کد خبر 1361576
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
حدود 60 درصد آمریکایی‌ها عملکرد بایدن را تایید نکردند

در جدیدترین نظرسنجی «سی‌بی‌اس نیوز/یوگاو»، محبوبیت رئیس‌جمهور آمریکا رکوردمنفی تازه‌ای را تجربه کرد و ۵۸ درصد آمریکایی‌ها عملکرد وی به عنوان رئیس‌جمهورشان را تایید نکردند.

به گزارش مشرق، محبوبیت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در جدیدترین نظرسنجی شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» و موسسه «یوگاو» به پایین‌ترین حد خود رسید.

بر اساس این نظرسنجی، محبوبیت بایدن در اوایل آوریل (ماه میلادی جاری) به ۴۲ درصد کاهش یافته که سی‌بی‌اس نیوز اعلام کرد پایین‌ترین میزان ثبت شده در نظرسنجی این شبکه است. پنجاه و هشت درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که عملکرد وی به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا را تایید نمی‌کنند.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، محبوبیت بایدن در این نظرسنجی نسبت به فوریه و مارس اندکی کاهش یافته، زمانی که ۴۳ درصد گفتند که موافق نحوه عملکرد بایدن هستند. در ژانویه و نوامبر، ۴۴ درصد به بایدن نمرات مثبت دادند و در ماه اوت، میزان محبوبیت او در ردیابی سی‌بی‌اس نیوز/یوگاو، ۵۰ درصد بود. بایدن در مارس ۲۰۲۱، ۶۲ درصد محبوبیت داشت.

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی جدید بدترین نمرات را به مدیریت تورم رئیس‌جمهور آمریکا دادند؛ تورمی که در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته و آمریکایی‌ها را در فروشگاه‌های مواد غذایی و پمپ بنزین تحت تاثیر قرار داده است. سی و یک درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که نحوه مقابله دولت بایدن با تورم را تایید می‌کنند، در حالی که با اختلاف، ۶۹ درصد گفتند که با آن مخالف هستند. تورم سالانه در آمریکا در ماه مارس به ۷.۹ درصد رسید که بالاترین نرخ از سال ۱۹۸۲ بوده است.

به نوشته هیل، بایدن در ارتباط با مدیریت اقتصاد به طور کلی هم نمرات پایینی دریافت کرد. سی و هفت درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که با مدیریت اقتصادی او موافق هستند، در حالی که ۶۳ درصد گفتند که آن را تایید نمی‌کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین با تایید ۳۸ و ۳۹ درصدی به ترتیب برای مدیریت مهاجرت و جرم و جنایت، در این زمینه‌ها هم نمرات پایینی کسب کرد. در مورد بحران اوکراین وضع بایدن بهتر بود و ۴۵ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که مدیریت او را تایید می‌کنند، در حالی که ۵۵ درصد گفتند که آن را تایید نمی‌کنند.

ردیابی نتایج نشان داده میزان محبوبیت بایدن از حوالی تابستان روند نزولی داشته است. محبوبیت او در طول شش ماه اول ریاست‌جمهوری‌اش پیش از آغاز روند نزولی، حدود ۵۳ درصد بود.

نظرسنجی شبکه سی‌بی‌اس نیوز و موسسه یوگاو بین پنجم تا هشتم آوریل (۱۶ تا ۱۹ فروردین) با مشارکت ۲۰۶۲ بزرگسال انجام شد و حاشیه خطای آن ۲.۸ درصد است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس