عملکرد متفاوت خط دفاعی سپاهان از لیگ برتر تا آسیا

تیم فوتبال سپاهان در آخرین دیدار آسیایی خود تن به شکست سنگین و پر گل مقابل الدحیل داد تا در نهایت با کسب ۷ امتیاز از این مسابقات کنار برود.

به گزارش مشرق، تیم فوتبال سپاهان که عملکرد خوبی در لیگ قهرمانان آسیا نداشت، با پذیرفتن شکست سنگین ۵ بر ۲ مقابل الدحیل در آخرین گام وداعی تلخ با این مسابقات داشت و دست خالی به خانه بازگشت.

شاگردان محرم نویدکیا در حالی با قرار گرفتن در جایگاه سوم جدول از این مسابقات کنار رفتند که مقابل پاختاکور ۲ پیروزی به دست آورده و مقابل الدحیل دو بار شکست خوردند. آنها مقابل التعاون یک بار پذیرای شکست شده و یک بار هم با نتیجه مساوی متوقف شدند تا جمع امتیازاتشان به عدد ۷ برسد. سپاهانی‌ها در این مسابقات کلاً ۸ بار به گل رسیدند و ۱۲ بار تسلیم حریفان شدند تا تفاضل گل آنها روی عدد منفی ۴ بایستد که این آمار خوبی برای این تیم محسوب نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

واکنش نورافکن به انتقاد از عملکردش و حذف سپاهان

سپاهان که در لیگ برتر با ۴۵ امتیاز در پایان هفته بیست و چهارم در جایگاه سوم قرار دارند، با ۳۵ گل دارای بهترین خط حمله مسابقات هستند و متوسط ۱/۴۵ گل به ازای هر مسابقه را ثبت کرده‌اند. به تعبیر دیگر آنها در هر ۶۲ دقیقه یک بار به گل رسیده‌اند. عملکرد آسیایی آنها در فاز تهاجمی قدری ضعیف‌تر نسبت به لیگ است و با زدن ۸ گل در ۶ مسابقه، متوسط ۱/۳۳ گل به ازای هر بازی و یا به تعبیری هر ۶۷/۵ دقیقه یک گل به ثمر رسانده‌اند که مقایسه عملکرد آنها در لیگ و آسیا خیلی تفاوت ندارد و آنها در لیگ اندکی بهتر بوده‌اند.

این در حالی است که عملکرد سپاهان در لیگ و آسیا در فاز دفاعی تفاوت عمده‌ای دارد. شاگردان نوید کیا در لیگ برتر با ۱۵ گل خورده صاحب دومین خط دفاعی برتر مسابقات هستند و به طور میانگین به ازای هر ۱۴۴ دقیقه بازی یک بار گل خورده اند. این تیم در آسیا ۱۲ گل در ۶ دیدار دریافت کرد تا به طور متوسط در هر ۴۵ دقیقه یک گل خورده باشد.

باید دید تاثیر روانی نتایج ضعیف آسیایی سپاهان در عملکرد آنها در لیگ برتر هم تاثیر خواهد گذاشت یا شاگردان نوید کیا بعد از بازگشت از آسیا با همان روند قبلی در لیگ برتر به میدان رفته و نتیجه خواهند گرفت.

سپاهان در پایان هفته بیست و چهارم لیگ برتر با ۴۵ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد و با فاصله ۷ امتیازی که بین این تیم و تیم چهارم جدول (فولاد) وجود دارد، شاید بتوان گفت حاشیه امن مناسبی برای حفظ این جایگاه دارد. اما طلایی پوشان اصفهان بدشان نمی‌آید شانس شان را برای گرفتن جایگاه دوم جدول هم امتحان کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس