انبار حاوی ۳۰۰ تن روغن تاریخ گذشته پلمب شد

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در بازدید از یک کارخانه تولید روغن، دستور پلمب انبار حاوی ۳۰۰ تن روغن تاریخ مصرف گذشته در یک کارخانه را صادر کرد.

به گزارش مشرق، احمد اصانلو در  بازدید از یک کارخانه تولید روغن، افزود: پیرو گزارش های دریافتی در مورد امتناع از عرضه همچنین عرضه خارج از شبکه روغن، امروز گشت‌های مشترک در تهران و شهرستان‌ها با همراهی روسای شعب تعزیرات حکومتی و بازرسان بهداشت و نمایندگان جهاد کشاورزی به محل کارخانه های تولید روغن مراجعه و موضوع را بررسی کردند.

وی ادامه داد: با توجه به دریافت گزارش عرضه خارج از شبکه مقدار قابل توجهی روغن در این کارخانه، شخصا به این کارخانه آمدم تا موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و در نتیجه بررسی‌های انجام شده مقرر شد یک تیم ویژه از جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی تا بررسی اسناد و صدور نتیجه در محل کارخانه حضور داشته باشند تا در وهله نخست، اسناد مربوط به عرضه خارج از شبکه روغن را بررسی کنند که آیا تخلفی انجام شده است یا نه.

اصانلو تصریح کرد: همچنین در این سرکشی،  شاهد امتناع از عرضه روغن در حجم بالایی بوده ایم که مدیران مجموعه ادعا کردند که قصور در این مورد از شرکت های پخش روغن بوده است که ضمن الزام به عرضه روغن، تیم ویژه مدارک را بررسی می کنند و چنانچه گزارشی در مورد امتناع از عرضه تهیه شود؛ پرونده تخلف توسط تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود.

وی اظهارداشت: یکی دیگر از دلایل حضور در این کارخانه‌ها، موضوع عرضه دو نرخی محصولات بوده  که احراز این تخلف نیز به عهده این تیم ویژه است.

اصانلو تاکیدکرد: در این گشت مشترک، ۳۰۰ تن روغن تاریخ گذشته در انبارها مشاهده شد که با توجه به تغییرات مدیریتی شرکت، برای پیشگیری از ورود این کالاها به سطح عرضه، محل انبارها پلمب و مقرر شد که کارشناسان بهداشت نسبت به نمونه گیری و انجام آزمایش و همچنین اعلام نتیجه اقدام کنند.

کارشناس بهداشت حاضر در گشت مشترک نیز در مورد روند بررسی روغن های تاریخ گذشته گفت: پس از بررسی و انجام آزمایش در صورتی که روغن ها مصرف انسانی نداشته باشند معدوم و در صورتی که قابلیت مصرف انسانی داشته باشد، برای دام استفاده می شود.

در این گشت علاوه بر رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، نمایندگان جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیروی انتظامی و روسای شعب تعزیرات حکومتی حضور داشتند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • جواد IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۲
    1 0
    خدا میدونه چقدر تاریخ گذشته کشف نمیشه و به خورد مردم میدن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس