کد خبر 1376689
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
سهم ۹ درصدی آموزش و پرورش از اعتبارات عمرانی کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سهم امسال ما از اعتبارات عمرانی کشور به ۹ درصد رسیده است.

به گزارش مشرق، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی رؤسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز کشور، با اشاره به روند رو به رشد مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی، اظهار کرد: از سال ۱۳۷۷ و اولین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز تا سال ۱۴۰۰، مشارکت خیرین افزایش چشمگیری داشت و به سقف ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید که پیش بینی می‌کنیم در جشنواره بعدی از این میزان نیز بیشتر شود.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات ردیف مشارکتی همگام با تعهدات خیرین طی سالیان اخیر، افزود: سال ۱۳۹۹ تعهد دولت به ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید و سال ۱۴۰۰ هم این اعتبار تکرار شد؛ برای امسال نیز این روند افزایشی ادامه دارد و ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های خیّرساز با افزایش ۳۵ درصدی پیش بینی شده که نگرانی بابت تخصیص آن نداریم.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه سهم امسال ما از اعتبارات عمرانی کشور ۹ درصد است، گفت: حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی، جدا از اعتبارات استانی و کمک خیرین برای مدرسه‌سازی پیش بینی شده که اتفاق خوبی در حوزه اعتبارات آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای فرونشست زمین و پروژه‌های تخریب شده اشاره و تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به اصفهان بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب در حوزه مدرسه‌سازی داشتیم. همراهی وزیر آموزش و پرورش و استاندار اصفهان باعث شد ۳۹۰میلیارد تومان برای مقاوم سازی مدارس درگیر فرونشست زمین تخصیص یابد که قرار شد ۵۰درصد توسط سازمان برنامه و بودجه و ۵۰درصد از محل فروش املاک مازاد تامین شود تا دغدغه‌های این بخش کمتر شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مابقی این اعتبار مصوب نیز برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خیر ساز و جمع آوری مدارس سنگی و کانکسی درنظر گرفته شده است.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه مکاتبه‌ای با استانداران کشور انجام دادیم و درخواست کردیم قوانین و مقررات فروش املاک مازاد را پیگیری کنند، اظهار کرد: مقرر شد موضوع هنرستان‌های جوار صنایع نیز در دستور کار جدی استان‌ها قرار گیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس