کد خبر 1372087
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
آیا زلنسکی واقعا "چرچیل زمانه" شده است؟

رسانه عربی فرامنطقه ای در یادداشتی با اشاره به اینکه جنگ اوکراین تنها در راستای حفظ رهبری نظامی و اقتصادی و سیاسی آمریکا بر جهان اتفاق افتاد به توصیف زلنسکی به عنوان«چرچیل زمانه» توسط جورج بوش پرداخت.

به گزارش مشرق، روزنامه رای الیوم چاپ لندن در یادداشتی به قلم عبدالباری عطوان، نویسنده سرشناس جهان عرب و سردبیر این روزنامه نوشت: جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور پیشین آمریکا روز جمعه در گفت وگوی تلفنی کوتاه با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، او را "چرچیل زمانه" توصیف کرد، این مساله نه تنها توهین به نخست وزیر پیشین بریتانیا، شخصی که رهبری کشورش در پیروزی تاریخی بر نازی ها در جنگ جهانی دوم را برعهده داشت بلکه توهین به تمام معیارها و ملاک ها برای اندازه گیری رهبران و نمادهای تاریخی دیگر است. از سوی دیگر این امر بار دیگر بر حماقت، ساده لوحی و سطح پایین فرهنگ سیاسی و تاریخی رئیس جمهور پیشین آمریکا تاکید دارد؛ شخصی که برای دو دوره پیاپی بر عرش پادشاهی جهان نشست و ما آن را با اکراه می گوییم.

نویسنده آورده است: زلنسکی یا چرچیل زمانه با حمایت قوی دولت آمریکا انتخاب شد تا نازی های راست گرا بار دیگر در کشور اوکراین احیا شوند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را تحریک و او را ابتدا از خاک اوکراین وارد جنگ جهانی سوم کنند. این امر کاملا شبیه به سلطه لابی صهیونیستی بر بوش پسر و به کارگیری او به عنوان عروسک خیمه شب بازی برای حمله و و اشغال و ویرانی عراق است؛ شخصی که بیش از ۲ میلیون عراقی را به قتل رساند و این امر در راستای تضعیف عرب ها و خدمت به پروژه های سلطه گری اسرائیل بر منطقه بود.

در این یادداشت با اشاره به یک ضرب المثل عربی مبنی بر این که " هر شخصی به شبیه خودش متمایل می شود"  آمده است که عقل باطن و ناخودآگاه بوش و نظریه روانشناسی معروف "فرافکنی" باعث شد که وی این توصیف را برای زلنسکی انتخاب کند؛ فردی که دنباله همان باند صهیونیسیتی است، باندی که از ویرانی عراق و سپس لیبی و سوریه و یمن حمایت کرد.

در ادامه این یادداشت آمده است: حاکم واقعی اوکراین آمریکا است و آقای زلنسکی تنها ابزار و شاهد دروغین است که بیشتر اوقات خود را در پشت دوربین ها و سخنرانی در پارلمان های مختلف جهان سپری می کند، او تنها جملات و عبارت های نوشته شده را تکرار می کند و اصلا زمانی برای رهبری نبردها ندارد بنابراین مقایسه کردن او با چرچیل توهین و حماقت است؛ چرچیلی که در ارتش بریتانیا سپس وزارت دفاع منصب داشت و همچنین به عنوان خبرنگار جنگ نیز فعالیت داشت و برای دو دوره مختلف به عنوان نخست وزیر انتخاب شد که یکی از این دوره ها در جنگ جهانی دوم بود. او همچنین برنده جایزه نوبل ادبیات است و مجموعه ای از آثار و نقاشی های او در سال ۲۰۱۴ به مبلغ بیش از یک میلیون یورو فروخته شد.

نویسنده می گوید: ما در اینجا از چرچیل صاحب تاریخ سیاه استعمارگری تمجید نمی کنیم بلکه می خواهیم که میزان هوش برخی حکام پیشین و کنونی آمریکا را نشان دهیم و توطئه های مختلفی که اکنون در اتاق های بسته واشنگتن، تل آویو و برخی پایتخت های اروپایی و غربی برای کشاندن دنیا به جنگ جهانی سوم و چه بسا جنگ هسته ای کشیده می‌شود، برملا کنیم. هدف اصلی از این اقدامات باقی ماندن رهبری نظامی و سیاسی و اقتصادی جهان در دست آمریکا و جلوگیری از انتقال آن به مسکو و یا پکن است.

نویسنده همچنین آورده است: دولتی که  توسط یک "عروسک خیمه شب بازی" که پیش از این یک  "دلقک" بود رهبری می شود نمی تواند در این جنگ پیروز شود، وقتی که آدولف هیتلر و ناپلئون در دو مرحله مختلف تاریخی نتوانستند روسیه را شکست دهند چگونه این زلنسکی می تواند با سخنرانی و نمایش های تلویزیونی آن را شکست دهد؟

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: مردم اوکراین که همواره با آنها ابراز همدردی کرده و با انواع اشغالگری مخالفت می کنیم، قربانی بزرگ این جنگ و یک تله خونین و ویرانگر است؛ تله ای که زلنسکی با چشمان باز مردم کشور خود را در آن افکند. ما در حالی بر این امر تاکید می کنیم که خود همواره قربانی  یک تله غربی و صهیونیستی در فلسطین بودیم و هستیم و همان گونه که به عنوان عرب و فلسطینی با ویرانی و گرسنگی و محرومیت بهای نازی های آلمانی را پرداخت کردیم امروز با چشمان خود از طریق تلویزیون شاهد این هستیم که چگونه مردم اوکراین بهای نازی جدید در کشور خود را می دهند و ثروت و اموال دیگر ملت های اروپایی نیز در راستای حمایت از این جنگ از بین می رود.

در پایان این یادداشت آمده است: تزلزل تحریم‌ها، بالا رفتن میزان تورم، افزایش وحشتناک قیمت کالاها و خدمات، پایین آمدن ارزش ارزهای اروپایی و آمریکایی، سقوط شهرهای اوکراین یکی پس از دیگری به دست روس ها، بالا رفتن بی سابقه ارزش روبل روسیه و پر شدن خزانه روسیه از میلیاردها پول در نتیجه بالا رفتن قیمت نفت و گاز و گندم و غلات همگی در نتیجه این جنگ است. با این حال برخی ها همچنان زلنسکی را قهرمان می خوانند و او را با چرچیل مقایسه می کنند، این یکی از نشانه های آخر الزمان و چه بسا پایان جهان است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • خیره IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  4 5
  کی باورش میشد این دلقک، پوتین رو بازیچه خودش کنه؟ به پوتین گفته واسه رژه روز پیروزی، تسلیحات کافی نداری. خخخخخخ
  • IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
   4 2
   بیچاره اوکراین که سر مسخره بازی‌های یه دلقک ویران شد
  • IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
   1 1
   این و غربگداها خودشون کلا بازیچه غرب و صهیونیست‌ها هستند و زر مفت میزنن!! به قول یه نویسنده آمریکایی، اوکراین تو توییتر و اینا برندهٔ جنگ معرفی میشه ولی واقعیت چیز دیگه ایه و هر روز روسیه داره یکی دوتا شهرشو میگیره!! خخخخخخخخ
  • IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
   0 0
   آمریکا با جنگ رسانه ای هر چه بیشتر بر تنورجنگ می دمد تا سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی بیشتری پیدا شود ـــــ آمریکا ؛ گاوهای بولوند چشم آبی شیرده پرورش می دهد ــــــ سرانجام با توطئه ودخالت های آشکار و نهان و کارگردانی آمریکا ؛ و بازی موفق مهره یهودی ــ رییس جمهور به ظاهر دلقک اوکراین ــ در یک جنگ زرگری تمام عیار(سیاست تحریک حداکثری)؛ پای روسیه در باتلاق جنگ اوکراین وارد شد. اکنون آمریکا به کمک رسانه هایش از روسیه غولی می سازد که هر لحظه تصمیم دارد کشورهای اروپایی را یک لقمه چپ کند. و بدین ترتیب ؛ آمریکای پس از ترامپ ؛ با انبوهی از مشکلات ؛ موفق گردید ، بحران های خود را صادر نماید. با افزایش سرسام آور نفت ؛ از یک سو ؛ اقتصاد چین را مهار می کند و از سوی دیگر؛ مهار دو جانبه ای در اروپا ایجاد نماید: 1ـــ روسیه را با تحریم اقتصادی و تهاجم رسانه ای و بحران های سیاسی مهار زده و به سقوط بکشاند . و 2ـــ نژاد جدید گاوهای شیرده؛ این بار؛ بولوند چشم آبی اروپایی (آلمان ، فرانسه ؛ فنلاند ؛ سوئد ، هلند؛ نروژ ؛ لهستان و .....) را ــ همانند گاوهای شیرده خلیج فارس ــ سر کیسه کند و کارخانه های اسلحه سازی خود را رونق بخشد و سلاح های بنجل خود را به اروپایی ها بیندازد. از نتایج بدیهی این آتش افروزی آمریکایی : 1- فرار سرمایه های اروپایی به آمریکا 2- فرار مغزهای اروپایی به آمریکا 3- فرار سایر نخبگان (هنری ؛ ورزشی و..... ) اروپایی به آمریکا می باشد. و برای قدردانی از بازی موفق دلقک اوکراینی ؛ در فریب روسیه ؛ به جای اسکار ؛ جایزه صلح نوبل به او داده می شود. زلنسکی: «من تبعه رژیم صهیونیستی هستم و شهروند اسرائیل! اما در اوکراین زندگی می‌کنم» به خاطر بیآوریم: آمریکایی ها ؛ به کابوی Cowboy معروفند. کابوی یعنی گاوچران یعنی: متخصص شناسایی ، به دام انداختن ؛ رام سازی و پرورش گاو وحشی . سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی پیدا شد ـــــ گاوهای بولوند چشم آبی آماده شیر دهی می شوندــــ
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  5 6
  دلقک مترسک بی صفت
 • نیما IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  3 2
  البته به این موضوع توجه نکرد که اصلا هلوکاستی وجود نداشته و مردم فلسطین خود قربانی یک دروغ تاریخی شدند صهیونیست ها و نازی ها در آلمان متحد بودند و لابی صهیونیست ماشین جنگ هیتلر را روشن کرد
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
  6 7
  قلبا برای زلنسکی احترام زیادی قائلم چون در برابر استالین زمان ایستاده
  • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
   3 2
   استالین گرجی بود نه روس زلنسکی وعلی اف به دنبال جمهوری خزریا هست حتما به تو هم پست می دهد اما بدان مردم منطقه که در سوریه داعش را شکست دادند در اینجا هم پیروزمی شوند
  • IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
   3 3
   او تنها در نقشی که برایش تعیین شده بازی میکند، که حتی از پس بازی آن نیز خوب بر نمی آید
  • IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
   0 0
   اون قلبت نیست خرزو!
  • AU ۰۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
   1 1
   دل به دل راه داره،جالب که برای یک زناکار و بی بی بندباری احساس نزدیکی میکنی! پس بر دار برو پیشش و در راهش! کشته بشو! شاید باهم در اون دنیا محشور شدید!
 • IR ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
  2 1
  چرچیل ژنرال بود این دلقک است خیلی فرق است البته می شود نقش چرچیل را بدهند در سینما و تاتر بازی کند خوب بازیگر است
 • هموطن IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
  0 1
  یک بار دیگر مخاطبین این جمله را با دقت بخونندو به دلبسته های کدخدای پوشالی غرب هم بگن که از خواب غفلت بیدار بشن: زلنسکی با حمایت قوی دولت آمریکا انتخاب شده . کاملا شبیه به سلطه لابی صهیونیستی بر بوش پسر و به کارگیری او به عنوان عروسک خیمه شب بازی برای حمله و و اشغال و ویرانی عراق است. مردم اوکراین که همواره با آنها ابراز همدردی کرده و با انواع اشغالگری مخالفت می کنیم، قربانی بزرگ این جنگ و یک تله خونین و ویرانگر است؛ تله ای که زلنسکی با چشمان باز مردم کشور خود را در آن افکند. زلنسکی یا چرچیل زمانه با حمایت قوی دولت آمریکا انتخاب شد تا نازی های راست گرا بار دیگر در کشور اوکراین احیا شوند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را تحریک و او را ابتدا از خاک اوکراین وارد جنگ جهانی سوم کنند. این امر کاملا شبیه به سلطه لابی صهیونیستی بر بوش پسر و به کارگیری او به عنوان عروسک خیمه شب بازی برای حمله و و اشغال و ویرانی عراق است؛ شخصی که بیش از ۲ میلیون عراقی را به قتل رساند و این امر در راستای تضعیف عرب ها و خدمت به پروژه های سلطه گری اسرائیل بر منطقه بود.
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۹
  0 0
  عبدالباری احتمالاهم از جرج بوش طلب داشته هم از زلنسکی که اینجوری فحش می ده ولی دوست عزیز اینکه تو نتونستی بدهیتو وصول کنی که به معنی پایان جهان نمی شه می شه؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس