سردار قاآنی: به برکت خون شهید سلیمانی هزاران انسان آزاده تربیت شد

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه ایستادگی برابر قدرت‌های جنایت کار افتخارآفرین است، گفت: ضعف و ذلت امروز دشمنان و پیروزی‌ها در جبهه مقاومت همه به پشتوانه این نظام ولایی ایجاد شده است.

به گزارش مشرق، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی در جمع فرماندهان و پاسداران این نیرو با تبریک اعیاد فرخنده شعبانیه، ازمجاهدت‌های رزمندگان بدون مرز در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تقدیر و گفت: پاسداران انقلاب اسلامی رهرو سید و سالار شهیدان هستند و مسیر همه ما بر محور زندگی عزت‌مندانه سالار شهیدان ترسیم شده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه در ادامه به جنگ ترکیبی دشمنان علیه ملت ایران با تمامی ابزارها اشاره و تصریح کرد: میدان جنگ، میدان افت و خیز است و عرصه مقابله و ایستادگی در برابر قدرت‌های جنایت کار افتخارآفرین است.

وی افزود:فرزندان انقلاب اسلامی و رزمندگان بدون مرز سپاه اسلام با پیروی از فرامین، ولی امر مسلمین جهان امام خامنه‌ای عزیز، آمادگی کامل برای مقابله و مواجهه با جنگ ترکیبی دشمنان داشته و ورزیده شده اند که این ثمره خط مقاومت است.

قاآنی با اشاره به موضوع «جهاد تبیین»، اظهار داشت: در حرکت پرفراز و نشیب بیش از چهل ساله انقلاب اسلامی در داخل و در خارج از مرزهای جغرافیایی، اقدامات بی‌سابقه‌ای صورت گرفت که اگر این‌ها بیان نشود نسل آینده ما نخواهند دانست که چه زحماتی کشیده شده و تحقق این مهم نیاز به یک تبیین فراگیر دارد و همه باید در قبال جهاد تبیین احساس مسئولیت کرده و دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را به یادآوری کنیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بزرگداشت یاد و نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: شهید عالی‌مقام ما و جلودار جبهه مقاومت، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مرد میدان بود و با شناخت کامل از همه ظرفیت‌های پیدا و پنهان، در زمان بسیار کوتاهی با حمایت از تشکیل و هدایت نیروهای مردمی منطقه، جلوی هجوم و تصرفات دشمن را در عراق و سوریه گرفت و این روحیه مقاومتی موجب شد تا شهید سلیمانی تهدیدها را تبدیل به فرصت کند، اما آمریکا و ایادیش وقتی دیدند اوضاع منطقه و عراق دارد از دستشان خارج می‌شود اقدام به شهادت آن مرد میدان کردند و این اوج فشار و تهدیدشان بود تا شاکله جبهه مقاومت را از هم بپاشند و متوقف کنند.

وی افزود: دشمنان توجه نداشتند در فرهنگ الهی، شهید سلیمانی کارش خیلی بهتر از سردار سلیمانی پیش می‌رود و به برکت خون پاک شهدای عالی‌مقام ما، شهید سلیمانی، شهید ابومهدی و همراهانشان، هر قطره‌اش توانست هزاران انسان آزاده و غیرتمند را تربیت کند و با کمک‌های مستشاری رزمندگان بدون مرز انقلاب اسلامی، مصمم‌تر به میدان آمده و به حول و قوه الهی فصل جدیدی از اقتدار وتوانمندی گروه‌های مقاومت آغاز شده و این جبهه پیش می‌رود.

فرمانده نیروی قدس سپاه مقاومت را پرچم پرافتخاری دانست که بر دستان پاسداران بدون مرز انقلاب اسلامی به اهتزاز درآمده است و اضافه کرد: استحکام این جبهه و خط بزرگ مقاومت به دلیل این است که پشت هر پرچمداری در صحنه مقاومت، هزاران رزمنده و ده‌ها لشکر وجود دارد که دوشادوش هم ایستادگی می‎‌کنند و هر چه جلو می‌رود، استحکامش بیشتر می‌شود.

قاآنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران اوکراین و قدرت پوشالی آمریکا، گفت: اگر امروز در اوکراین هم این حوادث در حال وقوع است، یکی از دلایل مهم و اساسی آن که رهبر معظم انقلاب هم به آن اشاره کردند، وجود آمریکای بدقول، ضعیف و ناتوان است.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: امروز امریکایی‌ها در منطقه از گروه‌های مقاومت هراس دارند و می‌گویند ما دیگر در عراق نیروی رزمی نداریم و ادعا می‌کنند فقط دوهزار و پانصد مستشار آمریکایی تعمیرات و بازسازی در عراق باقی مانده است.

قاآنی با اشاره به اقدام قاطعانه و درس آموز سپاه در هدف قرار دادن مقر راهبردی توطئه رژیم جعلی صهیونیستی در اربیل و پاسداشت شهادت دو تن از پاسداران مدافع حرم، گفت: رژیم جنایتکار صهیونیستی که روزگاری شعار از نیل تا فرات سر می‌داد، اکنون به قدری ذلیل شده است که شب‌ها با ترس و لرز می‌خوابند و نگران هستند که مبادا بیدار شوند و بخشی از خاک سرزمین‌های اشغالی را از دست داده باشند.

فرمانده نیروی قدس با اشاره به نمایش قدرت موشکی ـ پهپادی مقاومت اسلامی لبنان و ضعف رژیم صهیونیستی در برابر آن، افزود: سیّدمقاومت، سیّدحسن نصرا... با صراحت از ظرفیت بالای تولید و ساخت موشکی ـ پهپادی حزب ا... لبنان گفت و این برای رژیم صهیونیستی بسیار وحشت‌آفرین و کُشنده است، چرا که آن‌ها سال‌ها تبلیغ گنبد آهنین خود را برای فروش به دیگر کشورها می‌کردند، اما هواپیمای شناسایی بدون سرنشین تولید جوانان غیور حزب‌ا... لبنان از روی گنبد آهنین سرزمین‌های اشغالی عبور کرده و به سلامت به پایگاه خود باز می‌گردد.

فرمانده نیروی قدس سپاه در ادامه به مقاومت مردم مظلوم یمن اشاره و تصریح کرد: برخی حکام ظالم منطقه که دستشان همیشه جلوی آمریکا دراز است با کمک مستکبرین و با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی به یمن مظلوم حمله کرده و مردم و کودکان را به خاک و خون کشیدند، اما جوانان با اراده یمنی ایستادگی کردند و ضمن اداره کشور و ایجاد صنایع مختلف، توانستند به تکنولوژی ساخت انواع سلاح و مهمات و صنعت موشک و پهپاد دست پیدا کرده و در برابر ائتلاف متجاوز مقاومت کنند و این‌ها نتیجه اخلاص، معنویت و خودباوری است که با تلاش و اتکا به ظرفیت درونی شکوفا شده و به ثمر نشسته است.

قاآنی  با بیان اینکه فرهنگ سپاه، فرهنگ ولایت است، اظهار داشت: ضعف و ذلت امروز دشمنان و پیروزی‌ها در جبهه مقاومت همه به پشتوانه این نظام الهی و ولایی ایجاد شده است و مادامی که ملتی از نورانیت ولایت استفاده کند، مقتدر و شکست ناپذیر خواهد بود و آمریکای جنایتکار و رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی و ایادیش را به خاک ذلت خواهد کشاند.

منبع: سپاه نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس