هشدار بانک آمریکایی نسبت به افزایش ۴۰درصدی قیمت کالاها

بانک جی‌پی مورگان چیس آمریکا هشدار داد که اگر سرمایه‌گذاران در زمان افزایش تورم سرمایه خود را روی مواد خام متمرکز کنند، قیمت کالاها تا ۴۰درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی، بانک جی‌پی مورگان چیس آمریکا هشدار داد که اگر سرمایه‌گذاران در زمان افزایش تورم سرمایه خود را روی مواد خام متمرکز کنند، قیمت کالاها تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید:

خط قرمزهای رئیس جمهور اوکراین در مذاکرات با روسیه

استراتژیست‌های این بانک گفته‌اند که اگرچه به‌نظر می‌رسد تخصیص سرمایه به کالاها بالاتر از حد میانگین باشد، اما خیلی حجم زیادی ندارند.

این کارشناسان در یادداشتی در ۶ آوریل که توسط بلومبرگ مشاهده شد، نوشتند که این امر نشان‌دهنده زمینه برای افزایش قیمت مواد خام است.

آنها گفتند: در مقطع فعلی، که نیاز به اقدامات محافظتی در برابر تورم افزایش یافته است، می‌توان تصور کرد که تخصیص بلندمدت سرمایه به کالاها در نهایت به بالای ۱ درصد از کل دارایی‌های مالی در سطح جهان برسد و از رکوردهای قبلی فراتر رود.

به‌گفته این استراتژیست‌ها، اگر همه چیز یکسان باشد، "به‌معنای افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی افزایش قیمت کالاها از نقطه کنونی خواهد بود".

بر اساس این گزارش، اخیراً به‌دلیل تحریم‌های مالی علیه روسیه که یک کشور بزرگ صادرکننده کالا محسوب می‌شود، اختلال در حمل‌ونقل و کمبود عرضه ایجاد شده است و کالاها با بالاترین قیمت‌ خود در چند سال اخیر معامله می‌شوند.

افزایش قیمت‌ها از نفت خام گرفته تا گندم باعث افزایش تورم جهانی شده است و سرمایه‌گذاران را بر آن داشته است تغییر دارایی‌ها را بین سهام، اوراق قرضه و مواد خام موجود در پرتفوی خود بررسی کنند.

دولت روسیه نیز ماه گذشته اعلام کرد که صادرات برخی از کالاها و مواد خام را برای تضمین امنیت کشور در بحبوحه تحریم‌های مرتبط با اوکراین ممنوع می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس