کد خبر 1379493
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
نگرانی آقای خاص از تعویق بازی‌های آسیای

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با ابراز نگرانی از همزمانی بازی‌های آسیایی با پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۳ گفت: در آن شرایط اولویت ما قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک است.

به گزارش مشرق، محمد بنا روز چهارشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: تعویق این رویداد به سال آینده و از طرفی با مسابقات جهانی همزمان است. با توجه به کسب سهمیه المپیک در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۳ این همزمانی سخت و شرایط بدی را پیش روی ما قرار خواهد داد. در آن شرایط به طور حتم اولویت ما مسابقات قهرمانی جهان است به طور حتم ۶ نفر برتر در اوزان المپیک را برای کسب سهمیه المپیک راهی جهانی سال ۲۰۲۳ خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در وزن ۹۷ کیلوگرم با توجه به همزمانی بازی‌های آسیایی و جهانی و البته پیش از تعویق بازی‌های آسیایی قصد داشتیم که از مهدی بالی و محمد هادی ساروی در این ۲ رویدادها بهره ببریم اما اکنون حضور بهترین نفر در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ صربستان مدنظر است.

آقای خاص کشتی ایران یادآور شد: با تعویق بازی‌های آسیایی و اینکه احتمال برگزاری این رویداد سال آینده وجود دارد و با توجه به اهمیت پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۳ نمی‌دانم در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم یا نکنیم با این وجود تابع مقررات هستیم. در این خصوص شورای المپیک آسیا با توجه به تعویق بازی‌ها می‌بایست اتحادیه جهانی کشتی را مجاب کند تا این رویداد را به زمان دیگر بگذارد.

بنا در خصوص وضعیت و آسیب دیدگی محمد علی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم اشاره کرد و گفت: در گفت و گویی با پزشک، اعلام کرد که وضعیت این کشتی‌گیر نگران کننده نیست و سه تا چهار هفته آینده به تمرین تیم ملی باز خواهد گشت.

وی همچنین به تغییر وزن سه کشتی‌گیر در تورنمنت قزاقستان اشاره کرد و گفت: در این تورنمنت محمدرضا گرایی، میثم دلیخانی و محمدرضا مختاری در یک وزن بالاتر و علیرضا نجاتی، پژمان پشتام، مهدی فلاح، رامین طاهری و علی شریفی بدون تغییر در وزن خود شرکت می‌کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرد که در تورنمنت ایتالیا نیز ترکیب تیم مشخص خواهد شد.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی رنکینگ اتحادیه جهانی جام بولات تورلیخانوف روزهای ۱۲ تا ۱۵ خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس