کد خبر 1359012
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۱

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی اندیشکده راهبردی تبیین نوشت:  وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در جدیدترین اقدام علیه ایران، محمدعلی حسینی و سه شرکت تحت مدیریت او با عناوین «جستار صنعت دلیجان»، «سایه‌بان سپهر دلیجان» و «سینا کامپوزیت دلیجان» را به دلیل ارتباط با سازمان جهاد خودکفایی سپاه تحریم کرد. هم‌چنین شرکت «پارس بنای صدر» نیز به دلیل ارتباط با مجتمع صنایع شیمیایی پارچین تحریم شدند.

 مبنای حقوقی این اقدام، فرمان اجرایی ۱۳۳۸۲ مصوب سال ۲۰۰۵ با هدف «توقیف اموال و ممنوعیت معاملات اشاعه‌دهندگان تسلیحات کشتار جمعی» است. سپاه طبق قانون کاتسا تحت این فرمان اجرایی تحریم شده است. در ادامه نیز به روش نقطه‌زنی، هر فرد و نهاد مرتبط با این فرد و شرکت‌ها در لیست تحریم‌های اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا(SDN) قرار خواهند گرفت.

 یکی از اهداف آمریکا از اِعمال این تحریم‌ها خروج از انفعال در برابر حملات موشکی ایران به اربیل و یمن به آرامکو بوده است. اقداماتی که خشم متحدان منطقه‌ای کاخ سفید را برانگیخت. آمریکا با تحریم برنامه موشکی این پیام را به آنان ارسال می‌کند که نسبت به رفتارهای ایران بی‌تفاوت نیست تا از افزایش نارضایتی آنان نسبت به احیای احتمالی برجام نیز بکاهد.

 تداوم تحریم‌ها علیه برنامه موشکی ایران یعنی توافق «طولانی‌تر و قوی‌تر» با ایران که به معنای تعمیم محدودیت‌های برجام به برنامه‌های موشکی و منطقه‌ای بود، از میز مذاکره کنار گذاشته شده و برنامه موشک‌های بالستیک از مهم‌ترین اهداف تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا خواهد بود.

 به احتمال قوی، سیاست‌گذاران کاخ سفید نیز به خوبی می‌دانند که اِعمال این تحریم‌ها، موجب توقف پیشرفت‌های برنامه موشکی ایران نخواهد بود. آمریکا ضمن نمایش تعهد خود به مقابله با این برنامه در داخل و خارج، قصد دارد چین و روسیه را نیز از همکاری بیشتر با ایران در حوزه نظامی و تسلیحاتی، باز دارند. به خصوص که در بیانیه نیز به ارتباط این شرکت‌ها با چین برای تهیه قطعات اشاره شده است.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  10 0
  تحریمهای تروریستی آمریکا برای ایران با هیاهو و ظاهر خشن اجرا میشود و برای کشورهای تسلیم شده بدون صدا و ظاهر خوش آیند!
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  3 0
  مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  0 0
  آمریکا با تحریم برنامه موشکی این پیام را به آنان ارسال می‌کند که نسبت به رفتارهای ایران بی‌تفاوت نیست تا از افزایش نارضایتی آنان نسبت به احیای احتمالی برجام نیز بکاهد!!!!! ظریف هم تا این حد سینه جاک برجام نبود! معلوم نیست تا کجا باید هزینه سازش را مردم بپردازند! بدون مردم با برجام بد فرجام هم نمیتوانید کشور را اداره کنید!
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  3 0
  واقعاً چرا باید با وعده‌های دروغ لغو تحریم‌هایی که به بهانه‌های مختلف بر علیه ما وضع شده و مطمئناً هرگز لغو نخواهد شد، صنعت هسته‌ای خود را هم، به دست خودمان محدود و تخریب، و جاسوسان آژانس صهیونیست‌ها را پشتیبانی کنیم و اقتصاد کشور را هم شرطی نماییم؟! توافق نکردن از توافق کردنی که در آن، منافع ملّت پامال بشود، عزّت ملّت از بین برود، ملّت ایران با این عظمت، تحقیر بشود، توافق نکردن بر یک چنین توافق کردنی شرف دارد. مطمئناً برجام چکی نیست که قابلیت نقد شدن داشته باشد، بلکه تجربه‌ی تلخی است که از اعتماد به غرب با صرف هزینه‌ی زیاد به‌دست آمده و تاکنون هم اشتباهات زیادی در مواجهه با آن در پیش گرفته شده است؛ اکنون تنها نفعی که می‌توان از این تجربه به‌دست آورد، برداشتن این یوغ از گردن صنعت هسته‌ای و اقتصاد کشور، با عدم توافق مجدد با شیطان بزرگ و مستکبران و زورگویان دنیا، و خروج قاطعانه و مقتدرانه از برجام در روز ملی فناوری هسته‌ای با توکل بر خدا، و خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق ایجاد حرکت تولیدی و تحرک اقتصادی داخلی، و توسعه‌ی صنعت هسته‌ای با حداکثر سرعت و به هر میزان لازم با اخراج کامل جاسوسان آژانس و جمع‌آوری تمام دوربین‌ها است؛ و این، خواست مؤکد ما از دولت و مجلس انقلابی است که ان‌شاءالله منتظر تحقق آن هستیم.
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
  2 0
  مذاکره فرسایشی نباید بشود؛ نباید جوری باشد که طرف‌ها بخواهند همین طور مدام این مذاکره را کش بدهند که این برای کشور ضرر دارد. این جور نیست که آمریکا بخواهد مذاکره کند تا اینکه یک حرف حقی را قبول کند؛ نه، می‌خواهد مذاکره کند تا یک حرف باطلی را تحمیل کند. مطمئناً عدم توافق با شیطان بزرگ قلدر و سه نوچه‌ی اروپائیش بزرگترین موفقیت در مذاکرات است. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. تجربه‌ی برجام در دولت قبل به ما نشان داد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد، لذا ما به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم که به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. بهترین راه این است که بدون هیچ‌گونه توافقی، مذاکرات را تا بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای تعلیق کنیم؛ چنانچه تا آن تاریخ تمام تحریم‌ها لغو شد و این امر راستی‌آزمایی گردید و تمام مطالباتمان هم وصول شد، به مذاکرات برگردیم و در غیر این‌ صورت در همان روز این شجره‌ی خبیثه‌ی برجام را که از روی زمین ناپاک و بی‌ثمر اعتماد به غرب برکنده شده و ثبات و قراری ندارد را برداریم و آن را بر سر آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان بکوبیم و با اقتدار از برجام خارج شویم. نباید گذاشت اقتصاد کشور بیش از این شرطی شود؛ کار عمده خنثی کردن تحریمها از طریق ایجاد حرکت تولید داخلی و تحرک اقتصادی داخلی است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس