کد خبر 1378210
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۱
۲ میلیون نفر گرفتار ویرانگرترین سیلاب بنگلادش

طغیان رودخانه ها در شمال شرقی بنگلادش، شدیدترین سیلاب از حدود ۲۰ سال پیش را رقم زده و تقریبا ۲ میلیون نفر را در آب های خروشان سرگردان کرده است.

به گزارش مشرق، «مشرف حسین» مدیر ارشد دولت در منطقه سیلت بنگلادش گفت که سیل از شمال شرقی هند به رودخانه باراک نفوذ کرده و دستکم یکصد روستا در منطقه زکیگانج در بنگلادش را زیر آب برده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون حدود ۲ میلیون نفر گرفتار سیلاب شده اند، افزود دستکم ۱۰ نفر نیز در هفته جاری جان خود را از دست داده اند.

یک مقام محلی دیگر به خبرگزاری فرانسه گفت که سیل به بسیاری از بخش های شهر سیلت که بزرگترین شهر در شمال شرقی بنگلادش است، رسیده و حدود ۵۰ هزار خانواده را با مشکل قطعی برق مواجه کرده است.

بسیاری از بخش های بنگلادش مستعد سیلاب است و کارشناسان می گویند تغییرات اقلیمی احتمال وقایع جوی شدید در سراسر جهان را افزایش می دهد.

هر درجه اضافی از گرمایش جهانی، مقدار آب موجود در جو را به میزان تقریبا ۷ درصد افزایش می دهد و تاثیرات اجتناب ناپذیری بر بارندگی دارد.

سیل، تهدیدی همیشگی برای میلیون ها نفر از مردم بنگلادش وهمسایه شمال شرقی این کشور یعنی هند است، با این حال کارشناسان تغییرات اقلیمی را عاملی بر افزایش تعداد دفعات وقوع سیل و غیرقابل پیش بینی بودن آن می دانند.

آن سوتر در مرز هند نیز حدود ۵۰ نفر در روزهای طوفانی بر اثر وقوع سیل، رعد و برق و رانش زمین جان باخته اند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس