کد خبر 1367085
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
نویدکیا: نقطه تاریک مسابقات، تصمیم‌گیری AFC‌ بود/همزمان نبودن بازی‌ها کارمان را سخت‌تر می کند

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: وضعیت گروه کمی پیچیده است و همزمان نبودن بازی ها کار ما را سخت تر می کند.

به گزارش مشرق، محرم نویدکیا در نشست خبری پیش از بازی با الدحیل قطر اظهار داشت: خوشبختانه هنوز برای صعود شانس داریم اما وضعیت گروه کمی پیچیده است. همزمان نبودن بازی‌ها کار ما را سخت تر می‌کند.

وی افزود: بازی اول را به الدحیل باختیم. با تیم خوبی بازی داریم. باید برنامه ریزی خوبی داشته باشیم که از آخرین شانسمان به خوبی استفاده کنیم. اول باید کارمان را به خوبی انجام دهیم و بعد منتظر شرایط باشیم. نباید انتظار داشته باشیم که دیگران شرایط را برای صعود ما فراهم کنند. بنابراین باید خیلی با برنامه باشیم تا از آخرین شانس مان خیلی خوب استفاده کنیم.

سرمربی سپاهان در مورد غیبت ۳ بازیکن این تیم در بازی فردا گفت: بازیکنان ما همیشه نشان دادند چه یک دقیقه بازی کنند و چه ۹۰ دقیقه، با تمام وجود کار می‌کنند. درست است که سه بازیکن را ندارم اما مطمئنم بقیه بازیکنان تمام تلاششان را مثل بازی های قبل و حتی مسابقات لیگ به کار می گیرند.

وی افزود: به هر بازیکن هر چقدر زمان دادم، سعی کردند بهترین عملکردشان را داشته باشند. الان هم خیالم راحت است که با تمام وجودشان کار می کنند. به هیچ کدام ازبازیکنانم شک ندارم. هرکدام بازی کنند با تمام وجود برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند.

نویدکیا در مورد اینکه سپاهان شانس‌های زیادی را در بازی‌های قبلی برای صعود راحت تر از دست داد، عنوان کرد: این حرف را قبول دارم اما فوتبال یک زندگی است و این اتفاقات می افتند. نمی توانیم به گذشته برگردیم، بنشینیم، سرمان را بگیریم و غصه بخوریم که چرا از موقعیت هایمان خوب استفاده نکردیم.

وی افزود: فقط مجبوریم به آینده نگاه کنیم. با نگاه کردن به گذشته غیر از اینکه از نظر روحی روانی خودمان را اذیت می کنیم کار دیگری نمی کنیم. فقط موظفیم بازی به بازی شرایط بهتری را فراهم کنیم و فوتبال خوبی را ارائه بدهیم. اینکه می توانیم موقعیت سازی کنیم نشان می دهد مسیر خوبی را طی می کنیم و برای آینده باشگاه امیدوار کننده است.

سرمربی سپاهان در مورد میهمان نوازی فدراسیون فوتبال عربستان و باشگاه التعوان اظهار داشت: فقط  یکی دو روز اول مشکلات کوچکی داشتیم که آن هم از طرف باشگاه التعاون یا فدراسیون عربستان نبود.  ولی اتفاقاتی بود که برایمان افتاد. در کل از مهمان نوازی ان ها ممنون هستم. همه چیز عالی و با برنامه بود.

نویدکیا با انتقاد از برنامه ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا تصریح کرد: نقطه تاریک مسابقات را باید برای AFC‌در نظر بگیریم. اول به خاطر اینکه VAR‌ نبود. اگر سیستم کمک داور ویدئویی وجود داشت شاید اتفاقات دیگری می افتاد. موضوع دوم این است که؛ همیشه در فوتبال می گویند بازیکنان، مربیان، مسئولین و... باید تلاش کنند فوتبال رو به جلو برود ولی من همیشه با این موضوع مخالف بودم.

وی افزود: تصمیم گیرنده های اصلی باید اول حرفه‌ای باشند به همان نسبت که به بازیکنان، مربیان و... بر می گردد تا فوتبال پیشرفت کند. وقتی می بینیم بازی آخر که بازی سرنوشت سازی است نمی‌تواند همزمان برگزار شود، پس AFC باید با مسئولیت بیشتری بازی ها را برگزار کند. صرفا به خاطر اینکه فوتبال برگزار شود و مسئولیتش را تمام کند، نباشد. امیدوارم در AFC‌آدم‌های قوی‌تری تصمیم گیرنده باشند تا بتوانند چنین مشکلاتی را راحت حل کنند. این موضع هیچ ربطی هم به باشگاه التعاون یا فدراسیون فوتبال عربستان ندارد.

سرمربی سپاهان گفت:‌ آن‌ها روز اول این امکانات را معرفی کردند و AFC‌ تصمیم گرفته چنین اتفاقی بیفتد. AFC یک نقطه تاریک در این دوره از مسابقات به خصوص در گروه ما داشته که امیدوارم از سال های بعد این کار قوی تر انجام شود. اینجاست که نشان می دهد چرا فوتبال ما نسبت به سرمایه گذاری که داریم نسبت به فوتبال اروپا، پیشرفت زیادی ندارد. مسئولین ما باید حرفه ای تر باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس