به اقدام آمریکا در اخراج دیپلمات هایمان پاسخ می دهیم

زاخارووا گفته است که روسیه به اخراج ۱۲ دیپلمات از نمایندگی دائم این کشور در سازمان ملل پاسخ می‌دهد.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه گفت که مسکو به اقدام آمریکا در اخراج ۱۲ دیپلمات روسی از نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل پاسخ خواهد داد، هرچند این اقدامات لزوماً متقارن نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

نزاع نظامی روسیه و اوکراین به کجا ختم می‌شود؟

زاخارووا در بیانیه‌ای گفت: «در مورد اخراج دیپلمات‌های روسی، جای پاسخ مناسب - نه لزوماً متقارن - باقی خواهد ماند. ما به افراد مسئول در واشنگتن توصیه می‌کنیم که در مورد عواقب خط ویرانگر خود فکر کنند.»

بیشتر بخوانید:

پوتین دنیا را تغییر داده است 

در این بیانیه آمده است که مسکو اخراج دیپلمات‌ها از نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل را گامی برای تشدید روابط روسیه و آمریکا می‌داند.

زاخارووا در ادامه گفت که آمریکا به خط تخریب کامل پایه‌های روابط بین دولتی و تضعیف نقش مرکزی سازمان ملل ادامه می‌دهد. او گفت که معنای آنچه در حال رخ دادن است، صرفاً خصمانه است.

اوایل روز سه شنبه، دولت آمریکا ۱۲ دیپلمات روس که از اعضای هیئت مسکو در سازمان ملل بودند، به دلیل آنچه «فعالیت‌های ناسازگار با جایگاه آنها» خوانده، اخراج کرد. هیئت ایالات متحده در سازمان ملل دیپلمات‌های روسی را به عنوان «عوامل اطلاعاتی» توصیف کرد که «با فعالیت‌های جاسوسی به امنیت ملی آمریکا آسیب می‌زنند.»

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس