پهپادی که در برابر وزش باد خم به ابرو نمی‌آورد

اکثر پهپادها در صورت وزش باد برای تصحیح شرایط عکاسی و فیلمبرداری نیاز به جابجایی و کج شدن دارند، اما یک پهپاد جدید بدون نیاز به هیچ حرکتی در باد قادر به ادامه فعالیت است.

به گزارش مشرق به نقل از نیواطلس، پهپاد استریا که توسط شرکت پیچ آئرو در آمریکا ساخته شده می‌تواند به لطف استفاده از نوعی پروانه خاص موسوم به سیکلوروتورها خود را حتی در صورت وزش باد در شرایطی پایدار نگه دارد.

سیکلوروتورها با فشار دادن هوای در جریان مانند بخار شور عمل می‌کنند و هر یک از آنها مانند یک بشکه چرخان بوده و دارای تیغه‌هایی دو طرفه هستند که می‌توانند گام خود را به سرعت تغییر دهند و حتی بلافاصله به اندازه ۳۶۰ درجه تغییر وضعیت دهند.

برخی شرکت‌های تجاری و بنیاد تحقیقات پیشرفته روسیه در تلاش برای تجاری‌سازی و نظامی کردن سیکلوروتورها به‌عنوان تنها سیستم رانش قدرتمند هواپیماهای الکتریکی و هیبریدی هستند. بسته‌بندی منحصربه‌فرد و قابلیت رانش فوری این پروانه‌ها مزایایی را ایجاد می‌کنند که پروانه‌های استاندارد و شیب‌دار و غیره نمی‌توانند از آن برخوردار باشند.

آستریا، یک هواپیمای بدون سرنشین نسبتاً بزرگ است که برای تسهیل حمل و نقل به راحتی قابل جمع شدن است. این پهپاد حدود ۳ متر طول دارد و با استفاده از شش ملخ دو پره‌ای به هوا می‌رود. این پهپاد می‌تواند حداکثر ۴.۵ کیلوگرم بار حمل کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس