مسکن نمایه

رئیس بنیاد مسکن از آغاز پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن به روستائیان از هفته آینده خبر داد.

به گزارش مشرق، اکبر نیکزاد در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتی شریف از آغاز  پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی از هفته آینده خبر داد و اظهار کرد:‌ طی صحبتی که با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم، قرار شد پرداخت وام مذکور با سود ۵ درصد با دوره بازپرداخت ۲۰ ساله به روستائیان از هفته آینده آغاز شود.

وی افزود:‌ قرار شده در قالب طرح نهضت ملی سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی و ۲۰۰ هزار مسکن شهری توسط مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته شود.

بیشتر بخوانید:

واگذاری مسکن به خانوارهای دارای ۳ فرزند +جزئیات

وی بیان کرد: ساخت مسکن روستایی با محوریت مردم است و با پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت و  با همدلی به هدف پایان بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سال ۱۴۱۰ خواهیم رسید.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب در مورد تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن گفت: وزارت راه و شهرسازی در تامین زمین توفیقات خوبی داشته است و بنیاد مسکن وعده ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در هر سال داده است که تا پایان اردیبهشت عملیات اجرایی یکصدهزار واحد مسکونی در شهرها را شروع خواهیم کرد، هم اکنون نیز حدود ۸۰ هزار واحد مسکونی در ۳۱ استان کشور در مراحل مختلف ساخت است و مرحله اول آن در اوایل تیرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

نیکزاد در ادامه افزود: براساس اطلاعات رسیده تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن انجام شده و نقشه تهیه شده است و ظرف ده روز آینده در پروانه ساخت از سوی شهرداری صادر خواهد شد .

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه تاکید کرد: اطلاعات تمامی پروژه‌ها و ساخت مسکن در شهرهای مختلف بر روی سایت بنیاد مسکن بارگذاری خواهد شد.

وی بیان کرد: اجرای عملیات طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف کشور با تامین اراضی از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد و بنیاد مسکن با بهره گیری از کمک شهرداری‌ها و نظام مهندسی عملیات ساخت مسکن را پیش خواهد برد.

به گزارش تسنیم، ۲۰ فروردین امسال رئیس بنیاد مسکن با انتقاد از عدم پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی و مانع‌تراشی سازمان برنامه و بودجه گفته بود: این ترک فعل است و مسئولان باید پاسخگو باشند.

نیکزاد ثمرین با بیان این‌که ۲۵ آبان سال گذشته در شورای عالی مسکن با حضور رئیس‌جمهوری مصوب شد وام مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد،‌  افزود: سود این وام ۵ درصد و زمان بازپرداخت آن ۲۰ ساله است. سازمان برنامه و بودجه مقابل این مصوبه ایستاده است با وجود این‌که حدود یک زونکن نامه زده‌ایم حتی با رئیس‌جمهوری هم مکاتبه‌ کرده‌ایم و با وجود دستور اکید آیت‌الله رئیسی این وام پرداخت نمی‌شود.

وی با تاکید بر این‌که ۴۰ هزار روستا ۴۰ هزار دژ مستحکم ایران است و به برکت این روستاها امنیت پایداری است که داریم، اضافه کرد: سازمان برنامه و  بودجه می‌گوید این وام تورم زاست، اگر نوسازی مسکن روستایی نبود الان با زلزله‌های ۵ و ۶ ریشتری آمار خسارت‌ها این نبود. ترک فعل اگر موجب ضرر و زیان با مردم شود، مسئولان باید پاسخگو باشند. عزیزانی که همراهی نمی‌کنند اگر زلزله‌ای بیاید باید پاسخگو باشند.

وی یادآور شد: سال گذشته پرداخت تسهیلات بازسازی ابتدا با ۱۸ درصد ابلاغ شد که بعد از نهیب رئیس‌جمهوری بانک مرکزی و سازمان برنامه جمع‌وجور کردند و سود را به ۵ درصد کاهش دادند و بلاعوض شهری و روستایی با تاکید آیت‌الله رئیسی پرداخت شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس