خاتمی: مسئولان برای علاج گرانی‌ها تدابیر موثرتری داشته باشند/ همه تحریم‌ها بلااستثناء باید لغو شود

خطیب جمعه تهران با اشاره به مذاکرات وین گفت: همه تحریم‌ها بلااستثناء باید لغو شود، تحریم‌های هسته‌ای و حقوق بشری و غیره. حرف ما این است که مقامات مذاکره‌کننده‌ی ما مومن و متدین هستند.

به گزارش مشرق، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب جمعه تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی که در دانشگاه تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امیرالمومنین امام علی(ع) تجلیِ توحید و عشق به خداوند را محور قرار می‌دهیم و به صراحت و بدون هیچ‌گونه استثنائی می‌گوییم که الگوی بندگیِ ذات مقدس ربوبی، امام علی(ع) است. ایشان کانون فضائل و امام المتقین و پیشوای موحدین و نمازگزاران است ولی زیربنای همه‌ی این‌ها این است که حضرت، امام و امیرالمومنین است. تمام این صفات برگرفته از خداباوریِ ایشان است، ایشان با تمام وجود خدا را باور دارد.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) فرمود که ایمان با گوشت و خون و جان علی(ع) عجین شده است. ایشان در معرفی خود در این صفت می‌فرمایند که علی را تهدید به جنگ و شمشیر نکنید که من نمی‌ترسم و با تمام وجود خداباور هستم. نماز امیرالمومنین(ع) عاشقانه است و با سند صحیح و به درستی نقل شده که تیر را در حال نماز از پای ایشان کشیدند و حضرت متوجه نشد و غرق در نماز بود.  ایشان امام و پیشوای همه عرصه‌هاست، هم جنگ نظامی و جهاد با نفس، حضرت ۲۵ سال خون جگر خورد و در همه عرصه‌ها مجاهدت کرد.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: باید از ایشان درس بگیریم و اگر بخواهیم این نظام و انقلاب با شتاب به راه خود ادامه بدهد، نیاز به تقویت این ایمان داریم؛ ما نمی‌توانیم مانند امیرالمومنین(ع) بشویم ولی می‌توانیم در مسیر ایشان حرکت کنیم و همانند عاشقان ایشان و همانند حاج قاسم‌ها همگی سربازان امام علی(ع) بشویم.

خاتمی در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران بر ضرورت و لزوم توجه کامل به شب قدر و شب بیست و سومِ ماه مبارک رمضان به‌طور ویژه و خاص، تأکید کرد و گفت: مسئله گرانی و افزایش سرسام‌آور و افسارگسیخته‌ی قیمت‌ها درد جانکاه مقام معظم رهبری است و در پیام سال نو از گرانی‌ها یاد کردند و روشن است که رئیس‌جمهور محترم نیز همین درد جانکاه را دارد و مسئولینِ همراهش در تلاش برای علاج این درد هستند؛ این واقعیت می‌گوید که مسئولان محترم تدابیر موثرتری برای مقابله با این مشکل مردم بیابند که مردم آرامش پیدا کنند. اینکه مردم هیچ پیش‌بینی از قیمت‌ها برای فردا نداشته باشند، ناآرامی را در جان آن‌ها ایجاد می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به راهپیمایی روز قدس امسال، بیان کرد: مردم ما با شکوهِ فزاینده، مانند همیشه وارد صحنه خواهند شد و گام‌های راهپیمایی در روز قدس عمل صالح و از گام‌های خداپسندانه است. این راهپیمایی هرساله اهمیت ویژه‌ای داشته و امسال دو اهمیت دارد؛ یکی جنایتی است که در فلسطین اشغالی، مسجد الاقصی صهیونیست‌سازی می‌شود و مسلمانان را از قبله‌ی اول خود بیرون می‌کنند و شهرک‌نشین‌های صهیونیست را به آن‌جا می‌برند و این توطئه است. راهپیمایی روز قدس فریاد علیه این توطئه است.

امام جمعه موقت تهران گفت: رژیم صهیونیستی خیلی امید داشت که با سازش مرتجعین منطقه آرامش پیدا کند و مسئله فلسطین به حاشیه برود اما آفرین بر فلسطینی‌ها که با عملیات جهادطلبانه و شهادت‌طلبانه‌ی خود رژیم صهیونیستی را ناکام گذاشتند. آن‌ها باید پشتیبانی بشوند و دین ما می‌گوید که باید این پشتیبانی انجام بگیرد.

خاتمی در محکومیت اهانت به قرآن کریم در سوئد و حمایت پلیس و دولت این کشور از این اقدام، تصریح کرد: عجیب است که با شعار آزادی از این اقدام سخیف و جنایت‌کارانه حمایت می‌کنند؛ آزادی در سوئد یعنی آزادی اهانت به پیامبران و یعنی بسترسازی برای نژادپرستی و به این آزادی می‌گویند؛ آزادیِ آن‌ها شعار است و اگر کسی در کشورهای اروپایی علیه هولوکاست حرفی بزند، زندانی می‌شود اما اهانت به مقدسات ۲ میلیارد مسلمان نه‌تنها محکوم نمی‌شود بلکه حمایت هم می‌شود. به اهانت‌کنندگان می‌گویم که مطمئن باشید این حرکت به ضرر شماست و به فضل خدا نمی‌توانید جلوی موج اسلام‌گرایی را بگیرید؛ همین کار نشان از آن است که منطق ندارید.

وی در ادامه خطبه‌ی دوم گفت: روز پنجم اردیبهشت‌ماه سالگرد حمله نظامی آمریکا به طبس است؛ آمریکا دائما علیه ملت ایران توطئه کرده و از ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ که رژیم اسلام‌ستیز، استقلال‌ستیز و مردم‌ستیزِ پهلوی را بر مردم مسلط کرد و از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون یک روز از توطئه علیه ملت ایران باز نمانده است، ۶۹ سال مدام توطئه کرده و این است که مردم ما شعار مرگ بر آمریکا را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنند.

خطیب جمعه تهران افزود: توطئه جنایت در تجاوز به ایران در طبس از زنجیره‌های توطئه آمریکاست. نکته بعدی اینکه در این عرصه خداوند متعال به داد ملت ما رسید و شش‌ماه مخفیانه با طراحی کارتر(رئیس‌جمهور وقت آمریکا) برنامه‌ریزی کرده بودند تا به تهران بیایند و کسی نمی‌دانست؛ اما خدا می‌دانست و ریگ‌های بیابان سربازان خدا شدند؛ ما این خدا را امروز هم داریم و بیاییم با خدا باشیم.

خاتمی درخصوص انفجارها در افغانستان نیز تصریح کرد: ما به صراحت به حاکمان افغانستان می‌گوییم که وظیفه‌ی شما تأمین امنیت شهروندان است، این وظیفه کجا رفته؟ بمب در مسجد و مراکز آموزشی منفجر می‌شود و این حق مردم است که به شما بگویند به وظیفه خود عمل کنید. عاملان این جنایت باید دستگیر بشوند و به سزای عمل ننگین خود برسند و به گوش جهانیان هم برسد که این تروریست‌ها دستگیر و اعدام شده‌اند و این حرف منطقی و عقلایی است.

وی ادامه داد: برخی می‌خواهند روابط برادرانه بین دو ملت مسلمان ایران و افغانستان را تیره کنند و این شگرد استکباری است؛ این روابط آسیب نخواهد دید و همین‌جا برای دو شهید گرامی صحن امام رضا(ع) طلب رحمت و مغفرت و برای جانباز این حادثه طلب شفا داریم.

خطیب جمعه تهران هم‌چنین درباره مذاکرات وین اظهار داشت: همه می‌دانند که مذاکرات وین متوقف شده و تمام حرف این است آن‌چه را که رهبری معظم انقلاب می‌خواهند باید تحقق یابد؛ اولا باید تضمین جدی انجام بشود، نه‌اینکه امروز قرار ببندند و فردا یکی بیاید نقض کند. نکته بعدی اینکه مسئله «pmd» که مدام ایران را محکوم می‌کنند که "شما در پی ساخت بمب اتم هستید"، چندبار تکذیب کنیم و چند بار این دروغ را تکرار می‌کنید؛ پرونده‌ی این را ببندید و همه تحریم‌ها بلااستثناء لغو شود، تحریم‌های هسته‌ای و حقوق بشری و غیره. حرف ما این است که مقامات مذاکره‌کننده‌ی ما مومن و متدین هستند و از خطوط قرمز مقام معظم رهبری عبور نخواهند کرد.

خاتمی با اشاره به ۲۹ فروردین، روز ارتش گفت: نیروهای مسلح ما و ارتش در طراز انقلاب اسلامی و  محبوب دل‌های مردم هستند و یاد و خاطره شهید قرنی و صیاد شیرازی را گرامی می‌داریم. هم‌چنین ۲ اردیبهشت‌ماه روز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است؛ سپاه افتخارات فراوانی دارد و همین جمله‌ی کوتاه امام خمینی(ره) تا ابدیت بر تارک سپاه خواهند درخشید که "اگر سپاه نبود، کشور نبود".

وی با بیان اینکه ملت ما قدردان این فرزندان ایثارگر و مایه عزت خود هستند، تصریح کرد: می‌گویند که چرا سپاه پایگاه اسرائیل را می‌کویبد و می‌گوید که "ما کوبیدیم". این افتخار سپاه است که به دشمن می‌گوید ما کوبیدیم و اگر دست از پا خطا کنید سیلی محکمی خواهید خورد؛ و چه بسا کار به‌جایی برسد که تل‌آویو و حیفای شما با خاک یکسان بشود.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: قطعا سپاه باید از لیست تحریم‌ها خارج بشود، اگر کسی هم‌نوا با آمریکا و اسرائیل بگوید که سپاه از لیست تحریم‌ها نباید خارج شود، این سخن ضدملی و همسویی با اجانب است و آزادی بیان نیست. مسئولان با این اراجیف برخورد کنند و قرار نیست هرکسی هرچیزی به ذهنش آمد ولو به ضرر نظام اسلامی و همسویی با دشمن بگوید؛ سپاه محبوب بوده و هست و خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 49
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • محمد IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  3 12
  عالی
  • IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   7 1
   وقتی تحریم ها بی اثر شده چرا باید بردارند!!!
  • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   5 0
   مذاکرات وین تابحال معطل دستور ایشان بود، الان آمریکا تکلیف خودشو فهمید. حله!
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  3 9
  قطعا لغو میشه
  • IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   14 0
   بشین تا بشه
  • IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   7 1
   خواب دیدی خیر باشه ..
  • حاجی IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   6 0
   شتر در خواب بیند پنبه دانه
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  6 3
  تحریم بردارند که بتن بریزید؟!!!
  • IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   2 0
   چقدرم خخخخخ
 • سیروس IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  1 0
  موافقم
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  1 0
  درود
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  2 17
  روند گرانی کاهشی شده است خدا دولت را کمک کند
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   10 1
   کاهشی شده؟؟؟؟؟؟ احتمالا منظورت اینه که جنسی که دیروز ۱۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته امروز ۹۹۹ تومان..
  • IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   10 1
   توی شهرک شهید محلاتی یا فروشگاه اتکا؟!
  • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   13 1
   راست میگی پراید از 200 میلیون شد 199 میلیون . بهترین روند کاهشی
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   7 1
   خخخخه روند کاهشی یعنی باز افزایش قیمت هست منتهی نه با آن سرعت دولت قبل جناب 200 میلیونی!
  • IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   1 4
   روند کاهشی شده نه اینکه تورم نباشد قطعا تا بهتر شدن اوضاع زمان لازم است
  • IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۰
   0 0
   وقتی زیرساخت خرابه همینم عالیه افتاد؟؟
 • جوادی IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  1 0
  ممنون
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  3 0
  مسئولان محترم تدابیر موثرتری برای مقابله با این مشکل مردم بیابند . این کار ساخنه نیست.
 • IR ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  9 1
  آیت الله فرمودن همه تحریمها بلافاصله باید لغو بشن. سمعا و طاعتا! فقط چیز دیگه ای نمیخواید؟! مثلا بایدن دو دور کولی به شما بده؟!
  • IR ۰۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   4 1
   آيه الله ؟! اى داد بيداد !
  • IR ۰۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   0 0
   با دستور ما به بایدن یا توصیه ما به بایدن تحریم محریمی لغو نخواهد شد حضرت آقای خاتمی. من شاگرد شما بودم در قم و افتخار هم میکنم به این شاگردی لیکن عرصه سیاست جای این حرف ها نیست. لغو همه تحریم ها شرایطی دارد از جمله اینکه باید ما هم به اونا امتیازاتی بدیم. مذاکره بده و بستان هست.
 • IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  5 0
  رنگ را دو روز پیش مغازه دار محله ما می گفت چهل تا پنجاه درصد می خواهند گران کنند. مسئولان باید فعال‌تر برخورد کنند
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  13 1
  شماها که می‌گفتید تحریم نعمته
  • حاجی IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   1 0
   تحریم برای کاسبان تحریم نعمت هست
 • IR ۱۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  3 1
  درآمد ناخالص کشور کره 1800میلیارد دلار ایران 200میلیارد دلار همین عمق فاجعه رو نشون میده
 • IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  8 0
  اولین گام در کنترل تورم و رشد اقتصادی ان است که مسئولین لشگری و کشوری و ائمه نماز جمعه حقوق شان در حد حقوق پایه تامین اجتماعی پایین بیاید تا درد مردم را بفهمند
 • یک بام دو هوا IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  0 1
  چرا
 • محمدایوب IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  7 1
  در خصوص فائزه تا کی باید این زن معلوم الحال باید مماشات کنند
 • IR ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  9 1
  مگه نگفته بودند که تحریم ها نعمت است و باید دعا کنیم که عمیق تر شود. چرا نظر حضرات عوض شده است؟ لطفا تنویر فرمایند.
 • IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  7 1
  اف بر کاسب تحریم
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  4 1
  در این 43 سال هر تدبیری داشتند برای رفع گرانی برداشتند لطفا بروند و آنهایی که وارد به رفع گرانی هستند راس کار باشند
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  1 6
  ان‌شاءالله روز قدس امسال را با شرکت گسترده در راه‌پیمایی، و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و یمن، و پشتیبانی از رزمندگان جبهه‌ی مقاومت منطقه، به‌گونه‌ای رقم بزنیم که نفس متعفن رژیم غاصب، منحوس و کودک‌کش صهیونیستی، و آل سعود خائن، برای همیشه بریده،
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   3 0
   بشین شما مردم خودمون دارن به وسله اسراییل گرانی نابود میشن
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  1 2
  واقعاً چرا باید با وعده‌های دروغ لغو تحریم‌هایی که به بهانه‌های مختلف بر علیه ما وضع شده و مطمئناً هم هرگز لغو نخواهد شد، صنعت هسته‌ای خود را هم، به دست خودمان محدود و تخریب، و جاسوسان آژانس صهیونیست‌ها را پشتیبانی کنیم و اقتصاد کشور را هم شرطی نماییم؟! مذاکره‌ی فرسایشی برای کشور مضر است؛ آمریکا نمی‌خواهد مذاکره کند تا حرف حقی را قبول کند؛ بلکه می‌خواهد مذاکره کند تا حرف باطلی را تحمیل کند. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. مطمئناً عدم توافق با شیطان بزرگ قلدر و سه نوچه‌ی اروپائیش از توافق کردنی که در آن، منافع ملّت پامال بشود، عزّت ملّت از بین برود، ملّت ایران با این عظمت، تحقیر بشود، شرف دارد. مطمئناً برجام چکی نیست که قابلیت نقد شدن داشته باشد، بلکه تجربه‌ی تلخی است که از اعتماد به غرب با صرف هزینه‌ی زیاد به‌دست آمده و تاکنون هم اشتباهات زیادی در مواجهه با آن در پیش گرفته شده است؛ اکنون تنها نفعی که می‌توان از این تجربه به‌دست آورد، برداشتن این یوغ از گردن صنعت هسته‌ای و اقتصاد کشور، با عدم بازگشت به مذاکرات، و کوبیدن شجره‌ی خبیثه‌ی برجام بر سر آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، و خروج قاطعانه و مقتدرانه از برجام با توکل بر خدا، و خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق ایجاد حرکت تولیدی و تحرک اقتصادی داخلی، و توسعه‌ی صنعت هسته‌ای با حداکثر سرعت و به هر میزان لازم با اخراج کامل جاسوسان آژانس و جمع‌آوری تمام دوربین‌ها است؛ و این، خواست مؤکد ما از دولت و مجلس انقلابی است که ان‌شاءالله منتظر تحقق آن هستیم.
  • IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   2 0
   تعامل با دنیا کار عقلا است این را بدانید آمریکا خیلی هم خوب است آمریکا نظم دهنده دنیا است اگر آمریکا نباشد بعضی کشورها دیگر کشورها را می‌بلعیدند این دشمنی با آمریکا را ایران باب کرده چون کاسبی بعضی‌ها تو ایران اینطوریه که دایم یک دشمنی درست کنند و فکر مردم را مشغول آن کنند و سوار مردم باشند درود بر امریکا
 • علی AU ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  3 1
  چشم!!
 • IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  5 0
  کسانیکه ما را به این روز انداختند نفرین ما و خدا بر آنها باد مشرق نیوز چرا چاپ نمیکنی
 • IR ۰۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  5 0
  به به همه چیز عالی تحریم هم از فردا کمتر نیست رفع میشه گلستان میشه همه جا همه باهم میریم ترکیه
 • IR ۰۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  1 0
  یکی از راه های علاج و پیشگیری از گرانی جلوگیری از دلال بازی در تولید مواد غذایی است / بخشی از این دلال ها اجیر شده خود تولید کنندگان مواد غذایی هستند برای بالابردن قیمت پایه مواد اولیه تولید و در نتیجه بالا رفتن قیمت محصول نهایی و کسب سود بیشتر / الان ما هشدار جدی می‌دیم به وزارت محترم جهاد کشاورزی در مورد قیمت پایه گل محمدی تر، در کاشان ، یه عده از تولید کنندگان گلاب سال گذشته با تبانی با دلال ها قیمت پایه خرید گل محمدی تر، را تا قیمت هر کیلو گل ۲۷۰۰۰ تومان بالا بردند و نتیجه چی شد !؟ شد گرانی عجیب و غریب گلاب ، و همین گرانی گلاب باعث شد یه عده روی بیارن به تولید گلاب کیفیت پایین برای مشتری خاصی که به قیمت های قبلی عادت کرده بودند / امسال با توجه به نزدیک شدن به فصل گلاب گیری متاسفانه همین آقایان دلال های اجیر شده توسط برخی از تولید کننده های گلاب دارن کاری میکنند که قیمت خرید پایه گل محمدی برای تهیه گلاب بشود کیلویی ۵۰۰۰۰ تومان یعنی تقریبا دو برابر سال گذشته تا بتوانند به این بهانه قیمت گلاب را بالا ببرند / اگر وزارت جهاد کشاورزی فکری نکند قیمت گلاب به طور سرسام آوری بالا خواهد رفت و بازار تولید گلاب کیفیت پایین بدلیل بالا رفتن هزینه های تولید رونق خواهد گرفت / و دیگر خبری از گلاب دوآتشه ۳۵ کیلو گل درجه یک وجود نخواهد داشت مگر باقیمت های نجومی / و تولید کننده روی خواهد آورد به تولید گلاب دوآتشه با مقدار گل کم مثلا دو آتیشه ۲۰ کیلو گل و... و به اسم دوآتشه درجه به خورد مردم خواهند داد / الان که ابتدای فصل گلابگیری هست هشدار و اطلاع دادیم که فردا آقایان دولتی نگویند خبر نداشتیم و نشود نوشدارو بعد از مرگ سهراب و نوشدارو بعد از گرانی گل محمدی و گلاب / و فردا به اسم حمایت از تولید باعث گرانی گلاب نشوند
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  5 0
  فرض هم تحریمها برداشته شد و همه روابط به حالت عادی برگشت. چه نفعی به حال مردم داره. فقط برای مسئولین و برای فلسطین و حرب الله و یمن خوب میشه وگرنه برای مردم ایران هیچ نفعی نداره که ضرر هم داره چون دوباره شاهد گرانی ها و تورم خواهیم بود.
 • احمدخواجوند IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  4 0
  روز جمعه است
 • GB ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  0 0
  و تو هم همينطور
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  5 0
  شما چه غمی دارید .
 • رحمت امینی IR ۲۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  0 0
  تحریم نمی خواد برداشته بشه! حقوق امسال شما فقط مثل یک کارگر بشه کافیه!
  • IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۰
   0 0
   اینا حقوق ندارن
 • امین جعفری IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶
  0 0
  والا والا والا اگر گرانی و تورم برطرف نشود دیگر در هیچ انتخابات شرکت نمی کنم
  • IR ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۰
   0 0
   نادان وقتی زیرساخت خرابه چیکار کنن؟؟ تازه کولاک کردن جلوی ابر تورم گرفتن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس