رد شایعه انتشار لیست خانه‌های ناایمن توسط سازمان آتش نشانی تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: لیستی با مضمون اعلام تعداد ساختمان‌های ناایمن و بیان جزئیات آن توسط سازمان آتش نشانی منتشر نشده است.

به گزارش مشرق، چند روزی است که لیستی مبنی بر وجود ساختمان‌های ناایمن در فضای مجازی و از جانب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در حال انتشار است.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن رد انتشار این لیست توسط این سازمان، گفت: در تهران بیش از ۱۲۰ ساختمان ناایمن داریم اما هیچ گونه لیستی از ساختمان‌های ناایمن در پایتخت توسط سازمان آتش نشانی اعلام نشده است.

به گزارش فارس، علی صالحی دادستان تهران در این خصوص گفته بود که از نظر این دادستانی هیچگونه محدودیتی برای اعلام اسامی و اطلاعات ساختمان ها و اماکن نا ایمن و خطرناک تهران که از آن به ساختمان بحرانی تعبیر شده است؛ وجود ندارد و این دادستانی همواره پیگیر وظایف قانونی دستگاه های مسئول در این رابطه بوده است.

همچنین حسب دستورصادره از سوی معاون دادستان در امور پیشگیری از وقوع جرم و حقوق عامه مبنی بر تشکیل کمیته شناسایی و تعیین تکلیف ساختمان‌های ناایمن در منطقه یک تهران، در تاریخ ۸ خرداد ۱۴۰۱ کمیته‌ای متشکل از ۱۵ عضو در خارج از وقت اداری در شهرداری ناحیه یک تشکیل شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس