رژیم صهیونیستی پاسخ‌های قاطعی از جنایت خود دریافت خواهد کرد

سردار شریف با اشاره به شهادت دو تن از پاسداران دلاور مدافع حرم در حمله موشکی اسرائیل در حومه دمشق، گفت: دشمن صهیونیستی می‌داند با اینگونه جنایات پاسخ‌های قاطع دریافت خواهد کرد.

به گزارش مشرق، سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه در همایش سراسری مسئولین و مدیران روابط عمومی سپاه، دستاورد تاریخی و مبارک دیروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه فضایی که با پرتاب ماهواره نور ۲ و قرار گرفتن آن در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین پس از پرتاب ماهواره نور ۱ در سال ۹۹ توسط نیروی هوافضای سپاه رقم خورد را گامی بلند برای تقویت قدرت ایران اسلامی در عرصه فضایی آنهم  در فضای تحریم های گسترده بین المللی توصیف و تصریح کرد: این رخداد و دستاورد فرا راهبردی و افتخار آمیز که یکی از نمادها و مصادیق معنادار پیروزی ملت ایران در عرصه جنگ تحریمی دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به شمار می‌رود، نشان داد که سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح مقتدر کشور اراده کرده است به دور از هیاهو، ضربات مهلکی در نبرد فناوری بر دشمنان تحمیل و در معرض افکار عمومی جهانیان قرار دهد.

سخنگوی سپاه با تبریک این اتفاق غرورانگیز  به ملت ایران تاکید کرد: راهبرد ایران قوی، دستور کار روزانه پاسداران انقلاب اسلامی است و دشمنان اسلام و میهن عزیزمان بایستی با حقد  و حسد نظاره‌گر رو نمایی از سلسله دستاوردها و توانمندی هایی باشد که به آنها تاکید می کند کشور عزیز ما مصمم است روند دستیابی به شاخص‌های کشورهای پیشرفته جهان در عرصه‌های مختلف را با تکیه بر توانمندی‌های بومی و ظرفیت‌ها و استعدادهای ایرانی پرشتاب تر از قبل ادامه دهد و آنها قادر نخواهند بود این مسیر را متوقف سازند.

وی  در ادامه  با تشریح برنامه و نقشه راه دشمن برای جنگ رسانه ای و هجمه تبلیغاتی علیه سپاه گفت: تخریب و تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهادی مردمی و برآمده از متن انقلاب و مستحکم ترین سنگر ملت ایران برای نقشه ها، توطئه ها و سناریوهای نظام سلطه و صهیونیسم علیه انقلاب و کشور عزیزمان از همان ابتدای انقلاب دستور کار اردوگاه دشمن بوده و در هر مقطع و دوره ای با دستاویز قراردادن موضوعی آن را  از طریق رسانه های وابسته و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تحت فرماندهی بلوک سلطه و صهیونیسم عملیاتی کرده اند.

سخنگوی سپاه با اشاره به ناکامی جبهه دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به سرکردگی رژیم مافیایی، بحران ساز، بحران زیست و تروریستی ایالات متحده آمریکا در عرصه های سخت، نیمه سخت و نرم برای مردم ایران که طی ۴۳ سال اخیر رقم خورده است،   افزود: دشمنان در برخورد با جمهوری اسلامی و مصاف با ملت ایران به این نتیجه رسیده‌اند باتوجه به ویژگی های آزمون شده و باور و اراده دشمن ستیزی ایرانیان، گزینه نظامی و برخوردهای سخت با روی آوردن به جنگ در شرایط کنونی، نه تنها منفعتی برای آنها نداشته بلکه می تواند خسارت های سنگینی را به آنها تحمیل کند؛ لذا در تلاش برای ناکارآمد جلوه دادن نظام و ایجاد شکاف بین مردم و نظام با استفاده از پروپاگاندای رسانه ای برآمده اند تا به زعم باطل خود پروژه فروپاشی و براندازی را به صورت نرم و درکارزار جنگ شناختی و ترکیبی از درون کشور کلید بزنند.

وی با بیان اینکه شاید بخشی از تعابیری که طی چندماه اخیر در بیانات مقام معظم رهبری در خصوص «جهاد تبیین» و تشریح دستاوردهای انقلاب بویژه برای نسل جوان و افشای ترفندهای دشمن مورد تاکید معظم له قرار گرفته است، معطوف به تغییر استراتژی دشمن و پیگیری راهبرد کوچک سازی دستاوردهای انقلاب و بزرگنمایی مشکلات انقلاب و ایجاد فاصله بین مردم و نظام باشد؛ دشمن همواره  در پی فراهم سازی بستر و فرصت خاصی برای دنبال کردن اهداف شوم خود است و در این مسیر برهه و بهانه ای همچون انتخابات یا تغییر یک تصمیم اقتصادی در کشور برای ایجاد یک بحران و شورش در کشور  را برای خود مطلوب تلقی می کند، اما در برخورد با سد هوشمندی نظام و مردم شکست خورده است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اینکه در خصوص سپاه به نظر می رسد آنچه دشمن به صورت جدی در ارزیابی های خود دنبال می کند هدف قرار دادن معنویت و طهارت به عنوان مهمترین سرمایه سپاه است، تصریح کرد:  دشمن می داند مردم بعنوان  مهمترین پشتوانه نظام و کشور،   سپاه را به دلیل پاک دستی، معنویت، از خودگذشتگی و حضور جدی و عینی در خط مقدم کمک به رفع مشکلات و ایجاد امنیت پایدار در کشور بزرگترین سرمایه ایران عزیز برای حفظ کیان میهن اسلامی است و به دلیل همین ویژگی های خاص به این نهاد مقدس یک اعتقاد قلبی ویژه ای دارند.

وی صیانت ازسرمایه اجتماعی سپاه را از جمله وظایف و مسئولیت‌های خطیر فراروی روابط عمومی این نهاد مردمی و انقلابی دانست و خاطرنشان کرد: رویارویی با صحنه سازی های رسانه‌های دشمن علیه سپاه و موضوع پاسداری از انقلاب اسلامی، نیازمند هوشمندی و عقلانیت بوده و در این راستا بایستی به گونه ای طراحی و عمل کرد که بدون تاثیر پذیری از عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای دشمن حضور سپاه در عرصه های راهبردی کشور در حوزه‌های مختلف را تقویت و تعمیق بخشید و به صورت واقعی و عالمانه و به دور از هرگونه بزرگنمایی آن را اطلاع رسانی  و در معرض افکار عمومی قرار داد.

سردار شریف حضور دائمی سپاه در کنار مردم در میدان های خدمت رسانی، سازندگی، محرومیت زدایی و انعکاس به موقع و به اندازه عملکرد، دستاوردها و توانمندی های آن به افکار عمومی را رمز شکست جنگ رسانه‌ای و هجمه تبلیغاتی دشمن علیه خود توصیف و گفت : جنگ رسانه ای دشمن برای تخریب و تصویرسازی فیک و ناپسند از سپاه و انحراف افکار عمومی که با دستاویز قراردادن موضوعات مجعول و تحریف شده صورت می پذیرد، اقدامی سخیف است و تجربه نشان داده است تلاش آنها همواره رسوا، مغلوب و از پیش شکست خورده است.

سخنگوی سپاه با اشاره به تاکید سرلشکر سلامی مبنی بر اهتمام اصحاب رسانه نسبت به تبیین هوشمندانه، هنرمندانه، به اندازه و بدون اغراق دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم و نقش و مسئولیت خطیر روابط عمومی سپاه نسبت به انعکاس جایگاه و عملکرد این نهاد به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ و راهبردی انقلاب در جامعه و افکار عمومی تصریح کرد:نقش سپاه از ابتدای تشکیل تا امروز با تمام فراز و فرودهایی که وجود داشته به دلیل اتصالی که به جایگاه رهبری در دوران امام راحل و امام خامنه ای دارد باید به بهترین شکل، صادقانه و واقعی بیان شود.

وی یادآور شد: به اذعان کارشناسان و صاحب نظران حوزه رسانه بر این باور هستیم در سال های گذشته فعالیت سپاه در صحنه اجرای ماموریت ها به ویژه در عرصه مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه های زمینی، دریایی، هوافضا و ماموریت‌های نیروی قدس و همچنین برخورد با گروهک های تروریستی و تکفیری، در عرصه مقابله با کرونا، محرومیت زدایی و مردم یاری در بخش‌های گوناگون؛ اطلاع رسانی شده است و دشمن هم با فهم این حقایق برای جلوگیری از تاثیر گذاری کارکردها و خدمات سپاه بر افکار عمومی همواره در صدد تخریب و تضعیف سیما و چهره سپاه با تمسک به زشت ترین و منفور ترین ابزار ها و شیوه ها است، لذا هوشمندی در تبیین دستاوردهای سپاه برای نظام و انقلاب بایستی دائما وجه همت همه ما قرار گیرد.

سردار شریف متانت سپاه در برخورد با مسائل و عدم هجمه به دیگران را از جمله رویکردهای این نهاد انقلابی و مردمی در حوزه رسانه ای توصیف و افزود: جذب حداکثری و دفع حداقلی به عنوان یکی از تعابیر راهبردی رهبر معظم انقلاب همواره نصب العین روابط عمومی سپاه در مواجهه با افکار عمومی و پرداختن به ماموریت خطیر انعکاس عملکرد و اعلام مواضع این نهاد به شمار می‌رود.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با تاکید بر اینکه اقدامات دشمن در راستای تخریب روحیه و تضعیف سپاه و  زمین گیر کردن ما است و هرگز نباید تحت تاثیر فشار عملیات روانی دشمن ناامید شویم،   اهمیت و ضرورت ارتقای ظرفیت های حرفه ای و الزامات نوین اطلاع رسانی موفق و تاثیر گذار را یادآور شد و گفت:  ممکن است کاستی ها و نواقصی در عملکرد و فعالیت های ما وجود داشته باشد اما این حقیقت غیر انکاری است که ملت های منطقه امروز بر این باور هستند سپاه در حوزه نظامی و همراهی با جبهه مقاومت بسیار مقتدر است، لذا همانگونه که در این عرصه تاثیرات نقش و عملکرد سپاه ملموس‌تر و محسوس‌تر است در سایر حوزه ها نیز باید این زمینه ایجاد شود که مردم عزیز و فهیم کشورمان نیز در فرایند اقدامات موثر رسانه‌ای با  کارکردها و فعالیت های سپاه بیشتر آشناشوند.

وی با اشاره به تلاش ناپسند و غیر اخلاقی برخی رسانه های داخلی در القای تفاوت رویکردها و سیاست های سپاه در تعامل و همکاری با دولت ها تصریح کرد: این راهبرد  از اصول اعتقادی سپاه است که هر دولتی سکان اجرایی کشور را در دست بگیرد، سپاه جهت کمک به رفع مشکلات و پاسخ به نیازهای کشور صادقانه و مجدانه در کنار آن قرار گیرد و واقعیت‌های تاریخی طی سالیان گذشته تصدیق می‌کند به هر میزان که  دولت ها فضا را برای ورود سپاه به عرصه رفع مشکلات کشور و کمک به دولت فراهم ساخته اند، سپاه با قدرت بیشتری وارد میدان می شود، لذا اگر منصفانه قضاوت کنیم سپاه هیچگاه نگاه متفاوتی به دولت‌های جمهوری اسلامی نداشته است و به تأسی از منویات،   رهنمودها و توصیه‌های مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) همواره پای کار کمک و همراهی با دولت ها برای خدمت به مردم و کشور است.

مسوول روابط عمومی کل سپاه همچنین با تبریک و تسلیت شهادت پاسداران شجاع و دلاور مدافع حرم سرهنگ پاسدار احسان کربلایی پور و سرهنگ پاسدار مرتضی سعیدنژاد در حمله جنایتکارانه و ددمنشانه موشکی رژیم صهیونیستی در حومه دمشق  به خانواده های معظم این شهیدان و آحاد ملت ایران تاکید کرد: خون این شهدای مظلوم و عزیز موجب تقویت روحیه و انگیزه مجاهدان امت اسلامی خواهد شد و دشمن صهیونیستی هم می‌داند از اینگونه جنایات طرفی نخواهد بست و پاسخ‌های قاطع دریافت خواهد کرد.

سخنگوی سپاه در پایان با قدردانی از اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی در کمک و همراهی با روابط عمومی سپاه در انعکاس عملکرد، دستاوردها و توانمندی های افتخار آمیز این نهاد مردمی و انقلابی تصریح کرد: تجربه نشان می دهد هر وقت سپاه قدرتمند عمل می‌کند و از منافع ملت و انقلاب در مقابل تهدید و طمع قدرت‌های بزرگ استکباری دفاع می‌کند؛ مورد هجمه‌ جبهه دشمن و بدخواهان داخلی قرار می‌گیرد. لذا به فضل الهی سپاه بدون توجه به عملیات روانی و هجمه‌های رسانه دشمن به پشتوانه اتصال خود به ملت شریف و قهرمان ایران، حرکت آرمانی خود را مقتدرتر و مصمم تر ادامه داده  و دشمنان را در انزوای حقارت و ناامیدی نگه خواهد داشت.

منبع: سپاه نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  1 6
  باشه
 • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  5 0
  20:50اب خیلج خوکها هم برای سوزشت کمه ک میگه باشه بدبخت خودکم بین.. غربزدگی وبی هویتیت ازت میباره با همین کلمه حرفت میشه شناخت چه ادم الاف وبیکاری البته عقده ای هستی اخرش به مزدوری وخودفروشی نرسه خوبه!! درودبه سپاهیان عزیزوبزرگ ایران زمین خداپشت وپناهتون باشه
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  5 0
  جناب سردار : یکبار هم که شده شما بیائید و اول پاسخ جنایتهای این رژیم متجاوز را بدهید و بعدا در مورد اقدامتان اطلاع رسانی بفرمائید!!! این انتقام سختی که دو سال قبل وعده اش داده شده هنوز به انجام نرسیده!!
  • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱
   0 0
   سرانجامش نابودی اسراییله و
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  1 2
  نه بابا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! دو صفحه حرف مفت زدن و نوشتید!!! دو صد گفته چون نیم کردار نیست!!!!!!! میزنن و حریف می‌طلبن! شما هم می‌زنید و می‌گوزید و می‌گید میزنیم هااااااااااا!!!!!!
  • IR ۰۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۴
   0 0
   و زدن ها
 • بهنام IR ۲۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۸
  4 0
  متاسفانه فقط شعار میدهید ، ابروی و عزت ایران را زیر سوال میبرید وقتی تهدید میکنید و عملی در واقعیت وجود ندارد ، دو سال است هر بلایی اسرائیل خواست سر فرزندان ایران اورد شما سردار هم فقط زجزخوانی خنده دار شرم اور کردید!!!! پس کی میخوایین جواب واقعی به اسرائیل بدین !!!!
  • IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱
   0 0
   بیشعور این همه جواب دادن ندیدی؟ در ضمن پاسخ هم فقط نظامی نیست یکیش تصویب طرح صیانت
 • فرشاد IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
  2 0
  به نظرم اتفاق خاصی نیفته و اسرائیل دوباره هی کار کثیف خودشو ادامه بده. آقایان ما که واکنشی از شما ندیدیم.
  • IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱
   0 0
   به نظر تو اینجوریه چون چشمان بسته است بیشعور
 • تبریزی IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
  1 0
  تئودور اونایی که باید بفهمم فهمیدن لازم نیست خودتو به خریت بزنی، شنا یاد بگیر که از اوجب واجبات برا شماهاس.. منافق بی وطن نفهم، بفهم اگه برات ... آخرهای مهلتتونه دارین مهمل میگین...
  • مم IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
   0 0
   اینا هیچ کدوم منافق نیستن،نظرشخصیشون رومیدن وهمشون ازتو بیشتروطنشون رودوست دارند ولحظه شماری میکنن برای نابودی رژیم صهیونیستی بیخود قضاوت یه طرفه نکن ،خرم خودتی که یه عمره نشستی فقط پای تهدیداتی که هیچ وقت عملی نشده وبا شعاردادن دل خودتوخوش کردی،تهدیددیگه بسه العان موقع عمله ،زشته برای ایرانی که فقط نهدیدکنه درصورتی که عملی نباشه
  • IR ۰۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱
   0 0
   مم بیشعور برو اینترنت بخون اسرائیل چقدر ضربه خورده از ایران و حامیانش در ضمن اونا هم اگه دوست دارن اسرائیل نابود بشه باید با بصیرت باشن و درست اخبار بخونن و موافق طرح صیانت هم باشن
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
  1 0
  یکی از نیروگاهاشو بزنید
 • alireza IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹
  0 1
  زمانی ک سردار سلیمانی رو تو عراق شهیدکردن که اونم همیشه می گم خیانت روس‌ها و اطلاعاتی که به موساد دادن باعث این کار شد سردار سلیمانی مثل یک روح وشبه به هرکجا می‌رفت.کارنداریم ولی ایران فوری جوابشو داد اونم آمریکا ک هزاران بار قوی تر از اسراییله.خب حالا با۲۰تاموشک اسراییل رو هدف قرار بدین قول میدم هیچی نمیشه چون دنیای غرب از گسترش جنگ واهمه داره الان بحران نفت و گاز دنیارو به تکاپو انداخته و اقتصاد خیلی از کشورها بخاطرجنگ اکراین در خطر افتاده پس بدون شک میشه اسراییل رو گوشمالی سختی داد و هم به روس‌ها فهموند ک شما نه صاحب سوریه هستین و نه تصمیم گیرنده جایی دیگه بجزسوریه ناز اسراییل رو بخرید
  • IR ۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۰
   1 0
   باز این وراج با موهای رنگ شده پیداش شد. خب بزنین به جای وراجی الكی! بزنین پدرشونم دربیارین. این همه سلاح انبار كردین برا كی؟؟
 • IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۰
  0 1
  خداکنه رهبر کبیر نگه سیلی میزنیم. چون باید چوب داخلش کند و مشت و لگد بزند که تکرر کنه و بیاید دیه و غرامت بدهد
 • CH ۰۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱
  0 0
  باشه!
 • CH ۰۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۱
  0 0
  انصافا یا از این وعده های سرخرمن ندید یا اگه میدید و واقعا قصد و برنامه ای دارید که کاری بکنیدريال وقتی زدید یجوری باشه که بفهمیم چی بود چی شود نه اینکه دو تا کپسول گاز بترکه بیایید بگید که بله ما هم خدایی داریم!
  • IR ۰۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۴
   0 0
   اینهمه زدیم ندیدی؟
 • ج د ا IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۲
  0 0
  اسرائیل پاسخ خودش را دریافت کرد - موشک باران پایگاه جاسوسی موساد در اربیل با 12 موشک بالستیک فاتح 110 بامداد 1400/12/22 ساعت 1:20 به وقت حاج قاسم عزیز...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس