کد خبر 1370755
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸
مهدی صفری

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی ایران و قرقیزستان در اواخر خرداد خبر داد.

به گزارش مشرق، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه نمایشگاه‌های اختصاصی در معرفی و شناساندن هرچه بهتر دستاوردها، قابلیت ها و کیفیت محصولات شرکت های ایرانی به بازارهای دیگر کشورها، دومین نمایشگاه اختصاصی ایران و قرقیزستان که قرار است در تاریخ ۲۸ الی ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ در شهر بیشکک برگزار گردد را فرصت بسیار خوبی برای شرکت‌های توانمند ایرانی دانست تا در شرایط خاص اقتصادی کنونی برای متنوع سازی بازارهای خود تلاش کنند.

صفری، تقویت روابط تجاری و اقتصادی با مجموعه کشورهای آسیای میانه از جمله قرقیزستان را یکی از اولویت های دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ذکر کرد و ضمن دعوت از شرکت های ایرانی برای حضور قوی و حداکثری در نمایشگاه قرقیزستان، گفت: وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک در همراهی و همکاری با مسئولان برگزاری نمایشگاه، از هیچ تلاشی برای تسهیل مشارکت شرکتها فروگذار نخواهند کرد.

گفتنی است، حجم مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان در سال ۱۴۰۰ طبق آمار منتشر شده، به حدود ۸۰ میلیون دلار رسید.

در این سال صادرات ایران به قرقیزستان به ۷۹ میلیون دلار رسید و در بین چهار کشور اتحادیه اقتصادی اورآسیا رده چهارم را دارد.

این میزان مبادلات در تاریخ روابط تجاری دو کشور یک رکورد محسوب می شود و بالاترین رقم تاکنون بوده است.

در برنامه امسال حجم روابط بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار هدف گذاری شده است و اگر کریدور بندرعباس به اوش راه اندازی شود، این هدف قطعا دست یافتنی است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس