دادستان تهران از زندان اوین بازدید کرد

دادستان عمومی و انقلاب تهران همراه با هیأت ۱۱۰ نفره قضات به‌ منظور رسیدگی به درخواست‌ها، مسائل و مشکلات حقوقی و قضائی مددجویان از بازداشتگاه اوین بازدید کرد.

به گزارش مشرق، علی صالحی در ادامه روند بازدیدهای مستمر خود از بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها به همراه مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان و هیأتی متشکل از ۱۱۰ نفر از قضات در بازداشتگاه اوین حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و گفت‌وگوی چهره به چهره با مددجویان، در خصوص مطالبات آن‌ها دستورات لازم را صادر کرد.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به روند زندانبانی در دوره تحول و تعالی قوه قضائیه

دادستان عمومی و انقلاب تهران در جریان این بازدید اظهار کرد: در راستای اجرای مفاد سند تحول قضائی و دستورات ریاست محترم قوه قضائیه، پالایش و بررسی پرونده متهمان و افراد بازداشت شده، ارتقا و بهبود نظام زندانبانی و رفع مشکلات حقوقی و قضائی مددجویان با بهره گیری از ارفاقات قانونی به عنوان مهمترین اولویت‌های دادسرای عمومی و انقلاب تهران به صورت مستمر پیگیری می‌شود و بر همین اساس، برنامه بازدیدهای منظم و هدفمند قضات از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها پیش بینی و عملیاتی شده است.

وی همچنین دیدار و گفتگو با تمامی متهمان و مددجویان و بررسی دقیق پرونده‌های آن‌ها به موازات نظارت بر حفظ حقوق بازداشت شدگان را یکی دیگر از اهداف بازدید هیأت ۱۱۰ نفره قضائی از بازداشتگاه اوین برشمرد و یادآور شد: خوشبختانه در نتیجه این بازدید، امکان ملاقات با تمامی متهمان حاضر در این بازداشتگاه فراهم شد که در نتیجه آن، پس از بررسی درخواست‌های ۵۲۵ نفر از آن‌ها مبنی بر تسریع در رسیدگی و تقاضای ۲۴۵ نفر دیگر برای تخفیف در قرار و تبدیل بازداشت موقت به وثیقه یا کفالت، در خصوص هر مورد دستورات لازم صادر شد.

وی در ادامه افزود: ۵۲ نفر از مددجویان نیز درخواست خود را برای استفاده از پابند الکترونیکی مطرح کردند و ۲۵ نفر دیگر نیز خواستار ادغام پرونده‌های قضائی خود شدند که مقرر شد، نتیجه درخواست‌های آن‌ها هم پس از بررسی به سرعت اعلام شود.

بر اساس این گزارش بازدید دادستان عمومی و انقلاب تهران از بازداشتگاه اوین تا ظهر به طول انجامید و در پایان اعضای هیأت قضائی ۱۱۰ نفره پس از جمع بندی اقدامات انجام شده، گزارشی از نتایج دیدار خود با هر یک از مددجویان و رسیدگی به درخواست‌هایشان را ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس