منابع محلی فلسطینی اعلام کردند: در پی این تجاوز فلسطینیان ساکن این روستا به مقابله با شهرک نشینان یهود برخاسته و با آنان درگیر شدند.

شهرک نشینان صهیونیست در یک تجاوز دیگر صدها اصله درخت زیتون فلسطینی را در غرب جنین به آتش کشیدند.

روستای «عزبه» هر روز آماج تجاوزات و جنایات شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست قرار می گیرد. به نحوی که شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نیروهای ارتش صهیونیستی شبانه به این روستا حمله می‌کنند و جوانان فلسطینی به مقابله با آنان بر می‌خیزند.

در شهر «جنین» نیز اشغالگران صهیونیست به سوی آسمان روستای «رمانه» در غرب شهر جنین گلوله های منور شلیک کردند که در پی آن صدها اصله درخت زیتون طعمه آتش شد.

واکنش حماس و جهاد اسلامی به شهادت «ابوعیهور»

جنبش مقاومت اسلامی حماس شهادت «محمد فایز ابو عیهور» جوان فلسطینی ۲۷ ساله را تسلیت گفت. وی در منطقه «حلحول» در شمال الخلیل با گلوله اشغالگران صهیونیست به شهادت رسید.

حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: ما همچنان بر اقدامات انقلابی جوانان فلسطینی به عنوان پیشتازان دفاع از مردم فلسطین از طریق افزایش سطح درگیری با اشغالگران و شهرک نشینان تاکید می‌نماییم تا با استفاده از تمام اشکال مقاومت در نهایت آنان را از سرزمین و مقدساتمان بیرون کنیم.

از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: شهادت «ابو عیهور» بر مشی جنایتکارانه‌ای دلالت دارد که نظامیان اشغالگر آن را به طور روزمره علیه فرزندان ملت فلسطین اعمال نموده که در حمله به شهرها و مناطق مختلف کرانه باختری و یورش به منازل مردم و بی حرمتی به مقدسات قابل مشاهده است.

جهاد اسلامی تاکید کرد: اعمال این خشونت‌های تروریستی علیه ملت فلسطین تنها باعث پایبندی هر چه بیشتر به گزینه مقاومت و پایداری در سرزمین فلسطین شده تا در نهایت به آزادی و حقوق غصب شده خود دست یافته و اشغالگران را به طور کامل از خاک فلسطین اخراج کنیم.

این جنبش فلسطینی در ادامه بیانیه خود مردم فلسطین را به ادامه درگیری با نظامیان اشغالگر و شهرک نشینان فراخوانده تا احساس امنیت و آرامش از آنها در سرزمین فلسطین سلب کنند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس