کد خبر 1371990
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱
رام الله به تل آویو: تمام مناطق قدس متعلق به ملت ماست

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به ادعای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که تمام مناطق قدس، متعلق به ملت فلسطین است.

به گزارش مشرق، «نبیل ابو ردینه» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین به سخنان امروز «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی واکنش داد و تاکید کرد که تمام مناطق قدس متعلق به ملت فلسطین است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین «وفا»، ابوردینه گفت: «قطعنامه ۱۹۳۰ جامعه ملل تصریح می‌کند که مالکیت مسجد الاقصی، دیوار البراق و محوطه‌ی روبه‌روی آن تنها متعلق به مسلمانان است».

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: «براساس قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی پایتخت، قدس شرقی، با تمام اماکن مقدس اسلامی و مسیحی‌اش تا ابد متعلق کشور فلسطین است».

وی در ادامه تاکید کرد: «قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت در سال ۲۰۱۶ نیز تأیید می‌کند که قدس شرقی بخش جدایی‌ناپذیری از اراضی اشغالی فلسطین است و همه اَشکال شهرک‌سازی در همه زمین‌های فلسطینی غیرقانونی تلقی می‌شود».

ابورودینه خطاب به مقامات رژیم صهیونیستی افزود: «هرگونه تلاش اسرائیل برای مشروعیت بخشیدن به اشغال زمین‌های کشور فلسطین از جمله قدس شرقی، تلاشی ناموفق خواهد بود».

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در پایان تصریح کرد: «تنها راه دست‌یابی به امنیت، صلح و ثبات در منطقه و جهان ما، به رسمیت شناختن حقوق مردم فلسطین و همچنین به رسمیت شناختن قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی است».

این واکنش در حالی صورت گرفت که امروز (یک‌شنبه) نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرد که این رژیم بدون هیچ گونه توجهی به درخواست‌ها و قوانین بین‌المللی در خصوص قدس تصمیم خواهد گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس