نفوذ در سرویس مخفی آمریکا - نمایه

گزارش‌ها حاکی از نفوذ عجیب‌وغریب دو نفر به نام‌های «آرین طاهرزاده» و «حیدر علی» در سرویس مخفی آمریکاست؛ نیروی ویژه‌ای که مسئول حفاظت از سیاستمداران فعلی و سابق آمریکا را به عهده دارد.

سرویس جهان مشرق - بلافاصله پس از ترور شهید سلیمانی توسط دولت آمریکا به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت این کشور، جمهوری اسلامی وعده داد از عاملان این اقدام تروریستی «انتقام سخت» بگیرد. اولین واکنش ایران به حمله‌ی پهپادی آمریکا در فرودگاه بغداد، حمله‌ی موشکی به دو پایگاه آمریکایی در عراق بود؛ حمله‌ای که تا همین امروز هم از آمریکایی‌ها تلفات می‌گیرد. پایگاه اینترنتی روزنامه‌ی آمریکایی «استارز اند استرایپس» که اخبار ارتش آمریکا را پوشش می‌دهد، روز دوشنبه، ۱۱ آوریل ۲۰۲۲ (۲۲ فروردین ۱۴۰۱) خبر داد که پنج نیروی گارد ملی ایالت «نیو همپشر» در این کشور، در نتیجه‌ی تحمل جراحت در حمله‌ی ایران به عین‌الاسد، نشان «قلب بنفش» (مدال اهدایی به قربانیان و مجروحان جنگی) را دریافت کرده‌اند[۱].

گزارش سی‌ان‌ان درباره‌ی تجربه‌ی نیروهای آمریکایی از حمله‌ی موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› آمریکایی‌ها چه واقعیتی را در عین‌الاسد مخفی می‌کنند؟

›› دو مقام سابق پنتاگون: تلفات عین‌الاسد از آن‌چه ترامپ اعتراف می‌کند بیش‌تر است

›› اخبار جدید از عین‌الاسد: اعطای «نشان جانبازی» به سربازانی که ترامپ می‌گفت «سردرد» داشتند

›› تا الآن ۶۹ نفر؛ دو سال بعد، آمریکایی‌ها هنوز در عین‌الاسد تلفات می‌دهند!

 اما چنان‌که برخی کارشناسان و حتی دیپلمات‌های آمریکایی پیش‌بینی کرده بودند، انتقام سخت ایران منحصر به موشک‌باران عین‌الاسد نبود. رهبر ایران به فاصله‌ی چند ساعت از حمله به عین‌الاسد صراحتاً تأکید کرد که این یک «سیلی» و واکنش اولیه به عملیات تروریستی آمریکایی بوده و «انتقام» بحث دیگری است که عبارت است از پایان دادن به حضور آمریکا در منطقه[۲]. اما آیا انتقام سخت ایران از عاملان شهادت حاج قاسم صرفاً به حوزه‌ی سیاسی و راهبردی محدود است؟

«یک سیلی‌ای به [آمریکایی‌ها] زده شد»؛ اشاره‌ی رهبر ایران به حمله‌ی موشکی این کشور به پایگاه عین‌الاسد، میزبان نیروهای آمریکایی در عراق [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› دیپلمات آمریکایی: انتقام ایران با حمله موشکی به پایان نمی‌رسد

بسیاری از مردم ایران و علاقه‌مندان به شهید سلیمانی نه با حمله‌ی موشکی به عین‌الاسد و نه حتی با اخراج آمریکایی‌ها از خاورمیانه دلشان قرار نمی‌گیرد؛ بلکه یک سطح دیگر، و خصوصی‌تر، از انتقام سخت را آرزومندند: اجرای عدالت درباره‌ی شخص دونالد ترامپ و سایر دست‌اندرکاران حمله‌ی تروریستی فرودگاه بغداد. در این‌باره هم ایران فهرست متهمان در پرونده‌ی ترور شهید سلیمانی را منتشر کرده است که در رأس آن ترامپ، مایک پمپئو، وزیر خارجه‌ی وقت آمریکا، جان بولتون، مشاور وقت امنیت ملی ترامپ، و مارک اسپر، وزیر دفاع وقت آمریکا، قرار دارند[۳]. دولت ایران همچنان از مجاری قانونی بین‌المللی پیگیر محاکمه و مجازات این افراد به جرمِ مسلمِ نقض قوانین بین‌المللی هست، اما آیا راه‌های دیگری نیز برای مجازات این افراد وجود دارد؟ مثلاً راه‌های میانبر در دنیایی که متأسفانه امیدی به اجرای عدالت در قبال این مجرمان در آن وجود ندارد؟

نظر «نبیل خوری» دیپلمات آمریکایی درباره‌ی ترور شهید سلیمانی توسط دولت ترامپ [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› قمار ترامپ با جان بی‌ارزشش/ گزینه‌های روی میز ایران برای «انتقام سخت»

 

عملیات عجیب و غریب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا

شبکه‌ی سی‌بی‌اس‌نیوز آمریکا اخیراً خبر داد که دو مرد به نام‌های «آرین طاهرزاده» ۴۰ ساله، و «حیدر علی» ۳۵ (یا ۳۶) ساله، بیش از دو سال، خود را جای مأموران و کارمندان فدرال آمریکا جا زده‌اند و موفق شده‌اند میان افسران فدرال واقعی این کشور، از جمله شماری از اعضای «سرویس مخفی[۴]» نفوذ کنند[۵]. «سرویس مخفی» نیروی انتظامی فدرال زیرمجموعه‌ی وزارت امنیت داخلی آمریکاست که مسئولیت حفاظت از سیاستمداران ارشد در این کشور را به عهده دارد؛ از رئیس‌جمهور و معاون اول و سایر اعضای دولت گرفته تا رؤسای‌جمهور و معاونان اول و سایر سیاستمداران ارشد سابق آمریکا.

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

تصویری که وزارت دادگستری آمریکا از برخی سلاح‌های کشف‌شده در خانه‌ی طاهرزاده منتشر کرده است؛ طبق گزارش‌های موجود، طاهرزاده حق قانونی حمل سلاح در خارج از خانه‌ی خود را نداشته است (+)

توضیحاتی درباره‌ی نفوذ «آرین طاهرزاده» و «حیدر علی» در میان نیروهای «سرویس مخفی» آمریکا [دانلود]

پس از دستگیری طاهرزاده و علی، اف‌بی‌آی ادعا کرد این دو از ماه فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ توانسته‌اند تجهیزات، سلاح‌های دستی و سلاح‌های تهاجمی مورداستفاده‌ی آژانس‌های انتظامی دولت فدرال آمریکا را به دست بیاورند و از سوی دیگر، خودشان را به «اعضای نیروی انتظامی فدرال و جامعه‌ی دفاعی» آمریکا نزدیک کنند[۶]. سی‌بی‌اس‌نیوز می‌نویسد: «طاهرزاده که وانمود می‌کرد عضو وزارت امنیت داخلی آمریکاست، واحدهای بدون‌اجاره، آیفون، سامانه‌های نظارتی، یک فروند پهپاد، یک دستگاه تلویزیون، یک جعبه برای نگهداری سلاح تهاجمی، یک ژنراتور و مقداری تجهیزات نیروی انتظامی، در اختیار مأموران سرویس مخفی و یک کارمند واقعی وزارت امنیت داخلی قرار داده است[۷]

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

تصویر منتشر شده در پرونده‌ی نفوذ به سرویس مخفی آمریکا از «آرین طاهرزاده» (چپ) در کنار بخشی از تجهیزاتی که ادعا می‌شود در خانه‌اش داشته است (+)

این پرونده ابعاد پیچیده‌تری نیز دارد؛ مثلاً این‌که طاهرزاده در خانه‌اش تجهیزات بسیار پیچیده‌ای داشته که به نظر می‌آمده متعلق به نهادهای امنیتی آمریکا هستند؛ و از همین طریق، مأموران واقعی امنیتی آمریکا را مجاب می‌کرده که در حال انجام یک مأموریت مخفی است. وی و علی همچنین به کدهای لازم برای ورود به تمام صدها آپارتمان محله‌ی «نِیوی یارد» [به معنای «کشتی‌سازی نیروی دریایی»] در واشینگتن دسترسی داشته‌اند. طاهرزاده در همین منطقه پنج آپارتمان داشته و آن‌ها را بدون اجاره در اختیار چندین مأمور سرویس مخفی آمریکا قرار داده است. پس از دستگیری طاهرزاده و علی، دست‌کم چهار مأمور سرویس مخفی آمریکا که از طاهرزاده هدیه دریافت کرده بودند، به مرخصی اجباری فرستاده شده و عضویت آن‌ها در سرویس مخفی به حالت تعلیق درآمده[۸] تا تحقیقات در این‌باره تکمیل شود[۹].

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

یورش مأموران اف‌بی‌آی به درون ساختمانی در محله‌ی «نیوی یارد» واشینگتن که طاهرزاده و علی آن‌جا زندگی می‌کردند (+)

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

«حیدر علی» یکی از دو نفری که متهم به نفوذ در میان اعضای سرویس مخفی آمریکا از طریق دادن هدیه و رشوه به آن‌ها هستند؛ طبق گزارش دادستان‌های فدرال آمریکا، طاهرزاده و علی فعالیت‌های خود را از آپارتمانی لوکس واقع در محله‌ی «نیوی یارد» در واشینگتن، پایتخت آمریکا، مدیریت می‌کرده‌اند؛ محله‌ای که شماری از اعضای سرویس مخفی نیز در آن زندگی می‌کنند؛ دو متهم این پرونده، شماری از خانه‌های مجلل در این محله را نیز بدون دریافت اجاره، به همین مأموران سرویس مخفی می‌سپرده‌اند (+)

تیم حفاظت جو بایدن و معاون اولش در میان قربانیان

هنوز همه‌ی ابعاد این پرونده علنی نشده‌اند، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که شماری از اعضای سرویس مخفی که مسئولیت حفاظت از کاخ سفید را به عهده داشته‌اند در میان افرادی هستند که توسط طاهرزاده فریب داده شده‌اند[۱۰]. به علاوه، طاهرزاده به یکی دیگر از اعضای این سرویس که مأمور حفاظت از «جیل بایدن» همسر جو بایدن و بانوی اول آمریکا[۱۱]، بوده نیز پیشنهاد داده تا یک سلاح تهاجمی به ارزش ۲۰۰۰ دلار به او بدهد. برخی رسانه‌ها حتی گزارش می‌دهند اعضای تیم حفاظت خود جو بایدن و کاملا هریس، معاون اول او، نیز در میان اهداف طاهرزاده بوده‌اند و اکنون درگیر این پرونده شده‌اند[۱۲]. لازم به یادآوری است که تیم حفاظت رئیس‌جمهور آمریکا عملاً همه‌جا، حتی در خصوصی‌ترین جلسات، همراه او هستند[۱۳].

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

تصاویری که وزارت دادگستری آمریکا از «آرین طاهرزاده» لباس پلیس منتشر کرده است؛ طاهرزاده و علی نه‌تنها مردم عادی، بلکه مأموران سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا را نیز فریب داده‌اند (+)

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

نیروهای انتظامی آمریکا به دو ویدیو از طاهرزاده دست پیدا کرده‌اند که او را در حال تیراندازی در یک میدان تیراندازی (احتمالاً در ایالت ویرجینیا در ساحل شرقی این کشور) با یک سلاح کلت (چپ) و یک تفنگ تهاجمی (راست) نشان می‌دهند؛ در تصویر سمت راست، روی بازوی طاهرزاده، نشان سرویس مخفی آمریکا دیده می‌شود (+)

در همین‌باره بخوانید:

›› «کامِلا هریس» معاون اول بایدن کیست؟

آن‌چه اهمیت دارد این است که اعضای فریب‌خورده‌ی سرویس مخفی آمریکا در تمام این دو سال به اطلاعات و تجهیزات سرویس مخفی دسترسی داشته‌اند و هنوز مشخص نیست آیا اطلاعاتی در این‌باره در اختیار طاهرزاده یا علی قرار داده‌اند یا خیر؛ یا طاهرزاده و علی توانسته‌اند از راه‌های دیگر از آن‌ها جاسوسی کنند یا خیر. هرچه باشد، به قول «جاشوا راث‌استاین» دادستان پرونده، این دو نفر «افرادی را فریب داده‌اند که شغلشان مشکوک بودن به دیگران است[۱۴]به علاوه، هنوز افشا (یا شاید کشف) نشده است که آیا اعضای دیگری از سرویس مخفی آمریکا نیز در این نقشه گرفتار شده‌اند یا خیر؛ مثلاً، به طور کاملاً اتفاقی(!)، نیروهای مسئول حفاظت از ترامپ و اعضای ارشد دولتش.

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

صفحاتی از پرونده‌ی نفوذ طاهرزاده و علی در سرویس مخفی آمریکا؛ این پرونده می‌تواند طی هفته‌ها و ماه‌های آینده سروصدای زیادی در فضای رسانه‌ای آمریکا و جهان ایجاد کند؛ طبق اخبار منتشر شده، اعضای تیم امنیتی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، همسرش «جیل بایدن» بانوی اول آمریکا، و «کاملا هریس» معاون اول بایدن، از جمله افرادی هستند که با طاهرزاده در ارتباط بوده‌اند (+)

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

بخشی از تجهیزاتی که مأموران اف‌بی‌آی در یورش به خانه‌ی طاهرزاده و علی کشف کرده‌اند؛ قطعاً وجود این حجم از تجهیزاتِ خاص در خانه‌ی یک فرد عادی، عجیب است و مأموران سرویس مخفی آمریکا نیز با دیدن همین تجهیزات و سلاح‌ها بارو می‌کرده‌اند که این دو نفر عضو سازمان‌های امنیتی آمریکا و در حال انجام یک مأموریت محرمانه هستند (+)

آیا دست ایران در کار است؟

اگرچه هنوز ایران رسماً به دست داشتن در این عملیات نفوذ متهم نشده و طبیعتاً دولت ایران نیز در این‌باره هیچ خبری را رد یا تأیید نکرده است، اما بازرسان فدرال آمریکا در بررسی ابعاد مختلف این پرونده[۱۵]، به دنبال پی بردن به این مسئله نیز هستند که آیا طاهرزاده و علی با نهادهای اطلاعاتی، سپاه پاسداران، یا نیروی قدس ایران[۱۶] در ارتباط ْْْبوده‌اند یا خیر[۱۷]. البته علی پیش از این ادعا کرده با سازمان اطلاعات پاکستان، موسوم به «آی‌اس‌ای»، ارتباط دارد[۱۸]، اما بازرسان آمریکایی هنوز در حال راستی‌آزمایی این ادعا هستند. در همین حال، اسنادی که تصاویر آن‌ها در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده، از جمله گذرنامه‌ی علی، (در صورتی که جعلی نباشند) نشان می‌دهند وی دست‌کم یک بار سال ۱۳۹۸ به ایران سفر کرده است.

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

تصویری که از کارت شناسایی ملی پاکستانی «حیدر علی» (با نام کامل «حیدر شیر علی») منتشر شده و نشان می‌دهد وی مقیم آمریکاست (+)

عملیات عجیب نفوذ در سرویس مخفی آمریکا/ مقامات آمریکایی کابوس «انتقام سخت» می‌بینند! +عکس و فیلم

تصویری که ادعا می‌شود از گذرنامه‌ی «حیدر علی» گرفته شده و نشان می‌دهد وی دست‌کم یک مورد در سال ۱۳۹۸ به ایران سفر کرده است (+)

به هر حال، سناریوهای مختلفی در این‌جا وجود دارد. ممکن است طاهرزاده و علی که هر دو «شهروند آمریکا» هستند، صرفاً برای منافع شخصی خودشان یا عده‌ای دیگر، یا یک سرویس خارجی (غیرایرانی) دست به این عملیات زده باشند. این هم محتمل است که تمام این پرونده، یک بازی رسانه‌ای برای اتهام‌زنی به ایران در آینده‌ی نزدیک و مثلاً منحرف کردن پرونده‌ی احیای برجام و، به طور خاص، خارج کردن نام سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا باشد. اما یک سناریوی دیگر هم وجود دارد: مقدمه‌چینی برای اجرای یک عملیات بسیار بزرگ‌تر. اگرچه هیچ‌کدام از این سناریوها تا این لحظه قطعی نیستند، اما ذکر همین نکته کافی است که وزارت دادگستری آمریکا در حال حاضر، مشغول تحقیقات درباره‌ی «نقشه‌ی [ادعایی] سپاه پاسداران ایران» برای ترور مقامات ارشد دولت ترامپ، از جمله پمپئو و بولتون است[۱۹].

در همین‌باره بخوانید:

›› «سگ هار» سیاست خارجی ترامپ کیست؟

›› بولتون یک نومحافظه‌کار جنگ‌طلب است که اعتقادی به قوانین بین‌المللی ندارد

** خبرنگار: سید سجاد موسوی


[۱] Purple Hearts awarded to ۵ New Hampshire National Guard soldiers Link

[۲] بیانات در دیدار مردم قم لینک

[۳] ایران ۵۱ آمریکایی‌ دخیل در ترور سردار سلیمانی را تحریم کرد | فهرست کامل اسامی لینک

[۴] United States Secret Service Link

[۵] Pair busted for pretending to be federal agents, gifting lavish bribes to Secret Service Link

[۶] Prosecutors allege the ۲ men who posed as DHS agents shipped evidence out of their apartment in an effort to conceal crimes Link

[۷] Two men allegedly impersonated federal agents to get access to Secret Service Link

[۸] Four suspended Secret Service employees duped in case involving federal agent impostors Link

[۹] Accused fake DHS agent may have duped other defendant along with Secret Service, lawyer says Link

[۱۰] White House Secret Service personnel ‘compromised’ by men impersonating DHS agents, prosecutors say Link

[۱۱] Man accused of impersonating DHS agent offered one of Jill Biden’s Secret Service agents an assault rifle, court records say Link

[۱۲] Secret Service agents in Biden detail reportedly part of bribery scheme Link

[۱۳] Biden Detailee Entangled in Secret Service Bribery Scheme Link

[۱۴] منبع شماره ۱۰

[۱۵] Funding Remains a Mystery in Secret Service Case Link

[۱۶] Men accused of impersonating federal agents being investigated for possible ties to Iranian intelligence Link

[۱۷] Men accused of posing as US federal agents investigated for Iran ties: report Link

[۱۸] Men Posing as U.S. Agents Sought Access to Secret Service Officers, Prosecutors Allege Link

[۱۹] Iran plotting assassination of John Bolton, others, even while Biden negotiates nuclear deal Link

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 56
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  14 46
  ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران هستند که به سرویس مخفی آمریکا نفوذ کردند.
  • IR ۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   25 48
   ول کنین این خزعبلات رو. یه فکری به حال وضعیت اقتصاد و مردم بکنین. شما جیمز باند. راست میگی برنج رو ارزون کن.
  • IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   41 3
   ماستارو تو قیمه نریز . اقتصاد سرجای خودش ، این کاراهم سرجای خودش . باید هم اقتصاد درست شه وهم نفوذ و... پیگیری شه
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   9 3
   همه چیز به هم مربوطه
  • IR ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   5 2
   تا ایران نفوذ میکنه و یه همچین افتخار افرینی میکنه یه سری ادم فشاری اقتصاد رو وسط میکشن همینجور باید فشار بخورین خخخخخ
  • وطن پرست DE ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   0 0
   دلم برای این دو فرد می سوزه. امیدورام حالشون خوب باشه چون حقیقتا سرباز اسلام و انقلاب هستند. ای کاش این دو فرد رو معاوضه کنند.
 • IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  13 35
  باز گنده گویی ها شروع شد
  • IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   26 6
   چیه به مغز کوچک و غربگدات فشار اومد اربابت رو خوار کردن
  • IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   5 16
   اینا عادت دارن به این گنده گویی ها. جدی نگیر
  • قریشی IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   9 3
   این مطلبی که خوندی از زبان اربابان امریکائی خودت بود که رو بهشون نماز میخونی نه گفته های افراد داخلی ... چرا هر موقع یه بلایی سر امریکا و اسرائیل میاد سریع یه جائیتون درد میگیره؟!!!
  • IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   6 27
   بچه ها فاتح ۱۱۰ تو کاخ سیاه میزنند تو گنده ترین وبزرگترین نفوذهای قرون آمریکا را میخواهی قایم کنی ....قاتلان شهید دلها در منزلشان ازترس میلرزند و شاخه دوم کاربچه هارا کامل میکنند . البته داوطلبانه ثروتمند ایرانی به انتقام برخاسته وبنظر می‌رسد تمام پاره شدن چرتهای بایدن بابت احساس ترس از مرگ است درست مثل ترامپ !!! من فکر میکردم همین دونفرند امامطمئن شدم پنجاه نفری هستند . دیدی انقلابی حماعث ازهرجماعتی هست !
 • نیما IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  17 3
  مراحل انتقام سخت قتل ترامپ دار دسته اش ۲ خروج آمریکا از منطقه
  • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   1 0
   ان شاالله ، ولی بعید میدونم این دو نفر از طرف ایران مامور شده باشن ایران معمولا انقدر نرم عمل میکنه که صداش درنمیاد برای همین یه عده فکر میکنن همش لافه چقدر ساده ان اینا
 • قران کریم IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  32 8
  ما از رگ گردن به شما ( سیاستمداران و تروریست های آمریکایی) نزدیکتریم ……
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  31 3
  ما فقط منتظر انتقام گیری هستیم.
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  32 1
  مرگ بر آمریکا
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  21 24
  چرا در میان قاچاقچیان مواد مخدر و گران فروشان و مفسدین اقتصادی نفوذ نمی کنند .چرا کسی به فکر گرفتاری ملت نیست ؟؟؟؟ با سی هزار تومان می شد یک اتوبوس خرید .حالا یک کیلو میوه هم سی هزار تومان نمی دهند.
  • IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   9 1
   خداوکیلی 30 هزارتومان رو از کجا آوردی ؟!!! حالا می نوشتی 45هزار و 500 باور میکردیم تو ایران هستی. لعنت به وجود کثیف عمله های مریم رجوی
  • IR ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   9 8
   اطلاعات غلط بهت دادن. با 30 هزار تومان می شد یه کشور رو خرید. البته 2 میلیارد سال پیش نه الان. حداقل میخوای مقایسه کنی بین 5 سال اخیر مقایسه کن نه 500 سال اخیر. هم چنین حرفت مثل اینه که بگی اونی که متخصص قلب چرا کلیه من رو عمل نمی کنه.
  • IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   3 0
   نفوذ کردن و بسیاری از اونها رو هم به سزای اعمال کثیفشون رسوندن ولی گویا شما یا خواب تشریف داری یا سالهاست که ایران نبودی و خیلی از اوضاع بی خبری که قیمت خرید اتوبوس در نیم قرن پیش رو با یک کیلو میوه در حال حاضر مقایسه می کنی
  • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   9 1
   وقتی برای رای سال 92 توی خیابان می رقصیدین باید به فکر اینحا هم می بودین علی برکت الله
  • IR ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   1 3
   ۱۹:۵۵ چیه ؟ میخوای خودتون را مبرا کنید که هنوز اوضاع کشور تو دستتون درست اداره میشه؟ وای برشما
  • IR ۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   4 6
   ۲۲:۰۰ حالا شما اگه مردین نرقصید ومملکت را درست کنید روحانی دیگه مرد خوب یا بعد بهانه دیگه بسه
  • IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   0 0
   ۲۱:۴۱ منظورش قبل از انقلابه دیگه نمیخواد تو ودوست نا انقلابییت مزه بپرونید
  • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   0 0
   خداوکیلی 30 هزارتومان رو از کجا آوردی؟؟؟ جواب ... سی هزار تومان را گفتم چون چندی پیش یکی از مراجع تقلید فرمود با سی هزار تومان می شد یک خانه خرید ولی حالا نمی شود یک کیلو میوه خرید ..... این سخن عالمانه و حاکی از شدت تورم است . چرا باید ارزش پول ملی با سرعت اینقدر بی ارزش شود ؟؟ دولت با یک دست به مردم پول می دهد و با دست دیگر دست در جیب مردم می کند . اگر تورم خوب بود کشورهای پیشرفته جلو آنرا نمی گرفتند . شاید در حد پانزده درصد سالانه برای کشور ما اشکال نداشته باشد ولی با این تورم افسار گسیخته مردم نابود می شوند .مطمین باشید آن کسانی هم که از این تورم نفع می برند پولشان را خرج کار خیر نمی کنند . پول کثیف خرج کار کثیف می شود .
 • IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  10 18
  وقتی ملت درگیر قوت لایموت است این اخبار برایش جذاب نیست . از طلا گشتن پشیمان گشته ایم . مرحمت فرموده ما را مس کنید. همین امکاناتی هم که در اختیار مردم است از ناحیه کشورهای غربی تامین شده. همین امکانات سایت شما از کجا آمده ؟ بدون امکانات غربی ها ما صفر هستیم . غرب ستیزی خطرش بیشتر از غرب زدگی است .
  • IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   6 1
   عزیزم اگر قرار باشه این جوری حساب کنی اون علوم پایه ای که این غربیا باهاش تونستن این امکانات رو درست کنن از کجا اومده؟ غیر از یونان و ایران و مصروچین و هند و بعدها دنیای اسلام، این چرندیات رو از مغزت بیرون کن، علم مال تمام بشریته، قرار نیست یک قوم یا ملتی چون زودتر به یه علمی رسیدن کل دنیارو استثمار کنن و بقیه هم جیکشون درنیاد، آره این جوریاس غربپرست.(:
  • IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   5 1
   غربی ها تو نون شب ملت خودشون موندن. جنبش های مختلف از شنبه های پاریس تا وال استریت شاهد ماجراست. اینترنت رو هم ازشون می خریم. خواب رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودش رو به خواب زده، هرگز
  • IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   3 0
   اگر جذاب نیست چرا خوندی و نظر هم دادی؟! تو بقیه زندگیت هم همینجوری علاف هستی؟
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   0 0
   عزیزم اگر قرار باشه این جوری حساب کنی اون علوم پایه ای که این غربیا باهاش تونستن این امکانات رو درست کنن از کجا اومده???? جواب . علوم پایه هم محصول آتن است .بعدها مسلمانانی مثل فارابی و ابن سینا و ابن رشد با استفاده از ترجمه کتب آنها توانستند به پیشبرد علم و فلسفه کنم کنند . آنها شاگردی افلاطون و سقراط و آرسطو را کردند و نیامدند آنها را لعن و نفرین کنند . با اینکه آنها صحبت از خدایان متعدد می کردند اما مسلمین با آنها ستیزه نکردند . ملا صدرا با احترام از آنها نام می برد . غرب ستیزی و غرب زدگی هر دو منفور و باطل است . بر طبل غرب ستیزی میکوبید .این راه عاقلانه نیست و نتیجه عکس می دهد. شما گفتید ما امکانات را می خریم .آیا جی پی اس را می خرید.. خوب نخرید . تحریم کنید.
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   0 0
   اگر جذاب نیست چرا خوندی و نظر هم دادی؟! تو بقیه زندگیت هم همینجوری علاف هستی؟...جواب.. خواندن عیب نیست .پیروی جاهلانه عیب است . بشارت بندگانی که سختنها را گوش می دهند و بهترین را انتخاب می کنند . نظر دادن هم واجب و لازم است .چون تبلور وجدان جمعی است . درصد خطای وجدان جمعی از وجدان فردی بجز افراد خاص کمتر است.
 • IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  0 2
  قیافه اش مثل (حق مه)درمنو تو هست!
 • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  1 0
  بنظر میرسد بیشتر دستک دمبک های امریکاست که ب منظور فشار بر روی ایرانیان مقیم امریکا و اجماع فشار بین المللی بر روی ایران طراحی شده است. نظیر حمله شیمیایی از جانب روسیه در اوکراین و هزار مورد دیگر. گزارش کمی گیج کننده است. معلوم نیست این دو نفر بدنبال قاتل های سردار سلیمانی هستند چرا در ضمن جیل و جو بایدن را هم در رادار دارند.
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  1 2
  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، قرنطینه در چین برای کنترل بدترین شیوع کرونا از اوایل 2020 به بعد آسیب بسیاری به اقتصاد وارد کرده، تولید در شهرهای بزرگی مانند شانگهای را به حالت تعلیق درآورده و میلیون‌ها نفر از شهروندان چینی را مجبور به رعایت قرنطینه و عدم خروج از خانه‌های خود کرده است. دولت محلی چین از مرگ 39 مورد جدید کرونایی در روز شنبه (23 آوریل) در شهر بزرگ شانگهای خبر دادند. رویترز گزارش داد مقامات این شهر همچنین 19657 مورد جدید کرونایی بدون علایم را ثبت کرده‌اند. تصاویر پهپادی منتشرشده از این شهر بیانگر شرایط سختی است که گریبان مردم را گرفته است.
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  10 2
  هر سناریویی که هست باشد. یک کم تن و بدنشان بلرزد خیلی خوبه. در نهایت یک تیر تو سر قاتلان حاج قاسم باید خالی شود.
 • فراهانی IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  6 0
  «یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِمْ»
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  3 2
  یعنی میرسه اون روزی که ترامپ و پمپئو رو بگیرن بیارن ایران محاکمه بشن!؟
  • IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
   1 1
   با این عملیات های محیر العقول؟!
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  4 1
  دین اسلام یک دین غرب ستیز نیست کما اینکه شرق ستیز هم نیست . دین اسلام یک دین کفر ستیز است . کفر هم در همه جا وجود دارد حتی در میان مسلمانان کفر وجود دارد.. اسلام کفر ستیز است نه کافر ستیز . کفر تاریکی است و دین اسلام با نورانیت خود تاریکی را تبدیل به روشنایی میکند. نمونه اعلای کفر انکار خداوند است . ریشه تمام بدبختی ها در انکار خدا است .
 • IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  5 2
  رفتین به بادیگاردهاشون رشوه دادین تا پمپئو رو ترور کنن؟! شما فیلم هالیوودی زیاد میبینید؟!
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  0 3
  متاسفانه برخی برادران فارس مان، آرمانهای شاه داریوش در گسترش مرزهای ایران را فراموش کرده اند ولی ما ترک ها راه آلب ارسلان را در گسترش مرزهای ایران ادامه میدهیم
 • IR ۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  2 0
  واقعاً چرا باید با وعده‌های دروغ لغو تحریم‌هایی که به بهانه‌های مختلف بر علیه ما وضع شده و مطمئناً هم هرگز لغو نخواهد شد، صنعت هسته‌ای خود را هم، به دست خودمان محدود و تخریب، و جاسوسان آژانس صهیونیست‌ها را پشتیبانی کنیم و اقتصاد کشور را هم شرطی نماییم؟! مذاکره‌ی فرسایشی برای کشور مضر است؛ آمریکا نمی‌خواهد مذاکره کند تا حرف حقی را قبول کند؛ بلکه می‌خواهد مذاکره کند تا حرف باطلی را تحمیل کند. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. مطمئناً عدم توافق با شیطان بزرگ قلدر و سه نوچه‌ی اروپائیش از توافق کردنی که در آن، منافع ملّت پامال بشود، عزّت ملّت از بین برود، ملّت ایران با این عظمت، تحقیر بشود، شرف دارد. مطمئناً برجام چکی نیست که قابلیت نقد شدن داشته باشد، بلکه تجربه‌ی تلخی است که از اعتماد به غرب با صرف هزینه‌ی زیاد به‌دست آمده و تاکنون هم اشتباهات زیادی در مواجهه با آن در پیش گرفته شده است؛ اکنون تنها نفعی که می‌توان از این تجربه به‌دست آورد، برداشتن این یوغ از گردن صنعت هسته‌ای و اقتصاد کشور، با عدم بازگشت به مذاکرات، و کوبیدن شجره‌ی خبیثه‌ی برجام بر سر آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، و خروج قاطعانه و مقتدرانه از برجام با توکل بر خدا، و خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق ایجاد حرکت تولیدی و تحرک اقتصادی داخلی، و توسعه‌ی صنعت هسته‌ای با حداکثر سرعت و به هر میزان لازم با اخراج کامل جاسوسان آژانس و جمع‌آوری تمام دوربین‌ها است؛ و این، خواست مؤکد ما از دولت و مجلس انقلابی است که ان‌شاءالله منتظر تحقق آن هستیم.
 • IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  2 0
  واقعاً چرا باید با وعده‌های دروغ لغو تحریم‌هایی که به بهانه‌های مختلف بر علیه ما وضع شده و مطمئناً هم هرگز لغو نخواهد شد، صنعت هسته‌ای خود را هم، به دست خودمان محدود و تخریب، و جاسوسان آژانس صهیونیست‌ها را پشتیبانی کنیم و اقتصاد کشور را هم شرطی نماییم؟! مذاکره‌ی فرسایشی برای کشور مضر است؛ آمریکا نمی‌خواهد مذاکره کند تا حرف حقی را قبول کند؛ بلکه می‌خواهد مذاکره کند تا حرف باطلی را تحمیل کند. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. مطمئناً عدم توافق با شیطان بزرگ قلدر و سه نوچه‌ی اروپائیش از توافق کردنی که در آن، منافع ملّت پامال بشود، عزّت ملّت از بین برود، ملّت ایران با این عظمت، تحقیر بشود، شرف دارد. مطمئناً برجام چکی نیست که قابلیت نقد شدن داشته باشد، بلکه تجربه‌ی تلخی است که از اعتماد به غرب با صرف هزینه‌ی زیاد به‌دست آمده و تاکنون هم اشتباهات زیادی در مواجهه با آن در پیش گرفته شده است؛ اکنون تنها نفعی که می‌توان از این تجربه به‌دست آورد، برداشتن این یوغ از گردن صنعت هسته‌ای و اقتصاد کشور، با عدم بازگشت به مذاکرات، و کوبیدن شجره‌ی خبیثه‌ی برجام بر سر آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، و خروج قاطعانه و مقتدرانه از برجام با توکل بر خدا، و خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق ایجاد حرکت تولیدی و تحرک اقتصادی داخلی، و توسعه‌ی صنعت هسته‌ای با حداکثر سرعت و به هر میزان لازم با اخراج کامل جاسوسان آژانس و جمع‌آوری تمام دوربین‌ها است؛ و این، خواست مؤکد ما از دولت و مجلس انقلابی است که ان‌شاءالله منتظر تحقق آن هستیم.
 • IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 0
  داستان سرایی نکنید. شما اگر انتقام بگیر بودید بعد از پایان ریاست ترامپ عملی می کردید. متاسفم که برای انتقام سخت روز شماری می کردم
 • IR ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  1 0
  فان حزب الله هم الغالبون،انامن المجرمین منتقمون
 • علی IR ۰۶:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  1 1
  مرگ بر دولت آمریکای جنایتکار
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  2 1
  بازی و بلوف رسانه ای است.
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 0
  صحبت از انتقام در مورد مالک اشتر زمان که خودشان فرمودند چهار لشکر جهادی بین المللی تاسیس و فرماندهی کردند معنا ندارد ... بهتر است بفرمایید ما راه آن شهید بزرگوار را ادامه می دهیم. ما بسیاری از عراقی ها را کشتیم و خیلی هم شهید دادیم ... حالا می خواهید انتقام بگیرید .
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 1
  چرا برای مردم و دنیا اعلام نمی کنید که در عالم تشیع یک گرایش فقهی ممکن است در تقابل گرایش فقهی دیگر باشد . چرا به گونه ای تبلیغ می کنید که تنها یک گرایش فقهی وجود دارد و گرایشهای دیگر مردود است ؟ مگر ما مخالف اجتهاد و تفقه در دین هستیم ؟ شاید عده ای از مردم نتوانند از یک گرایش فقهی استقبال کنند . اگر چه پیروی از ولایت فقیه لازم است اما پیروی به معنای بسته شدن باب تفقه و تفکر و نقد دیدگاه نیست . چرا از شیعه گری فاصله گرفتیم .؟؟؟؟
 • مش هوشنگ IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 0
  دمشان گرم با زورگو باید مقابله کرد همین که هنوز ترس تو دلشان هست خودش یجور انتقامه
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 0
  اینکه اسلام در میان ما عزیز است واقعیت دارد و کار درستی است . اما مسلمانی در. میان ما عزیز نیست .مسلمانی بیشتر از اینکه در مشرق زمین عزیز باشد در مغرب زمین عزیز است . آدم وقتی می بیند مردم به راحتی و بدون لکنت زبان با مقامات کشورشان حرف می زنند و از حقوق خودشان دفاع می کنند .لذت می برد . البته اشکالات فراوانی هم وجود دارد اما خوبی ها بر بدی ها غالب است . شاید روزی امام زمان عج در غرب ظهور کند .
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 0
  اصولاً اگه برنامه ای برای گرفتن انتقام وجود داشت آنرا بیان نمیکردند تا دشمن سطح امنیتی را بالا نبرد. مگه برنامه ترور شهدای هسته ای یا حاج قاسم از طرف دشمن از قبل عنوان شده بود. این تهدیدات فقط جنبه ترس دائمی در دل دشمن را سبب شده.
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 0
  کلا آمریکا مثل خانه عنکبوت هست. سست و ضعیف. اما نمی دونم این کار خودشونه یا نه؟
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  0 0
  ترامپ وپمپئو ....بشن بگن .....بخورید هم جراتش رو ندارید بخورید
 • ناصر IR ۰۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
  0 0
  عجب تاریخی اومده ایران خخخخ ۸ ، ۸ ،۹۸فکر کنم تولد امام رضا باشه...خوش اومدی حیدر علی جان
 • IR ۰۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۷
  0 0
  درستی و یا توطئه بودن ماجرا به کنار اما طبق ادعای خودشان سرویس مخفی شان که این باشد سرویس های آشکارشان دیگر چه اوضاعی دارند خدایاشکرت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس