کد خبر 1383884
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
تهران

دادستان تهران گفت: مدیران آموزش و پرورش و دانشگاه های علوم پزشکی تهران، مهمترین مشکل مربوط به نوسازی را فقدان بودجه و اعتبار کافی جهت تملک یا تخریب و نوسازی ساختمان ها عنوان می‌کنند.

به گزارش مشرق، به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، علی صالحی،  دادستان تهران با اعلام  بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و  وزارت آموزش و پرورش در دادستانی تهران اظهار کرد: در این جلسه ناایمن بودن ساختمان ها از سوی رؤسا و معاونین دانشگاه های علوم پزشکی و مدیران آموزش و پرورش مورد تأیید قرار گرفت و فقدان بودجه و اعتبار کافی جهت تملک یا تخریب و نوسازی ساختمان، مهمترین مشکل در این زمینه عنوان شد.

وی افزود: طبق گزارش مدیران آتش نشانی در دو سال گذشته حدود ۹۳۰ فقره اخطاریه و دستورالعمل ایمنی  به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران صادر شده که متأسفانه اقدام مناسبی از سوی آموزش و پرورش در پی نداشته است.
دادستان تهران تصریح کرد: طبق گزارش خود رؤسای دانشگاه علوم پزشکی، ناایمن ترین بیمارستان کشور در تهران قرار دارد که اخطار پلمب و تعطیلی آن به همراه یکی دیگر از ساختمان های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی حسب درخواست سازمان آتش نشانی صادر شده است.

این مقام عالی قضایی اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد با امضاء تفاهم نامه مشترک بین اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مالک هر ساختمان که باتأیید سازمان آتش نشانی واجد وصف ناایمن باشد، مکلف گردد حداکثر ظرف دو هفته، علاوه بر ارتقاء ایمنی و رفع خطر از ملک طبق  دستورالعمل های آتش نشانی، تأییدیه نظام مهندسی از حیث ایمن بودن ملک  از نظر سازه و ...  را هم اخذ و ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

۲۰۰ متروپل در تهران در حال ساخت است

وی افزود:  در رابطه با وضعیت مدارس ناایمن مقرر شد برای تمام مدارس دولتی تهران شامل دو هزار و ۴۲۰ مدرسه، پرونده ایمنی تشکیل و آموزش و پرورش نسبت به اصلاح و ارتقاء وضعیت این مدارس اقدام کند.

دادستان تهران گفت: اداره آموزش و پرورش تهران مکلف شد فهرست و مشخصات تمام مدارس شهر تهران را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم خطر و ایمن تهیه و به سازمان آتش نشانی و نظام مهندسی ارائه نماید و بازدید مشترک و تهیه دستورالعمل مناسب با هر مدرسه با حضور اعضاء این کمیته با اولویت ساختمان های بحرانی و پرخطر انجام گیرد.

صالحی یادآور شد: درخصوص بیمارستان ها و درمانگاه ها نیز ضمن تشکیل کمیته مشترک شناسایی و ارتقاء ایمنی، مقرر شد هر سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی حداکثر ظرف دو هفته آینده فهرست و مشخصات تمام ساختمان های خود اعم از اداری، دانشگاهی، بیمارستان ها، درمانگاه ها و ... را در چهار سطح بحرانی، پرخطر، کم خطر و ایمن تهیه و به سازمان های نظام مهندسی و آتش نشانی ارائه کند.

 دادستان تهران تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد در صورتی که به هر دلیل امکان اصلاح وضعیت و ارتقاء ایمنی ساختمانی وجود نداشته باشد؛ اعضای کمیته نظر خود مبنی بر پلمب و تعطیلی ساختمان را به سازمان آتش نشانی و سازمان نظام مهندسی اعلام کنند تا با درخواست آن دو مرجع، دستور پلمب و تعطیلی ساختمان صادر شود.

به گفته دادستان تهران، سازمان بازرسی استان تهران نیز عملکرد اداره کل آموزش و پرورش تهران و دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی را از حیث عمل به تکالیف قانونی و اجرای دستورالعمل های آتش نشانی و ارتقاء ایمنی ساختمان ها بررسی و اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • مرتضی IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  11 2
  اینجا درس عبرتی وجود نداره!!!!! هر سال باید منتظر همچین فجایع ناگواری باشیم!!!!
 • عبدالله IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  10 1
  لابد این ناامن‌ترین بیمارستان اسم هم ندارد!
 • س IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  4 0
  همیشه همینه.بعد از هر فاجعه چند روز صحبت های جهت پیشگیری از تکرار فجایع مشابه میشه ولی در عمل اقدامی صورت نمیگیره.بعد از مدتی کلا موضوع و اتفاق رخ داده فراموش میشه تا اتفاق بعدی.پلاسکو عبرت نبود؟ الان هم مترومن عبرت نیست؟ پس از چه باید عبرت گرفت عزم و اراده میخاد که مدیران ندارند و فقط با ژست مدیریت وقت میگذرونند و حرف می‌زنند و عملی در کار نیست که نیست
  • IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
   6 0
   بله تلویزیون حقا وانصا فا همیشه نقش خودش را خوب ایفا میکند چند برنامه موازی بامسئولین میگذارد و چند برنامه درحاشیه خبر وپیش از خبر و درهنگام خبر و بعداز خبر و تفسیر خبر و..... میسازد وبعداز یکسال امار تلویزیون بالا میرود وریس تلویزیون باددر غبغب مبارک میاتدازدوخودرا پیروز ماجرا میداند و رسانه ملی رسالتش راانجام یافته میداند وروز ازنو وروزی ازنو......
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  2 3
  فردا با یک بمب همین بیمارستان پیش پیش فرو میریزدمرسی که گفتی
 • ناشناس IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  4 1
  مگه بازی فوتباله که با یک اخطار ازش عبور میکنید ؟ اگه واقعا غیر استاندار هست باید سریعتر پلمپ شود . تا کی میخواهید با جان مردم بازی کنید .
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  4 0
  ناایمن ترین بیمارستان کشور در تهران نام ندارد؟؟؟
  • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
   2 0
   بیمارستان لقمان و بیمارستان پوست رازی با بیش از هفتاد سال قدمت. از زمان ساخت تا به امروز مرمت نشده اند
  • IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
   2 0
   علوم پزشکی
 • IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  5 0
  چرا اسم این بیمارستان رو اعلام نمیکنید؟ میترسید آبروشون بره یا تعداد مریضاش کم بشه؟
 • حسنی IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  4 0
  شهرداری فقط زورش به دستفروشای بدبخت میرسه مایه تاسفه
 • حمید IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
  2 0
  اینجا همه چیز به پارتی ورانت برمیگردد
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۷
  0 0
  راست میگید اگه جان مردم برایتان اهمیت دارد اسم بیمارستان را اعلام کنید این خودش اخطاری کار گشاست !!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس