کد خبر 1361587
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵
صنعاء: با وجود ریاض، صلح بی‌معناست

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن تأکید کرد که مسئولان یمنی به فرستاده سازمان ملل گفته‌اند که باید کاهش محاصره به عنوان مقدمه‌ای بر رفع کامل آن باشد.

به گزارش مشرق، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن امروز دوشنبه بار دیگر تأکید کرد که باید محاصره این کشور به پایان برسد.

شرف به شبکه خبری المیادین گفت: «با وجود سلطه عربستان بر تصمیم‌ات [طرف مقابل]، هیچ مقدماتی برای صلح در کار نخواهد بود. نباید جهان فریب سعودی را بخورد که آنچه در یمن رخ می‌دهد، یک جنگ داخلی است».

وی با بیان اینکه مسئولان یمنی در دیدار با فرستاده سازمان ملل بر کاهش محاصره به عنوان مقدمه‌ای بر رفع کامل آن، تأکید کرده‌اند، تصریح کرد: از آتش‌بس استقبال کردیم، ولی خواستار اجرای عملی آن هستیم، نه صرفا اظهارنظر».

وزیر خارجه یمن خاطر نشان کرد: «ما در صنعاء، تحت محاصره هستیم و آسیب دیده‌ایم، نه سایر طرفهای که در هتلهای ریاض زندگی می‌کنند».

در همین ارتباط، «محمد علی الحوثی»  رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ضمن انتقاد از اهداف سفر «هانس گروندبرگ» فرستاده سازمان ملل متحد در امور این کشور را زیر سوال برد و اصرار بر این سفر را قبل از اجرایی شدن مطالبات انصارالله تعجب‌آور دانست.

الحوثی در توییتر خود نوشت: «آیا فعالیت بانکی و پرداخت حقوق‌ها ازسرگرفته شده و یا تسهیلاتی که آمریکا برای آغاز سفرهای پزشکی از سازمان ملل متعهد شده بود را انجام داده است؟ واقعاً چه مطالبه‌ای انجام شده است؟»

این انتقادات از عملکرد سازمان ملل در رسیدگی به مطالبات جنبش انصارالله یمن، در حالی مطرح می‌شود که «هانس گروندبرگ» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، قرار است امروز از زمان تصدی این مسئولیت، برای نخستین بار وارد صنعاء شود.

پیش از این رهبران جنبش انصارالله یمن به دلیل عدم تحقق خواسته‌ها و مطالبات خود از جمله «رفع محاصره بندر الحدیده و از سرگیری فعالیت فرودگاه بین‌المللی صنعا» از دیدار و گفت‌وگو با وی خودداری می‌کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس