رایزنی امیرعبداللهیان با همتای پاکستانی در داووس

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در داووس سوئیس دیدار کرده و به گفت‌وگو نشستند.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان و «بلاول بوتو زرداری» وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امروز (پنجشنبه) پنجم خرداد ماه و در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد (داووس) در داووس سوئیس دیدار کرده و به گفت‌وگو نشستند.

این نخستین ملاقات حضوری امیرعبداللهیان با وزیر خارجه جدید پاکستان است.

رایزنی امیرعبداللهیان با همتای پاکستانی در داووس +عکس

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  ۷ اردیبهشت در گفت‌وگوی تلفنی با «بلاول بوتو زرداری» انتصاب وی به سمت وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی پاکستان را تبریک‌ گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد و افزود: امیدوارم در دوره مدیریت شما در دستگاه دیپلماسی پاکستان شاهد گسترش بیش از پیش مناسبات دو کشور باشیم. جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امسال هفتاد و پنجمین سالگرد روابط خود را جشن می‌گیرند و این روابط که مبتنی بر اشتراکات گسترده فرهنگی تاریخی و زبانی است، می‌تواند به الگوی روابط بین کشورهای مسلمان تبدیل شود.

بوتو وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی پاکستان هم با اعلام عزم اسلام آباد برای گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه، ابراز امیدواری کرد با رفع موانع موجود مناسبات اقتصادی دو کشور نیز بیش از بیش گسترش یابد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران دیروز عصر برای شرکت در این نشست وارد سوئیس شد. وی امروز هم در نشستی با حضور فرید زکریا شرکت کرد و به پرسش‌های مطرح شده درباره مذاکرات وین، روابط ایران و آمریکا و مناسبات تهران و ریاض، اوضاع سوریه و یمن پاسخ داد.

امیرعبداللهیان دیروز در بدو ورود به سوئیس درباره این سفر اظهار داشت: امروز برخی از ملاقات‌های دوجانبه در نظر گرفته شده که در راستای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران با برخی از کشورهای جهان از این فرصت استفاده خواهیم کرد.   فردا در پنل مباحثه که به صورت تخصصی موضوعات سیاسی، ‌امنیتی، بین‌المللی و اقتصادی مورد توجه قرار می‌گیرد، شرکت خواهم کرد. در این نشست و فرصت پنل تدارک دیده شده، اولا اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران در دولت جدید را تبیین خواهم کرد و ثانیا با توجه به اینکه حداقل ۴۰ درصد برنامه سیاست خارجی ما در دولت مردمی، تمرکز بر مسائل اقتصادی و تجاری تمرکز دارد، دیدگاه‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های ایران را در این رابطه تشریح خواهم کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس